www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 12/05/2017 - 18:09

Nedosáhne vám některý z vašich spotřebičů do zásuvky? Tuto situaci ve většině případů řešíte zakoupením prodlužovacího kabelu. Víte ovšem o tom, že sortiment tohoto zboží je obsáhlý a vy si můžete pořídit kabel s vypínačem, přepěťovou ochranou či spínacími hodinami?

Bezpečnost na prvním místě

Není možné zakoupit ledajaký prodlužovací kabel. Při jeho pořizování je třeba řídit se pravidly bezpečnosti. Určitě se nezaměřujte pouze na nízkou pořizovací cenu, berte v potaz také výkon. Obecně platí, že prodlužovačka by měla být co nejkratší, průřez jejích vodičů by měl být naopak největší. Čím delší kabel, tím se v něm zvětšuje odpor, což vyvolává nežádoucí zahřátí. V nejhorším případě může dojít až k požáru. Dbejte též na hodnoty maximálního proudu, jež nesmí být překročeny. Tyto údaje naleznete na vidlici a zásuvce.

Prodlužovací kabely, na které se můžete spolehnout

Prodlužovací kabel s vypínačem oceníte v případě, když okamžitě potřebujete vypnout přísun elektrické energie. Nemusíte vytahovat kabel ze zásuvky, stačí cvaknout tlačítkem. Pokud žijete v domácnosti s malými dětmi, volte prodlužovačky s dětskou pojistkou. Dobrou volbou je také chytrá prodlužovačka s přepěťovou ochranou, která zabraňuje nadměrnému přehřívání deaktivací připojených spotřebičů. Potřebujete několikametrový kabel? Pak si vyberte praktický prodlužovací kabel na bubnu. Nebudete zakopávat o změť kabelů válejících se na zemi.

Kabely s vychytávkou

Do kanceláře je ideální prodlužovací sloupek vybavený nejen zásuvkami, ale i USB, přepěťovou ochranou a vypínačem. Neotřelý vzhled rozbočovače naleznete v podobě kostky powercube. Zapojené přístroje jsou přehledně zapojeny a nijak si navzájem nepřekážejí. Úsporu vám přinesou spínací hodiny do zásuvky, jež zapínají spotřebiče a topení dle vámi navoleného času.

reklama: