www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 08/03/2018 - 17:33

Způsobuje vám pohled na spočítanou hodnotu BMI indexu bezesné noci? Patříte k těm, kteří mají přečteny desítky článků a knih na téma „zaručené diety“? Vykašlete se na neustálé hubnutí. Zhubněte jednou pro vždy. Slyšeli jste o sacharidových vlnách?

Pohrajte si se sacharidy

Zřejmě máte povědomí o tom, že sacharidy spolu s tuky a bílkovinami tvoří základ jídelníčku. Asi tušíte o dělení sacharidů na monosacharidy, polysacharidy, oligosacharidy a komplexní sacharidy. Některé z nich jsou pro naše tělo a energii vhodnější, jiné naopak. Každopádně platí, že jejich nadměrný příjem způsobuje tloustnutí. Vyzkoušejte tajemství sacharidových vln a žasněte nad změnami, kterými projde vaše tělo.

V kostce jde o to, že v pravidelných časových intervalech, ideálně každý den, měníte podíl sacharidů v přijímané potravě. První den snížíte sacharidy na minimum a další dny postupně navyšujete. V okamžiku, kdy se dostanete na maximální denní gramáž, začnete znovu od minima. Tento způsob stravování aplikujete tak dlouho, dokud nejste s vaší hmotností spokojeni.

Proč to funguje?

Sacharidové vlny fungují na principu zmatení těla. Podíl sacharidů ve stravě se stále mění a tělo nemá čas si uvědomit, kdy uložit přebytek energie ve formě tukových zásob. Proto nic neukládá a ve dnech s minimem sacharidů si bere energii již ze zásob vytvořených. Hurá, vaše hmotnost klesá. Samozřejmostí je hojnost přijatých bílkovin, aby nedocházelo k úbytku svalové hmoty, to dá rozum.

Využijte při redukci váhy šikovné pomocníky

Používejte kalorické tabulky, abyste měli dokonalý přehled o tom, kolik čeho jíte. Rychle vám spočítají, na základě vámi vyplněných údajů, přijaté sacharidy, tuky i tolik důležité bílkoviny. Stravovat se podle principu sacharidových vln nemusí nutně znamenat jednotvárnost a nudu. Zdravé recepty, jichž je plný internet, vám pomohou. A třeba i Hubni s PestryJidelnicek.cz se pro vás stane báječným parťákem v boji s nadváhou.

reklama: