www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/23/2017 - 16:44

Zima už ťuká na dveře a mnoho zvířat se ukládá ke spánku nebo putuje do teplejších krajin. Zejména plazy u nás ve volné přírodě v zimních měsících neuvidíte. Můžete se za nimi ale vydat do ZOO. A právě u nás v ČR je možné navštívit unikátní krokodýlí ZOO, ve které se můžete seznámit se všemi 23 recentními druhy krokodýlů.

Chodíte rádi do ZOO, ale v zimních měsících to zkrátka není ono? Pak se vám bude líbit návštěva ZOO, která je uzpůsobena teplomilným živočichům. Přijďte se i v zimních měsících podívat do krokodýlí ZOO, na tvory, kteří si ještě pamatují doby, kdy na naší planetě žili dinosauři.

Historie krokodýlí ZOO v Protivíně

Tato rodinná ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného provozovatele, pana Miroslava Procházky. Současný majitel se chovem krokodýlů zabýval již ve svém mládí, a to ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde také získal první znalosti týkající se chovu. V roce 2008 byla krokodýlí ZOO zpřístupněna veřejnosti. V tomto období zde bylo chováno 18 druhů krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů.

Světový úspěch

Cílem ZOO je nejen seznámit návštěvníky se všemi 23 recentními druhy krokodýlů, ale vytvořit také těmto zvířatům ideální podmínky k rozmnožování, což se daří velmi dobře.

V květnu roku 2017 se v krokodýlí ZOO v Protivíně podařilo odchovat 14 kriticky ohrožených gaviálů indických, a to jako v první ZOO na světě mimo tropické pásmo.

Protivínská krokodýlí ZOO je skvělou variantou výletu i v zimním období. Na své si zde přijdou děti i dospělí a nechybí ani bohatý program pro školy. Více informací se dozvíte na krokodylizoo.cz.

reklama: