www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/23/2017 - 10:30

Přemýšlíte o pořízení čtyřnohého člena rodiny? Pejskařů je u nás spousta, možná jste si tedy při procházkách po ulicích už vytipovali svého favorita. Pokud ne, snad najdete trochu inspirace v následujících řádcích …

Zlatý retrívr

Dlouholetým favoritem pro rodiny s dětmi, které mají k dispozici dům se zahradou, je zlatý retrívr. Děti ho milují pro jeho dlouhou zlatou až krémovou srst a laskavý výraz, on na oplátku miluje je. Tento statný pejsek je oddaný svému pánovi i ostatním členům domácnosti, a pokud je správně vychovaný, ani k cizím lidem nebývá agresivní. Problémy nenastávají ani ve vztazích s jinými zvířaty. Potřebuje hodně pozornosti a pravidelný pohyb – jste-li schopni mu tohle zabezpečit, nenajdete lepšího kamaráda. Myslete také na to, že velcí psi mají jiné dietní nároky než ti malí a pořiďte novému členu rodiny vždy výškově i věkově odpovídající krmení, třeba z prodejny mujmazlik.cz, kde mají velký výběr granulí i masových konzerv.

Jorkšírský teriér

Z malých psích plemen si v posledním desetiletí vydobyl přední příčku roztomilý Jorkšírský teriér. A rozhodně to není jen kvůli jeho krásné dlouhé a lesklé srsti! Jorkšír je čilý, inteligentní pejsek, vhodný k mazlení i výcviku, který dokáže hluboce přilnout k páníčkovi. Opět platí, že dobře vychází i s jinými lidmi a domácími zvířaty, ovšem díky své povaze teriéra má určité sebevědomí, a když se do domácnosti dostane vetřelec, nenechá si to líbit. Ačkoliv si jej díky jeho drobným rozměrům můžete pořídit i do panelákového bytu, nezapomínejte, že se jedná o plemeno, které má rádo pohyb. S radostí vás bude všude doprovázet. Pokud chcete skutečně gaučového psa, jenž bude nejspokojenější, když s vámi bude sledovat televizi, podívejte se raději na tento seznam 10 nejlínějších plemen.

Československý vlčák

U zkušenějších chovatelů je v současnosti až neuvěřitelně populární plemeno, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. Jedná se o nádherná zvířata, jež vzhledově skutečně připomínají vlky, avšak jsou plně cvičitelná a věrná. Nudit se s nimi rozhodně nebudete. ČSV vyžaduje inteligentní výcvik a je opravdu náročný na pohyb, do města tedy není nejvhodnější, naopak ale výborně odolává venkovním podmínkám, a to v jakémkoli počasí. Ideální je na velkou zahradu, nebo jako parťák na dlouhé, klidně i cyklistické výlety.

Další tipy

Stálicemi mezi českými pejskaři jsou dále labrador, německý ovčák, pudl, mops, čivava, jezevčík a různé druhy menších teriérů. Na vzestupu jsou nádherné border kolie, ale v rámci současné módní vlny třeba i výmarský či maďarský ohař. Že vás tyto klasické volby zrovna moc neberou? Přesně pro vás sestavil portál infopes.cz seznam 10 psích plemen, o kterých jste možná v životě neslyšeli. A pokud se stále nemůžete rozhodnout, co takhle zajít do útulku a dát domov voříškovi, který vám padne do oka? I tahle volba je u nás naštěstí stále populárnější.


reklama: