Skončil nám velmi zajímavý zápas 37. kola anglické Premier League mezi Aston Villou a Liverpoolem. Hosté vedli v zápase již 3:1, avšak o vyrovnání se v samotném závěru dvěma góly postaral střídající Jhon Durán. Oba celky se tak podělily o body a v tabulce se nic nemění.

90+10

Konec zápasu.

90+9

Již se hraje poslední minuta nastavení. Na trávníku až u rohového praporku zůstal sedět Moussa Diaby, který má pravděpodobně křeče. Ošetřovat se ale nenechává.

Tielemans
64. min Zaniolo
6 Luiz
Luiz
80. min Chambers

Elliott
75. min Gravenberch
3 Endó
Endó
76. min Szoboszlai
Mac Allister
11 Saláh
Saláh
18 Gakpo
Gakpo
75. min Núñez
7 Díaz
Díaz
76. min Jones

90+7

Fotbalisté Liverpoolu drží balon, ale zatím velmi daleko od brány soupeře.

90+5

Je vidět, že oba celky jsou tak nějak se stavem 3:3 spokojené a teď už se nikdo nikam nežene.

90+3

Po rohu domácích chtěli nyní hosté pokutový kop za hru rukou Virgila van Dijka. Ani VAR ale neviděl prohřešek proti pravidlům a bude se pokračovat ve hře.

90+2
Dùležité

Moussa Diaby mohl poslat domácí do vedení! Po pasu za obranu z plného běhu vystřelil a Alisson skvělým zákrokem pravou rukou vytěsnil balon na roh.

90

Zdecimovaní hosté teď neví, kde jim hlava stojí. A i když se hraje poslední minuta, tak závěr zápasu je v nedohlednu.

88
Góly

Aston Villa právě vstřelila branku!
A je srovnáno! Ve středu pole se k balonu dostal Moussa Diaby, který v podstatě svou přihrávkou nastřelil stehno JHONA DURÁNA, který šťastně dopravil balon do brány – 3:3.

87
Dùležité

A další neuznaný gól. Za obranu si zaběhl Darwin Núñez, který zakončil podél vybíhajícího Emiliana Martíneze. Jenže gól kvůli ofsajdu neplatí.

85
Góly

Hosté chybovali opět v rozehrávce, od Chamberse se míč v podstatě odrazil k JHONU DURÁNOVI, jehož tvrdá rána skončila až za zády Alissona Beckera.

84

Jhon Durán dostal balon do vápna, jeho pokus z otočky byl zablokovaný.

83

Následný roh kopal samozřejmě již pravačkou Trent Alexander-Arnold, jeho centr do vápna ale domácí defenziva odvrátila.

82
Dùležité

Do odraženého balonu se opřel Trent Alexander-Arnold, jeho povedenou ránu levačkou skvěle na roh vyrazil domácí brankář.

80
Støídání

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Calum Chambers.

79
Støídání

ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Jhon Durán.

78

Zaniolo se v jednom ze soubojů zranil a zdá se. že bude muset střídat. Na hřišti byl něco málo přes deset minut.

76
Støídání

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Curtis Jones,
ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází Dominik Szoboszlai.

75
Støídání

ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Ryan Gravenberch,
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Darwin Núñez.

74

Hostující trenér Klopp chystá hromadné střídání. Na hřiště pošle hned čtveřici čerstvých hráčů.

72

Teď se hraje vyloženě ve středu pole. Tempo hry není nijak závratné a hráči Liverpoolu svého soupeře víceméně uspávají.

70
Karty

John McGinn zastavil faulem rodící se brejk hostů a dostává žlutou kartu.

68

Hosté velmi šikovně drží balon na svých kopačkách a domácím toho moc nedovolují.

66

Čas rychle plyne a domácí stále nemohou najít skulinku v defenzivě soupeře.

64
Støídání

ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Nicolò Zaniolo.

63

Domácí se sice hodně snaží, ale v posledních minutách tahají za kratší konec provazu.

61

Jen o malou chvilku kopali domácí rohový kop, k ohrožení brány Liverpoolu to ale nevedlo.

60

John McGinn dostal při snaze odcentrovat pořádně naloženo, faul se ale nepíská.

59

Hosté počtvrté dopravili balon do brány, jenže zakončení Elliotta bylo ofsajdové a verdikt pomezního asistenta potvrdil i VAR.

58

Po delší době jsou tedy u míče hosté, je ale vidět, že současný stav jim vyhovuje a nemusí se nikam hnát.

56

V posledních minutách jsme sledovali opravdu velmi rozháranou hru. Především hosté by se potřebovali trochu zklidnit.

54

Alisson Becker teď fatálně chyboval v rozehrávce a domácí měli jedinečnou šanci skórovat. Jenže Ollie Watkins ve vápně také při snaze zakončit do odkryté brány zazmatkoval a hosté mu míč odebrali.

52

Aston Villa právě vstřelila branku, která ale po přezkumu u videa neplatí.
Autorem branky je OLLIE WATKINS. Gólovou situaci musel přezkoumávat VAR, který nakonec situaci vyhodnotil jako ofsajdovou. Radost domácího celku byla tedy velmi předčasná.

50

Domácí se budou samozřejmě snažit rychle odpovědět. Zatím jim ale utkání pomalu protéká mezi prsty.

48
Góly

Liverpool právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé. Hosté stejně jako v prvním poločase skórují hned ve druhé minutě hry. Harvey Elliott kopal přímý kop, svým centrem do vápna našel ideálně JARELLA QUANSAHA, který hlavou s pomocí břevna překonal Martíneze – 1:3!

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 22:07.

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Aston Villou a Liverpoolem. Spokojenější jsou samozřejmě hosté, kteří vedou po úvodním dějství 2:1. Domácí ale hrají podle očekávání velmi dobře a druhý poločas slibuje rozhodně zajímavou podívanou.

45+5

První poločas skončil.

45+5

Teď už se ale domácí nikam moc neženou a čekají na závěrečný hvizd. Hosté nechávají soupeře hrát a také čekají na konec první půle.

45+2

Závěr prvního poločasu se hraje ve vysokém tempu. Oba celky se hodně snaží a sledujeme zajímavý fotbal.

45+1

První poločas bude nastaven o dlouhých pět minut.

45

Domácí kopali přímý kop, jenže místo zakončení přišel rychlý protiútok a domácím pomohlo jen to, že Salah dostal přihrávku na paty.

43

Moussa Diaby se dostal k rychlému protiútoku a z plného běhu tvrdě vypálil, míč ale minul spojnici břevna a tyče hostující brány.

42

Z dálky vypálil Trent Alexander-Arnold, míč se ale mezi tři tyče nevyšel.

42

Po rohovém kopu se fotbalisté Liverpoolu ubránili a teď jsou to právě oni, kdo je na balonu.

41

Po zákroku Trenta Alexander-Arnolda tady bude rohový kop pro domácí.

40

Těžiště hry se postupně přesunulo opět na polovinu hostů, hráči Liverpoolu se musí bránit.

38
Karty

Harvey Elliott neudržel nervy úplně na uzdě a dostal teď žlutou kartu za zdržování hry.

37

V závěru poločasu sledujeme velmi zajímavý fotbal. Teď se hodně snaží domácí.

35
Dùležité

Obrovská šance domácích! Hráči Aston Villy vyšachovali hostující defenzivu a Leon Bailey posílal před bránu balon na zcela volného Diega Carlose, který ale trestuhodně skoro netrefil balon.

33

Salah byl v osobním souboji hodně důrazný, faul to ale nebyl a bude tady jen aut pro Liverpool.

32

Youri Tielemans hledal centrem Moussu Diabyho. Ten byl ale zády k bráně a míč tak jen vrátil svým spoluhráčům.

31

Vytrvale se hraje na polovině Aston Villy, domácí se teď musí soustředit hlavně na defenzivní činnost.

30

Půl hodina hry je u konce. Po gólu na 2:1 jsou zase o něco aktivnější hráči Liverpoolu.

28

Teď to vypadalo na další šanci hostů, rozhodčí Hooper ale viděl útočný faul a je pískáno.

26

Gól byl přezkoumávaný téměř tři minuty, nakonec byl ale uznaný a hosté vedou 2:1!

24

Gólová akce hostujícího týmu byla ještě velmi do detailu přezkoumávána videorozhodčím. Byly tam hned dvě velmi těsné, potenciálně ofsajdové, situace.

23
Góly

CODY GAKPO založil útočnou akci, do které se zapojili prakticky všichni ofenzivní hráči Liverpoolu. Celá akce vyústila v přihrávku Gomeze na CODYHO GAKPA, který v pohodě uklidil balon do prázdné brány.

22

Blíží se nám konec první poloviny úvodního poločasu dnešního utkání. Aktuálně se nedá říct, že by měl jeden nebo druhý tým více ze hry.

20

Po rychlém protiútoku se míč od Leona Baileyho dostal k Ollie Watkinsovi, ten ale nedokázal zakončit.

20

Na hranici vápna padl k zemi Gakpo, faul se ale nepíská.

18

Hra je nyní plná nepřesností a ani jedno z mužstev není schopné na delší čas podržet balon a přiblížit se k bráně soupeře.

16

Po čtvrt hodině hry se dá konstatovat, že zatím sledujeme naprosto vyrovnané utkání.

14

Hosté nejsou již tak aktivní jako v samotném úvodu zápasu. Nyní hrají hodně opatrně.

12
Góly

A je srovnáno! Do vápna Liverpoolu se dostal Ollie Watkins a přihrávkou prakticky až od brankové čáry našel do dobré pozice nabíhajícího YOURIHO TIELEMANSE, který zamířil přesně k tyči!

11

Luis Díaz se dostal až do velké šance před Emiliana Martíneze, míč skončil dokonce na tyči, ale vzrušení bylo zbytečné, protože byl odpískaný ofsajd.

10

Hráči Liverpoolu již opět kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku v defenzivě soupeře.

9

Youri Tielemans posílal balon na polovinu soupeře, odtud Moussa Diaby zpětnou přihrávkou hledal ve vápně Leona Baileyho, který byl ale pokrytý.

8

Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější a již opět kombinují na polovině soupeře.

6

Alexis Mac Allister posílal do vápna lehký oblouček na Elliotta, ten byl ale tentokrát pokrytý.

5

Centr do pokutového území posílal Trent Alexander-Arnold, k dalšímu nebezpečnému zakončení se ale již nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

5

Hosté budou zahrávat alespoň rohový kop.

4
Dùležité

Technicky levačkou z levé strany zakončoval Salah. Také jeho střela byla lehce tečovaná, v tomto případě ale míč letěl mimo.

2
Góly

Hosté se dostávají do vedení po velmi šťastném gólu. Z pravé strany se snažil do vápna posílat centr Harvey Elliott, míč lehce hrudí tečoval Pau Torres a poté si brankář EMILIANO MARTÍNEZ srazil balon do vlastní brány.

1

První přihrávka mířila na pravou stranu na Salaha, ten byl ale pokrytý a hosté budou muset začínat z vlastní poloviny.

1

Utkání právě začalo.

Hráči obou mužstev jsou na trávníku, utkání za pár okamžiků začne!

Úvodní sestavy:

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos, Torres, Digne – Tielemans, Luiz – Bailey, McGinn (C), Diaby – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Durán, Iroegbunam, C. Chambers, Kellyman, Kesler-Hayden, Lenglet, Munroe, Zaniolo.
Trenér: Unai Emery

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk (C), Gomez – Elliott, Endó, Mac Allister – Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Bajčetić, Bradley, Gravenberch, Jones, Konaté, Núñez, Szoboszlai, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Hooper.

Liverpool

Liverpool do začátku dubna toužil po mistrovském titulu, ovšem čtvrtý kalendářní měsíc v roce mu brutálně nevyšel. V lize prohrál doma s Crystal Palace i v městském derby na Evertonu, k tomu remizoval na Old Trafford s Manchesterem United i na West Hamu, navíc vypadl z Evropské ligy s Atalantou Bergamo a na Anfieldu bylo prakticky po sezóně.

Po tomto víkendu už Liverpool přišel i o matematickou šanci na první dvě pozice, sezónu s loučícím se trenérem Jürgenem Kloppem tak dohraje na třetí příčce tabulky Premier League.

Také Liverpool má několik hráčů mimo hru, jsou mezi nimi Joel Matip, Thiago Alcantara, Diogo Jota, Bobby Clark či Ben Doak.

Aston Villa

Aston Villa se v posledních týdnech nesmírně trápí, přesto má na dosah historický postup do Ligy mistrů. K jistotě ji stačí tři body, tedy případné dnešní vítězství, neboť Villans mají náskok čtyř bodů na pátý Tottenham a teoreticky v případě dnešní remízy či prohry jim může Ligu mistrů zajistit i právě Tottenham v případě neúspěchu v zítřejším zápase s Manchesterem City, který bude obrovským favoritem.

Forma Aston Villy rozhodně tedy není optimální. V Premier League před týdnem prohrála 0:1 v Brightonu, kde naposledy prohrála v roce 1980. Předtím doma remizovala 2:2 s trápící se Chelsea a ačkoliv vedla 2:0, tak nakonec ten bod uhrála se štěstím. A v úvodu května dvakrát podlehla Olympiakosu Pireus v semifinále Evropské konferenční ligy, kde tak přišla o možnost zahrát si evropské finále.

Mimo hru jsou Emiliano Buendía, Tyrone Mings, Boubacar Kamara, Jacob Ramsey, Morgan Rogers a až během dne se rozhodne o možném startu Youriho Tielemanse, Alexe Morena a Nicoly Zaniola.

Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 37. kola anglické Premier League, v souboji dvou celků z elitní čtveřice se utká Aston Villa s Liverpoolem.

Tomu se ve vzájemných zápasech v posledních letech daří. Od nevídaného propadáku zde ve Villa Parku v říjnu 2020 (2:7) v dalších sedmi soutěžních zápasech uhrál šest výher a jen před rokem s Villans remizoval doma na Anfieldu. Letošní zápas na liverpoolském stadiónu skončil 3:0 pro Reds, když se trefili Szoboszlai, Salah a vlastní branku si vstřelil Matty Cash.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.