www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/12/2017 - 10:05

Většina lidí míří v létě do zahraničí za účelem relaxace a odpočinku od starostí všedních dní. Jenže občas se vyskytnou i nešťastné případy, kdy nakonec člověk musí řešit daleko závažnější potíže než ty, jimž je vystaven v běžném životě. Patří mezi ně zejména úrazy, ztráta zavazadel, autonehody apod.

Pokud k čemukoliv z výše zmíněného při vaší zahraniční dovolené dojde, jde o obrovský problém. Jednak většina lidí nemá tušení, co v takové situaci vůbec dělat, jednak je jisté, že budete platit, a to hodně. Tedy za předpokladu, jestliže nemáte uzavřené cestovní pojištění.

Na infolince vám poradí, jak se zachovat

Zařídíte-li si cestovní pojištění, rázem získáte někoho, kdo za vámi bude stát a v případě potíží vám pomůže. Pokud se připletete k autonehodě, dojde k úrazu nebo rozbijete cizí majetek, je nejlepší vytočit číslo infolinky a poptat se, jak se máte dále zachovat. Zkušené operátorky vám poradí, kam se vydat do nemocnice, jaké doklady vyžadovat a čím se prokazovat, abyste nemuseli dávat nic z vlastní kapsy. Už tahle pomoc je nedocenitelná, u některých typů pojištění do zahraničí navíc získáte i právní asistenci.

Pojištění neslouží jen ke krytí léčebných výloh

Při vyřizování pojištění mějte na paměti, že vás na dovolené mohou potkat i jiné než zdravotní komplikace. Dobré je, když se cestovní pojištění vztahuje třeba na zpoždění letadla, odcizení zavazadel nebo způsobení škody třetí osobě. Faktem je, že základní varianta většinou tyto situace nezahrnuje. Dobře tedy čtěte, co si objednáváte a neváhejte si pár desetikorun připlatit. Například u pojištění od AXA Assistance obsahují pojištění odpovědnosti za škodu pouze varianty Excelent a Komfort.

Nakonec snad už jen dodáme, že existují výjimky, při nichž vám pojišťovna nic neproplatí – například pokud se zraníte pod vlivem alkoholu, nemáte na náhradu nárok.

reklama: