www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/07/2018 - 15:33

Zařizování domácnosti je pro mnoho lidí celoživotní náplní a mnohdy trvá několik měsíců, než vyberete tu správnou sedačku či obývací stěnu. Dnešní generace má oproti té minulé tu výhodu, že je k sehnání téměř všechno. Co si vysníte, tak si buď můžete zrovna koupit, nebo nechat vyrobit. Není proto divu, že si každý dá na vybavení domu či bytu záležet. Ostatním tímto vlastně ukazujete i vaši osobnost.

Výhody nábytku z masivu

I přesto, že módní trendy radí každý rok něco jiného ať už v barevnosti, nebo v materiálech, téměř žádný interiérový designér nedá dopustit na masivní dřevo. Tato přírodní látka je v použitých materiálech nadčasová stálice a na člověka stále ještě působí nejpříjemněji a nejpřirozeněji. Zároveň je pro lidský organismus zřejmě nejmíň závadný, neuvolňují se z něj totiž žádné nežádoucí látky, jak je tomu v například v případě lepené dřevotřísky. Nábytek z masivu je proto doporučován i do domácností s dětmi a alergiky. Jeho další nespornou výhodou je také jeho životnost. Dřevo a přírodní materiály obecně umí stárnout, a tak i po mnoha letech vypadá stále stejně dobře. Navíc se ani častým používáním nerozviklá a nerozvrže, jako levnější laminové kousky. Masivní nábytek je sice o něco dražší, ve výsledku ale zjistíte, že vlastně ušetříte, protože tento kvalitní materiál nebudete muset měnit.

Obývací pokoj v masivu

Jestliže tedy uvažujete o novém vybavení vašeho domu, určitě nic nezkazíte tím, když si ho celý zařídíte v tomto stylu. Nábytek z masivu vypadá skvěle ve všech místnostech. Velmi oblíbené jsou například masivní obývací stěny. Jak už bylo zmíněno, dřevo je nadčasové, váš obývák tedy jen tak z módy nevyjde, jednoduše celý interiér jen doplníte barevnými textiliemi případně svíčkami. Navštivte například internetové stránky e-shopu masiv-prodej.cz a podívejte se na nabídku obývací stěna divoký dub, kterou si můžete objednat v nabízené sestavě, nebo si poskládejte svoji vlastní. Díky světlé barvě dřeva se hodí rovněž do menších bytů, kde tmavé dřevo působí spíše těžkopádně.

reklama: