www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 04/09/2018 - 19:21

Pokud jste zameškali první vlnu hubnutí, která zpravidla nastává na začátku nového roku, nemusíte zoufat. Ještě stále zbývá do začátku plavkové sezóny dostatek času. Čím dříve začnete, tím dříve uvidíte první výsledky.

V první řadě změna jídelníčku

Ještě než se pustíte do cvičení, pečlivě se zamyslete nad tím, jak se stravujete. Je váš jídelníček bohatý na vitamíny a minerály? Obsahuje dostatek vlákniny? Používáte kvalitní potraviny? Nejíte zbytečně „prázdné kalorie“? Jestliže vaše strava obsahuje smažená jídla, fast food, přemíru cukru či bílé mouky, je třeba přemýšlet nad změnou. Sladkosti nahraďte ovocem, pečivo vynechejte úplně či jej nahraďte celozrným. Pijte dostatek vody a nezapomínejte ke každému jídlu zkonzumovat velké množství zeleniny. Uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Fyzická aktivita

Samotný jídelníček však nestačí. Musíte jej doplnit vhodným cvičením. Fitness trénink je velmi důležitý, protože samotnou stravou dokážete shodit jen několik kilogramů, než si tělo na zdravou stravu zvykne. Zbytek si musíte odcvičit. Ve fitness klubu ZONE4YOU je pestrá nabídka aktivit, kterými si dopomůžete k ideální postavě. Ať už dáváte přednost klasickému posilování, józe, pilates, kruhovému tréninku či H.E.A.T. – pamatujte, že je potřeba cvičit pravidelně, klidně v kratších intervalech. Nárazovým tréninkem nic nevyřešíte, naopak se akorát vyčerpáte.

Nezapomínejte po každém cvičení na vydatný odpočinek. Svaly i celé tělo potřebuje relaxovat, aby bylo další den připravené k dalším výkonům. Takový odpočinek si můžete dopřát ve wellness zóně. Není nic lepšího, než si s dobrým pocitem zaplavat v bazénu, posedět v sauně či si užít krásné chvíle ve vířivce.

Jak se přimět cvičit?

Je pravdou, že ne každého cvičení baví. Pokud si však utvoříte návyk a uděláte z fyzické aktivity nedílnou součást vašeho života, nakonec si cvičení oblíbíte. A pokud i přes to budete mít pocit, že byste boj o nové tělo chtěli vzdát, je důležité najít si motivaci, která vás požene dál. Už je potom jedno, zda to bude oblečení, ve kterém chcete vypadat dobře, nebo dovolená u moře, ze které chcete mít hezké fotky.

 Zhubněte

reklama: