www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 10/22/2017 - 19:25

Husté lesy, ledovce, průzračná jezera, vodopády, hory, louky, fjordy, zasněžená krajina, moře, malebné vesničky - milovníci přírody a aktivního odpočinku by rozhodně měli zařadit do svých plánů Norsko. Sever Evropy si vás podmaní svou krásou a rozmanitostí. A kdo ví, možná uvidíte i polární záři…

Není zima jako zima

Při představě blížící se zimy na vás padá splín a nejde vám do hlavy, proč byste se měli vydat na zájezd až k polárnímu kruhu? Zima na severu Evropy je úplně jiná než u nás. Díky nižší vlhkosti nehrozí rýma, která nás často trápí během naší české zimy, takže se budete moci bez obav oddávat radovánkám ve třpytivém sněhu. Vyzkoušet můžete známou skandinávskou saunu, projížďku na sněžných skútrech nebo se psím spřežením. A pokud skutečně chladnější období v Norsku zažít nechcete, nic vám nebrání vypravit se na sever v létě, kdy vám bude slunce svítit na cestu téměř čtyřiadvacet hodin denně.

Netradiční zážitky

O tu nejúžasnější podívanou se vám na dovolené v Norsku postará sama příroda. Plavba mezi fjordy, výlet do nitra ledovce či pozorování polární záře jsou zážitky, na které nezapomenete. Norsko ale nabízí mnohem víc – zábavný mořský rybolov, setkání s puffiny, velrybami, losy, soby nebo vlky, vyhlášený norský rafting… Pokud se toužíte vydat do míst, která jsou prakticky nedotčena lidskou civilizací, uchvátí vás norské národní parky. Milovníci historie mohou putovat po stopách vikingů, odvážnější pak proslulou Trolí stezkou. Své kouzlo má i zdejší architektura, plná barev a kontrastů.

Nechte si Norsko ušít na míru

Krásu Norska nejlépe poznáte v doprovodu zkušeného průvodce, který se bude věnovat jen malé skupince, nebo vám, pokud preferujete cestování na vlastní pěst, připraví dovolenou na míru předem. Cestovní kancelář ViaMarpi, která se specializuje výhradně na Norsko a Laponsko, vám tento jedinečný zážitek dopřeje. Zážitky, po kterých toužíte nejvíc, si snadno vyberete i pomocí konfigurátoru na jejich webstránkách, a sestavíte si tak plán na dovolenou snů.

reklama: