www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 02/27/2018 - 10:13

Smoothie už v rámci zdravého životního stylu zná dnes každý a je jisté, že když už ho okusíte, tak vás nikdy neomrzí. Má totiž nesčetně mnoho variant, záleží pouze na vaší fantazii. Aby však vaše smoothie bylo dokonalé, měli byste se řídit těmito základními pravidly:

  • Je třeba přidat tekutinu – Pokud použijete velmi šťavnaté ovoce, jako je třeba pomeranč, tekutinu možná nebudete ani potřebovat. Většinou je bez ní ale smoothie příliš husté. V takovém případě je vhodné přidat trochu vody, pro lepší chuť ale můžete použít také rostlinná mléka nebo kokosovou vodu. Variantou je také čerstvě vylisovaná ovocná šťáva.
  • Jeden druh ovoce nebo zeleniny musí mít krémovou texturu – Vhodný je např. banán, kiwi, broskev, meruňky nebo avokádo. Dodá smoothie charakteristickou konzistenci.
  • Další druh ovoce nebo zeleniny pro lepší chuť – pro výrobu smoothie byste měli použít vždy alespoň dva druhy ovoce či zeleniny, dodáte mu tak lepší a zajímavější chuť. Smoothie pouze ze zeleniny je pouze pro otrlé, obecně je lepší zeleninu kombinovat s ovocem.
  • Nebojte se cukru – Může se stát, že ovoce, které jste použili, nebylo dost sladké. V takovém případě si smoothie klidně doslaďte. Abyste si však nezkazili svůj zdravý nápoj obyčejným cukrem, použijte přírodní sladidlo jako med, sirup z agáve, rýžový sirup apod.

Recept:

Zkusili jste už někdy přidat do svého smoothie ledový salát? Jestli ne, rozhodně to zkuste! Ledový salát je z velké většiny tvořen vodou a smoothie z něj je tedy neuvěřitelně osvěžující.

Mimo to je bohatý na kyselinu listovou, vitamín A, vitamíny skupiny B a vitamíny C, E a K. Z dalších látek v něm najdeme i sodík, draslík a železo.

Ingredience na 1 porci:

  • 1 zralý banán
  • 1 kiwi
  • kousek ledového salátu
  • 1 lžíce sezamových semínek
  • 1 lžíce chia semínek
  • voda nebo rostlinné mléko dle potřeby

Postup přípravy:

Do mixéru vložíme všechny ingredience, přidáme rostlinné mléko nebo vodu a mixujeme dohladka.

V mixování vám může pomoci vynikající mixér RM-1550, který roztočí počet otáček na 30 000 za minutu, díky výkonnému motoru 1500 W. Šesti čepelový nerezový nůž rozmixuje i tvrdší potraviny. Pomocí funkce „Pulse“ dokáže mixér rychle rozmixovat potraviny při vysokých otáčkách. Pro perfektní stabilitu má mixér na spodní straně gumové nožičky a součástí balení je i váleček, kterým lze při mixování přitlačovat drť. Všechny díly mixéru lze mít v myčce na nádobí.

 

 

 

reklama: