www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/17/2016 - 18:35

I Česko už zachvátilo šílenství únikových her. Je to dobrá zábava pro rodinu, partu přátel i jako podniková akce na utužení atmosféry mezi zaměstnanci. Pokud jste aspoň trochu akční typ, nadchne vás.

Únikové hry Praha nabízí různé herní módy, ale cíl je vždy stejný. Vaším úkolem je spolupracovat s týmem, rozluštit dané indicie a dostat se ven z místnosti. Princip je založený na japonské online hře Takagism. Postupem času se ale zjistilo, že v reálném životě je to lepší zážitek.

Skutečný adrenalin

Vžijete se do role Indiana Jonese a musíte odhalit tajné místo, které jste léta hledali. Můžete se stát Harry Potterem v turnaji tří kouzelníků a vaším úkolem je vyřešit hádanku Sfingy. V rámci exit game prožíváte vymyšlený příběh, ale jste skutečně zavření v místnosti, dostanete pár nápověd a hádanek a čas běží.

Konkrétní podmínky záleží na jednotlivých hrách. Na útěk máte většinou hodinu, jedinou úlevou zůstává, že když se vám to nepodaří, nikdo vám hlavu neutrhne ani vás nezasype blížící se lavina.

Novodobá zábava

První únikové hry se objevily v roce 2010, většina lidí na světě je ještě nehrála, dokonce o nich ani neslyšela. Vyzkoušíte si něco unikátního, co vás zároveň nebude stát příliš volného času. Samotný pobyt v místnosti trvá maximálně hodinu, záleží na vašich analytických a logických schopnostech. Může se taky stát, že se vám ani do hodiny uniknout nepodaří. V takovém případě exit game Praha končí a vám se povedlo prohrát.

Naše mozky mají rády puzzle, hádanky a hledání významu. Nebo proč myslíte, že v obyčejném mraku na obloze vidíme zvířata a známé předměty? Úniková hra je v podstatě o tom samém – o hledání smyslu, objevování vzorů a skládání stop dohromady.

Kam se na únikovou hru vydat?

V ČR je možné navštívit ji ve větších městech (Praha, Brno Ostrava), nejvíc jich je pochopitelně v Praze. Abyste je nemuseli všechny vyhledávat, doporučujeme web ExitGames.cz., kde je uvedený přehled všech.

Je tam pěkně vypsané, co vám jaká escape room Praha nabízí za příběh, pro kolik hráčů je určena a kolik stojí. Kdybyste si nevěděli rady, můžete to na webu prodiskutovat s lidmi, kteří už danou hru vyzkoušeli. A v případě objednání přímo z webu získáváte navíc slevu.