www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/12/2018 - 14:57

Očekáváte-li ve své rodině či mezi blízkými přáteli narození miminka, zamyslete se, jakým dárkem byste budoucím rodičům udělali největší radost. Přece jen se k takové významné události hodí něco, co najde využití buď po praktické stránce, nebo naopak bude sloužit jako památka po celý život nového človíčka. Co určitě potěší všechny maminky, tatínky a samotné novorozence? Kromě kosmetiky a plen je to bezesporu zlato! Takový dárek nikdy neomrzí…

Darování zlata je česká tradice již od pradávna

Nejen u nás je takovou oblíbenou klasikou přinést do porodnice nebo na první návštěvu miminka doma nějaký menší či větší dáreček. Mezi maminkami jsou nejvíc žádané plenky a kosmetika, avšak můžete narazit na problém, že novorozenci vámi vybraná značka nebude vyhovovat. Při výběru oblečení pro miminko se zase může stát, že neodhadnete velikost, ta bude moc malá nebo v ní bude dítě ještě dlouho plavat. Čím ale určitě chybu neuděláte a rozhodně se nespletete, tak pokud věnujete do kolébky k narození symbolické zlato. Vždyť tento vzácný žlutý kov nesli darem i tři králové do Nazareta. V minulosti dávali zlaťák i ti nejchudší, aby miminko netrpělo v životě nouzí. Často kolovala mezi sourozenci ta samá zlatá mince, ale nikomu to nevadilo.

Památeční medailon v dárkové krabičce udělá dojem na každou maminku

Každý příchod nového člověka na svět je malým zázrakem, proto by se tato jedinečná chvíle měla podtrhnout nějakým výjimečným darem, a to např. v podobě pamětního medailonu z ryzího zlata. Dojem rozhodně udělá zlatý dukát s obrázkem miminka v peřince, dudlíku nebo papírového čápa. Originální jsou také medailony se jménem narozeného a se znamením zvěrokruhu. Jestli si chcete zahrát na sudičku, všechny ohromíte medailemi s nápisy zdraví, štěstí, láska, úspěch a peníze. Vyberte si na stránce https://www.zlate-mince.cz/Darky/Darky_k_narozeni.htm nebo osobně v Obecním domě v Praze.


reklama: