Německo se znovu představí v pátek, kdy se utká s Kazachstánem. Lotyše nyní čekají dva dny volna. V sobotu se pak postaví proti silnému Švédsku.

Střely na branku: 31 – 21
Zásahy brankářů: 20 – 23

Německo zvládlo důležitý souboj o postup do čtvrtfinále a poráží Lotyšsko vysoko 8:1. Za vítězstvím vykročili Němci už v první třetině. V 6. minutě otevřel skóre Dominik Kahun, na jehož zásah navázal v závěru periody Kai Wissmann. Ve druhé třetině Německo předvedlo ofenzivní galapředstavení. Třetí branku přidal hned v úvodu periody Leonhard Pföderl a Gudlevskise vyhnal z branky Parker Tuomie. Elvis Merzlikins se v brance ještě ani nerozkousal a už jej překonal v přesilovce John Peterka. Další početní převahu využil Marc Michaelis a v závěru třetiny se podruhé prosadil Peterka. Minutu před koncem druhé periody zaznamenal jediný gól Lotyšska Markuss Komuls. Ve třetí části tempo hry výrazně opadlo. Přesto osmou branku Německa vsítil Nico Sturm.

Egle

Rozhodčí: Branders (FIN), Campbell (CAN) – Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 8 652

Nejlepší hráči utkání:

Markuss Komuls (Lotyšsko)
Marc Michaelis (Německo)

Konec zápasu.

59:35

Robert Mamčics ještě rozjel útok Lotyšska po pravé straně, ale hráči v bílém se do útočného pásma nedostali. Němci už pomalu mohou slavit.

58:40

John Peterka se opět prosmýkl do zakončení, ale z ostrého úhlu minul přední tyč lotyšské klece.

58:10

Jaks hledal dlouhou přihrávkou Robertse Bukartse, který si na modré čáře nedokázal kotouč převzetí. Zakázané uvolnění se nepíská.

57:45

Ralfs Freibergs předvedl důraz v obranném pásmu a u modré čáry obral soupeře o kotouč. Němci mají útočné chutě i v samotném závěru.

57:10

Frederik Tiffels se hnal za skákavou přihrávkou mezi kruhy, ale ve vzduchu kotouč nezasáhl. Ralfs Freibergs následně vyhodil puk o hrazení.

56:20

Felikss Gavars dojel nahození do rohu útočného pásma, kde ale neměl podporu spoluhráčů. Lotyši se nedostávají do zakončení ani ve třetí části.

55:57

Elvis Merzļikins si pohlídal nahození od mantinelu a bez problémů puk schoval v lapačce.

55:12

John Peterka prudkou brzdou nechal za sebou obránce, jenže následně prováhal ideální moment k přihrávce do prostoru mezi kruhy.

54:34

Karlis Čukste a Markuss Komuls dvakrát váhali s rozehrávkou z obranného pásma a odevzdali kotouč hokejistům Německa.

54:00
Šance

Frederik Tiffels před německou brankou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry. Elvis Merzlikins se ale roztáhl a kotouč vyrazil betonem!

53:40

Janis Jaks v obranném pásmu počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Čerstvé síly vyslal na ledovou plochu i německý kouč,

53:10

Janis Jaks střílel zápěstím od modré čáry, jenže jeho pokus skončil vedle levé tyče. Odražený kotouč Němci obloučkem poslali za modrou čáru.

52:08

Philipp Grubauer si dal pozor na nahozený kotouč, který před dojíždějícím soupeřem raději přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levé ruce.

51:46

Ralfs Freibergs upadl po souboji na pravé straně útočného pásma. Lotyšskou akci navíc zastavilo postavení mimo hru.

51:20

Jonas Müller se stáhl do obranného pásma, kde obral soupeře o kotouč. Důrazní zadáci v černém dnes lotyšským útočníkům deptají nervy.

50:33

Utkání sleduje 8 652 diváků!

50:21

Rihards Bukarts si na pravém kruhu vzal odražený kotouč, vybruslil s ním do střelecké pozice, ale zápěstím německou branku vůbec netrefil.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a fanoušci Německa na tribunách rozjeli oslavy důležitých bodů.

49:30

Němci se vydali vpřed po pravém křídle, jenže nahození do rohu útočného pásma nakonec dojel dobře postavený Oskars Batna.

49:04
Šance

Německý kouč si vzal trenérskou výzvu kvůli možnému ofsajdu!

49:04

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko se dočkalo druhé branky! Po dlouhém boji o puk za německou brankou se EDUARDS TRALMAKS natlačil k přední tyči a důrazem prošťouchal puk za Grubauera! Bez asistence. Branka však následně byla odvolána pro postavení mimo hru!

48:15

Lotyšsko se dostalo do útočného pásma, ale Janis Jaks nedokázal od modré čáry nahodit kotouč na branku. Němci se osvobodili.

47:31

Po levé straně se do útočného pásma tlačil Maksymilian Szuber, ale byl mu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:10

Němci kombinovali v útočném pásmu, ale nakonec se sami zahnali za modrou čáru. Hokejisté v černém bez problémů kontrolují svůj luxusní náskok.

46:32

Na opačné straně si Elvis Merzļikins pohlídal slabou střelu od mantinelu a schoval puk v lapačce. Vhazovat se bude před lotyšskou klecí.

46:08

Robert Mamčics střílel z pravé strany útočného pásma jen do vyrážečky připraveného Grubauera. Lotyšsko nadále zůstává v útočném pásmu.

45:40

Další přechod Lotyšska do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd. Příliš netrpělivý byl na pravém křídle Mārtiņš Dzierkals.

45:00

Wojciech Stachowiak prosvištěl po pravém křídle do útočného pásma, ale jeho zakončení skončilo na betonu pozorného lotyšského brankáře.

44:28
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německo se dokázalo prosadit i ve třetí části! Elvis Merzļikins nedokázal puk hokejkou odehrát do bezpečí. Napadající soupeř puk sklepl na brankoviště a NICO STURM už měl snadnou práci! Bez asistence.

43:30

Oskars Cibulskis prověěřil pozornost německého brankáře nahozením od modré čáry. Grubauer kotouč dobře viděl a připsal si snadný zákrok.

43:00

Německo se ze silné pasáže soupeře vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. V úvodu třetí části je patrné, že Němci už se nikam hnát nebudou.

42:42

Kaspars Daugavinš se hnal za nahozením na levou stranu útočného pásma, kde však neměl podporu spoluhráčů.

42:00

Až po dvou minutách hry je poprvé ve třetí části přerušena hra. Sražené nahození z levé strany skončilo v ochranné síti.

41:32

Napadat německou rozehrávku se za branku vydal Roberts Bukarts, jenže zadáci v černém si dokázali poradit.

41:05

Grubauer nepředvedl jistý zákrok proti ráně z pravé strany. Následná dorážka však prolétla kolem německé klece.

40:45

Německo se dralo vpřed po pravém křídle, ale puk tentokrát skončil jen v moci zadáků Lotyšska.

40:15

Němci se hned v úvodu třetí třetiny dostali do útočného pásma, ale jejich kombinace zakončení nepřinesla. Frederik Tiffels se po puku natahoval marně.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 20 – 14
Zásahy brankářů: 13 – 13

Německo během druhé části výrazně navýšilo své vedení. Krátce po příchodu na led přidal třetí gól Lotyšska Leonhard Pföderl. O dvě minuty později navíc protiútok přetavil v branku Parker Tuomie. Do branky se po čtvrtém gólu místo Gudlevskise postavil Elvis Merzļikins. Ten ale kapituloval po necelých dvou minutách z hole Johna Peterky. Třetí přesilovkový gól Německa v utkání navíc přidal Marc Michaelis. Ve 36. minutě se podruhé v utkání prosadil John Peterka. Lotyši se dočkali až v závěru periody, kdy se zápěstím prosadil Markuss Komuls.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:56

V závěru druhé části se Lotyši ještě nastěhovali do útočného pásma, jenže střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

39:02
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko se nakonec ještě před koncem druhé třetiny dokázalo prosadit! Přihrávku zpoza německé klece obdržel volný MARKUSS KOMULS, který si puk srovnal na čepeli a obral Grubauera o čisté konto! Asistence: Mārtiņš Dzierkals.

38:39
Trest

Ralfs Freibergs a Marc Michaelis se pustili do rozmíšky před brankou Lotyšska. Oba kohouti dostali za odměnu dvě minuty za hrubost.

38:12

Do útočného pásma prokličkoval Tobias Fohrler, který se dokonce natlačil až před lotyšskou branku, ale na Merzlikinse z blízkosti recept nanšel.

37:07
Šance

Do obrovské šance se po přihrávce zpoza branky dostal Rihards Bukarts, který z těsné blízkosti bez přípravy vůbec netrefil branku!

37:00

Tři minuty před sirénou vypálil z pravé strany útočného pásma Miks Indrašis, jehož ránu německý obránce přizvedl do ochranné sítě.

36:34

Po dlouhé době si na kotouč sáhl Philipp Grubauer, který jej udržel mezi tělem a levou rukou. Lotyši se možná zbytečně chtějí pouštět do rozmíšek.

36:09

Daugavinš se s pomocí spoluhráčů dostal na střídačku. Rozhodčí k nevoli lotyšských příznivců nevylučují.

36:09

Další komplikace pro Lotyše! Na ledě se v bolestivé pozici svíjí Kaspars Daugavinš.

35:53
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německá exhibice stále nebere konce! Do útočného pásma zavezl kotouč JOHN PETERKA, který se nechal vytlačit na pravý kruh, odkud z otočky jen nahazoval kotouč před branku, jenže od hole obránce se puk odrazil za záda Merzlikinse! Bez asistence.

35:12

Lukas Reichel napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu. Defenziva Lotyšů tentokrát puk odehrála bez problémů.

34:44

Němci reklamovali postavení mimo hru, nicméně sudí nechali pokračovat ve hře. Miks Indrašis však nepřesnou přihrávkou zahnal spoluhráče za branku.

34:20

Fabio Wagner projel do útočného pásma, odkud mohl střílet z levé strany, ale trefil jen prvního soupeře v bílém dresu.

33:50

Jonas Müller se hnal do útočného pásma, jenže si nedokázal zpracovat vysokou přihrávku. Dobře postavený obránce puk stačil odehrát.

33:15

Němci se vydali vpřed po pravém křídle, jenže daleko neprojeli. Na opačnou stranu se vydal Abols, který přihrávkou pod sebe spoluhráče nenašel.

32:07
Trest

Po potyčky před lotyšskou brankou vyfasovali dvě minuty za hrubost Wojciech Stachowiak a Ralfs Freibergs.

32:07

Další obrovskou šanci měl John Peterka, který dostal přihrávku mezi kruhy, ale pohotovým zakončením trefil dobře postaveného Elvise Merzlikinse.

31:15

Maxmilian Kastner se hnal za přihrávkou do útočného pásma, nicméně ve vzduchu si kotouč nedokázal převzít.

30:54
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Tenisovou terminologií v Ostravě zpívá kanár! Německo dokázalo zužitkovat další početní převahu. Po závaru před brankou se zdálo, že Merzlikins už kotouč udrží, jenže puk vyplaval na brankovišti, odkud jej do branky dorazil MARC MICHAELIS! Asistence: Yasin Ehliz.

30:24

John Peterka se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale neposedný kotouč mu nakonec přeskočil za modrou čáru. Lotyši si oddechli jen na chvíli.

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby a Lotyšům se dnešní duel během druhé části sesypal jako dům z karet. Němci kralují ve všech aspektech.

29:35
Trest

Lotyši budou hrát ve třech! Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Mārtiņš Dzierkals.

29:20

Mārtiņš Dzierkals vybojoval kotouč a vyvezl jej do útočného pásma, kde pro Lotyšsko získal cenné sekundy k dobru.

28:49
Trest

Lotyšům začínají téct nervy! Za tvrdý atak za německou brankou si Oskars Batna vysloužil dvě minuty za krosček.

28:20

Na opačné straně musel zasahovat Elvis Merzlikins. Lotyšský gólman viděl ránu na poslední chvíli, ale schoval puk v lapačce.

28:10

Oskars Batna se prosmýkl do útočného pásma, kde si jej s přehledem pohlídala německá obrana, která lotyšskému hráči znemožnila zakončení.

27:20

Další pokus o přechod do útočného pásma se Lotyšsku vůbec nepovedl. Přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

26:40

Německo se usadilo v útočném pásmu. Po přihrávce na modrou čáru vypálil Tobias Fohrler, jehož pokus defenziva Lotyšska srazila mimo tři tyče.

26:03

Po dlouhé době se Lotyšsko dostalo do útočného pásma, jenže akce Lotyšů skončila jen střelou sraženou mimo ledovou plochu.

25:37
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Tak jsem to zakřikl! Němci se usadili v útočném pásmu a po připravené akci přidávají pátou branku! Přihrávku na pravý kruh obdržel osamocený JOHN PETERKA, který propálil Merzlikinse! Asistence: Lukas Reichel, Kai Wissmann.

25:06

Lotyši vyhodili kotouč přes celé kluziště a unavené kvarteto hráčů v bílém prchá na střídačku. Německo se v přesilovce zatím ne a ne dostat do zakončení.

24:20

Elvis Merzlikins si připsal první úspěšný zákrok. Proti ráně z pravého kruhu bez problémů zasáhl lapačkou.

24:02

Střídání v týmu Lotyšsko:
ze hřiště odchází Kristers Gudlevskis, přichází Elvis Merzļikins.

24:02
Trest

Lotyšský zmar pokračuje! Renars Krastenbergs dostává dvě minuty za podražení v útočném pásmu.

23:20

Renars Krastenbergs získal odražený puk v útočném pásmu, vybruslil si s ním do střelecké pozice, ale zápěstím minul německou klec.

22:42
Šance

Lotyšský trenér si vyžádal oddechový čas!

22:42
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německo se výrazně přibližuje k vítězství v dnešním duelu! Maxmilian Kastner projel s kotoučem do útočného pásma, kde připravil střeleckou pozici pro PARKERA TUOMIEHO, který zápěstím rozjásal hlouček německých fanoušků! Bez asistence.

22:34

Markuss Komuls si pohlídal nepřesnou rozehrávku soupeře a rozjel Tralmakse, který z úhlu prověřil pozornost Grubauera.

22:02

Rihards Bukarts střílel příklepem z pravého kruhu. Rána vítkovického útočníka prosvištěla nad horní tyčí německé branky.

21:30

Poprvé po přestávce musel zasahovat Philipp Grubauer, který si dal pozor na zakončení z pravé strany a schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

21:12

Německo se tlačí do útočného pásma i po vstřelení třetí branky. Přihrávku na pravou stranu zastavila defenziva Lotyšska.

20:48
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Jenže hned v úvodu druhé třetiny se potřetí v utkání prosazuje Německo! Po skvěle sehraném přečíslení dostal přihrávku rozjetý LEONHARD PFÖDERL, který prostřelil Gudlevskise! Asistence: Yasin Ehliz, Jonas Müller.

20:20

Kaspars Daugavinš dohrál souboj za německou brankou, jenže kotouč pro svůj tým nezískal. Lotyši potřebují zvýšit oproti první části aktivitu.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku: 8 – 9
Zásahy brankářů: 9 – 6

Po první třetině důležitého souboje o postup do čtvrtfinále mohou být spokojenější Němci. Už v 6. minutě utkání poslal Německo do vedení Dominik Kahun. O dvě minuty později mohl vyrovnat Indrašis, který netrefil poloprázdnou branku. Na opačné straně se do úniku dostal Stachowiak, ale Gudlevskis svůj tým podržel. Ve 12. minutě pak lotyšský brankář zneškodnil únik Sturma. Lotyši poté nevyužili přesilovou hru, což se povedlo Němcům. Vyloučení Abolse potrestal Kai Wissmann.

20:00

První třetina skončila.

19:40

Ralfs Freibergs projel po pravém křídle do střelecké pozice, ale zápěstím branku soupeře netrefil.

19:20

Rodrigo Abols chtěl rozjet lotyšskou akci po pravé straně, jenže Němci znovu skvěle brání už od červené čáry.

18:40

Lotyši se ve třech hnali proti dvojici obránců v černém, jenže na prudkou přihrávku od pravého mantinelu nikdo v bílém nedosáhl.

18:05
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německo využívá početní převahu hned v jejím úvodu a dostává se do vedení! Středem kluziště se do útočného pásma prosmýkl KAI WISSMANN, který nechal obránce za sebou a propálil Gudlevskise! Asistence: Nico Sturm.

17:46
Trest

Přesilovku si zahraje také Německo. Dvě minuty za vražení na mantinel dostává Rodrigo Abols.

17:38

Německo hraje v plném počtu.

17:12

Grubauer si poradil s nahozením od modré čáry. Odražený kotouč obrana Německa nekompromisně vyhodila přes celé kluziště.

16:30

Znovu se hokejistům v černém podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště. Lotyši mají v přesilovce problém usadit se v útočném pásmu.

16:00

Němci hned v úvodu oslabení získali kotouč na své hole a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště.

15:38
Trest

Lotyšsko si zahraje úvodní přesilovku dnešního utkání. Fabio Wagner dostává dvě minuty za držení hole.

15:15

Janis Jaks získal nepřesnou rozehrávku soupeře, zavezl kotouč do útočného pásma, ale nepřesným zakončením odevzdal puk soupeři.

14:20

Němci se dostali do útočného pásma po levém křídle, jenže Colin Ugbekile z těžké pozice nahodil puk jen do lapačky připraveného Gudlevskise.

13:33

Znovu se Němci pokusili zaskočit obranu soupeře dlouhou přihrávkou na rozjetého Stachowiaka, jenže ten těžký kotouč nezpracoval.

13:07

Lukas Reichel si sjel na krásnou přihrávku na pravý kruh, jenže v klíčovou chvíli nedokázal puk trefit. Odražený kotouč získali hokejisté Lotyšska.

12:37

Batna jen posunul puk do rohu útočného pásma, kde hlídkoval Kai Wissmann, který kotouč odrazem o mantinel vyhodil do bezpečí.

12:20

Kaspars Daugavinš se snažil projet do útočného pásma středem ledové plochy, ale defenzivní val Němců byl proti.

11:48
Šance

Dlouhou přihrávku středem dobruslil Nico Sturm, který zakončoval v dobré pozici, jenže trefil Gudlevskisovu lapačku! Lotyšský gólman zatím drží šance svého výběru na bodový zisk!

11:20

John Peterka udržel kotouč v souboji s dvojicí Lotyšů, jenže následně nedokázal přihrát na modrou čáru volnému Kastnerovi.

10:50

Wojciech Stachowiak operoval s pukem v rohu útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nedokázal uvolnit. Zatím sledujeme aktivní hru.

10:08

Nahozený kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpátky před lotyšskou branku, ale tam nebyl nikdo v černém dresu Německa.

09:23

Další akci přerušila hra vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Lotyši v posledních desítkách sekund lehce otupili německou aktivitu.

09:00

Kaspars Daugavinš po rychlé kombinaci střílel z pravého kruhu, ale Grubauer se stačil přemístit a podržel Německo jistým zákrokem.

08:26

Kahun sklepl kotouč na rozjetého Sturma, který se z pravé straně hnal na lotyšskou branku, ale v klíčové chvíli mu kotouč utekl mimo střeleckou pozici.

07:50
Šance

Wojciech Stachowiak se na opačné straně řítil sám na Gudlevskise, skvěle si kotouč přehodil na bekhend, jenže lotyšský gólman vytáhl vynikající zákrok!

07:17
Šance

Miks Indrašis mohl po kombinaci v předbrankovém prostoru vyrovnat, jenže ve vyložené šanci netrefil poloodkrytou klec!

06:41

Zakončení z levého kruhu si Gudlevskis pohlídal a přitiskl pravý beton k brankové konstrukci. Sražený puk defenziva vyhodila za modrou čáru.

06:15

Němci jsou po vstřelení úvodní branky na koni a prakticky nepouštějí soupeře ke kotouči. Lotyšsko má problémy s přechodem vpřed.

05:27
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německo se hned v úvodu utkání zaslouženě dostává do vedení! Skvělou práci odvedl v útočném pásmu Frederik Tiffels, který puk získal u mantinelu. Následnou ránu z pravého kruhu Gudlevskis neudržel a dojíždějící DOMINIK KAHUN už měl snadnou práci! Asistence: Lukas Kälble, Frederik Tiffels.

05:02

Po dlouhé době musel do akce také Philipp Grubauer, který si dal pozor na slabou ránu z pravého kruhu a schoval kotouč mezi betony.

04:45

Oskars Cibulskis výborně zablokoval dlouhpu přihrávku směřující na rozjetého soupeře a dokázal puk sklepnout k hrazení.

04:12

John Peterka výborně napadal při rozehrávce Freibergse a získal kotouč pro Německo. Nikdo v černém se ale v útočném pásmu nepohyboval.

03:56

Další německá snaha o přechod do útoku skončila na zakázaném uvolnění. Lotyši přestáli silnou pasáž soupeře a podívají se před Grubauerovu branku.

03:12

Ehliz udržel kotouč v rohu útočného pásma, odkud poté přihrál na modrou čáru, ale nikdo v černém nezakončil. Němci jsou ale aktivnějším týmem.

02:36

Maksymilian Szuber dojel vlastní nahození do rohu útočného pásma. Následně pálil Jonas Müller, jehož pokus obrana srazila mimo branku.

02:06

Lukas Kälble projel do útočného pásma, kde kousek za modrou čárou zakončil zápěstím, ale jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.

01:49

Němci jsou v úvodních minutách utkání o něco aktivnější. Další přechod hokejistů v černém do útoku zastavilo postavení mimo hru.

01:12

Po rychlé akci Německa střílel z dobré pozice Wojciech Stachowiak, jehož ránu Gudlevskis vyrazil. Dvojice dorážejících Němců puk za brankovou čáru nedostala.

00:40

Rodrigo Abols přenechal kotouč zadovkou Daugavinšovi, jehož projektil německý gólman dokázal vyrazit mimo tři tyče.

00:10

Němci se hned v úvodu tlačili do útoku, jenže nepřesná pobídka skončila až na zakázaném uvolnění. Fanoušci obou táborů ihned rozjeli hlasitou podporu.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě. Na tribunách dnes budou mít podporu oba výběry.

Úvodní sestavy:

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Ehl, Tuomie.
Trenér: Harold Kreis

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Dzierkals, Abols (A) – Krastenbergs, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Ločmelis – Ansons, Tralmaks, Gavars – Egle.
Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Branders (FIN), Campbell (CAN) – Ondráček (CZE), Špůr (CZE).

Oba týmy už nastupují na led k předzápasovému rozbruslení. Němci obléknou černé dresy, zatímco Lotyši budou hrát v bílém.

Lotyšsko

Lotyšsko na turnaji obhajuje fantastické bronzové medaile z minulého šampionátu. Ostravský turnaj Lotyši zahájili solidně. Ve třech duelech nasbírali sedm bodů a budou bojovat o postup do čtvrtfinále. Boj o postup svedou hlavně s Německem a Slovenskem. Na úvod turnaje se Lotyši překvapivě trápili s Polskem, které přehráli až 5:4 v prodloužení. Ve druhém utkání ještě tři minuty před koncem vedli nad Francií, ale nakonec zvítězili až 3:2 v prodloužení. V úterý pak Lotyšsko narazilo na Kazachstán, který přehrálo 2:0 a připsalo si první triumf za tři body. K vítězství navíc čistým kontem pomohl gólman Gudlevskis.

Nominace Německa

Brankáři:
Tobias Ancicka (Kölner Haie), Philipp Grubauer (Seattle Kraken, NHL), Mathias Niederberger (Red Bull Mnichov).

Obránci:
Tobias Fohrler (HC Ambri-Piotta, Švýcarsko), Lukas Kälble (Pinguins Bremerhaven), Jonas Müller, Kai Wissmann (oba Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kölner Haie), Maksymilian Szuber (Tucson Roadrunners, AHL), Colin Ugbekile (Iserlohn Roosters), Fabio Wagner (ERC Ingolstadt).

Útočníci:
Tobias Eder, Leonhard Pföderl, Frederik Tiffels (všichni Eisbären Berlín), Alexander Ehl (Düsseldorfer EG), Yasin Ehliz, Maximilian Kastner (oba Red Bull Mnichov), Daniel Fischbuch (Adler Mannheim), Dominik Kahun (SC Bern, Švýcarsko), Marc Michaelis (EV Zug, Švýcarsko), JJ Peterka (Buffalo Sabres, NHL), Lukas Reichel (Chicago Blackhawks, NHL), Joshua Samanski, Parker Tuomie (oba Straubing Tigers), Wojciech Stachowiak (ERC Ingolstadt), Nico Sturm (San Jose Sharks, NHL).

Německo

Německo na letošním šampionátu obhajuje stříbrné medaile z minulého roku. V průběhu loňského šampionátu Němci vyřadili ve skupině suverénní Švýcary i výběr USA. Letos svedli Němci tři těžká utkání hned na úvod ostravské skupiny. V úvodním utkání proti Slovensku podalo Německo velmi dobrý výkon a zvítězilo 6:3. Následně ale Němci nezvládli souboje s USA a se Švédskem, kterým Němci podlehli 1:6. V souboji proti Švédsku Němci absolutně nestíhali. Brankář Grubauer musel dokonce přepustit své místo Niederbergerovi. Nyní už ale Německo čekají utkání s Lotyšskem, Francií, Kazachstánem a Polskem, v nichž by Němci měli papírově vybojovat postup do čtvrtfinále.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání MS v ledním hokeji mezi Německem a Lotyšskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.