Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte u online přenosu z druhého domácího utkání Dynama v letošní sezoně. Pardubice v něm vyzvou Olomouc, která naposledy porazila doma Karlovy Vary 4:3.

Domácí se stále potýkají s početnou marodkou. Hned zkraje sezony se musí obejít bez útočníků Adama Musila, Martina Kauta, Ondřeje Rohlíka a obránce Jana Košťálka. I přesto ale Dynamo bodovalo v každém zápase, naposledy na Spartě za prohru 3:4 po nájezdech.

Utkání začalo.

0:31

První pětka Dynama se prakticky okamžitě usadila v útočném pásmu a Sedláčkovi začíná pořádná šichta.

o hráči

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Pražák (CZE) - Hynek (CZE), Hnát (CZE)
Počet diváků: 8 831

0:59

Před branku se cpal Hyka, ale přes beka se k puku a zakončení nedostal.

1:33
Dùležité

Jako první ovšem hrozila Olomouc, když se celkem zadarmo přímo před Willa dostal Jakub Sirota, z dobré pozice ovšem minul bránu!

2:10

Zakázané uvolnění Olomouce.

3:08
Dùležité

Tomáš Černý nahozením od modré čáry orazítkoval tyč!

4:33

Pardubice hrají možná hezky na pohled, daleko efektivnější je ale zatím Olomouc. David Škůrek se uvolnil mezi kruhy, kam dostal přihrávku, ale mířil jen do obránce před sebou.

5:24
Dùležité

Patrik Poulíček v rychlosti objel střední pásmo a dobře posunul puk do mezikruží pro Mandáta, ten ale těsně minul!

6:32
Dùležité

První domácí formace měla tradičně obrovský tlak v útočném pásmu, Sedláček už ležel na zemi a vůbec nevěděl, kde je puk, Sedlák ani Hyka ale nedokázali dostat kotouč do odkryté brány!

7:52

Jakub Navrátil si v útočném pásmu Dynama počíhal na Patrika Poulíčka a zboural jej krásným čistým hitem.

8:30

Třetí zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu.

8:44
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Podražení
Patnáctou přesilovku pro Dynamo v letošní sezoně obstaral Lukáš Nahodil poté, co inkasuje dvě minuty za podrážení.

9:10

Od modré čáry posílal střílený pas Tomáš Hyka a před brankou Olomouce inkasoval tvrdý úder do obličeje Lukáš Sedlák, rozhodčí ale nevylučuje.

10:33

Až na jedno Čerešňákovo zaváhání tráví Pardubice celou přesilovku v pásmu, výsledkem ale byla pouze Kousalova neškodná střela doprostřed brány.

11:49

Zakázané uvolnění Pardubic.

12:39
Tresty

Vyloučen hráč Adam Rutar (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Další přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za hrubost dostává Adam Rutar.

12:51
Góly

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Radil a Martin Bučko. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0
Domácí se ve čtvrtém kole dočkali první využité přesilovky! V předbrankovém prostoru se dobře zorientoval Patrik Poulíček a tečoval do sítě nabídku od Radila.

13:19

Vyrovnat mohl Lukáš Klimek, když bekhendem mířil mezi Willovy betony, ten je ale včas dal k sobě.

14:21
Góly

Lukáš Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Hyka. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0
Sedlák nejprve prováhal dobrou pozici, když místo střely do odkryté brány volil ještě přihrávku, záhy ale vše nahradil. Sjel si před Sedláčka a v klidu uklidil puk do brány.

15:08
Dùležité

Na 3:0 mohl zvyšovat Tomáš Hyka, ale nedal puku potřebnou razanci a ten šel jen těsně vedle!

15:57

Na druhé straně to zkoušel Adam Rutar, ale Will v klidu nastavil jen svou lapačku.

17:05

17:27

Na modré čáře dostal nabito Ondřej Vála, ale tvrdou ranou z první mířil jen do lapačky Sedláčka.

19:03

Cienciala zkusil po křídle rozjet Lukáše Radila, ten ale na puk nedosáhl a je z toho pouze zakázané uvolnění.

19:05
Góly

Dalibor Řezníček (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:1
A Olomouc záhy snižuje! Lukáš Nahodil vyhrál buly přímo na hůl Dalibora Řezníčka, který poslal z první puk rovnou za Willa.

Skončila první třetina.

20:00

Dynamo bylo v první třetině jednoznačně lepší a i díky využité přesilovce si vypracovalo vedení 2:0, necelou minutu před koncem ale po buly snížil Dalibor Řezníček.

Začala druhá třetina.

20:19

Dynamo zatím ve druhé části za 19 vteřin vyrobilo dvě zakázaná uvolnění.

20:46
Dùležité

Vše ale mohli napravit Hyka se Sedlákem, Hyka o Sedláčka přihrál druhému jmenovanému, ten ale nedokázal zakončit!

22:59

Cienciala si po otočce ve středním pásmu navedl kotouč mezi kruhy, ale pálil jen do připraveného Sedláčka.

24:36

První dvě formace domácích chvíli povozili Olomouc na kolotoči v jejím obranném pásmu, ale Sedláček byl bez práce.

25:32
Dùležité

Úplně volný Robert Říčka dostal nabito mezi kruhy, ale Sedláček dokázal puk vyrazit betonem!

26:21

26:43
Dùležité

Na levém křídle se uvolnil Michal Kunc, velmi razantní střelou ale mířil jen do lapačky Willa!

29:35

Olomouc urputně brání, před Sedláčkem má zaparkovanou prakticky celou formaci a pro Dynamo je velmi těžké se prosadit. Z útočného pásma jej ale vyhání víceméně jen vlastní chyby.

30:07
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Hanáci se mohou sebrat v přesilovce, dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává Tomáš Vondráček.

31:08

V oslabení se do zakončení dostal Jan Mandát, Sedláček ale jeho pokus zastavil.

31:51

Domácí Dynamo oslabení zvládá na jedničku, obrana blokuje střely a následně vyhazuje kotouče až k Sedláčkovi.

33:18

Zohornova formace rozfoukala v obranném pásmu Olomouce solidní vítr, ale žádný kotouč za Sedláčkem neskončil.

35:22
Dùležité

Z pravého křídla nejprve vysoko přestřelil Lukáš Radil, ale hned záhy se z druhé vlny do možná ještě lepší pozice dostal Patrik Poulíček, ten Sedláčka zaměstnal o poznání jedovatější střelou!

37:01
Dùležité

Jan Knotek posílal na pardubickou bránu nenápadnou přízemní střelu přes dva obránce a kotouč se odrazil od betonu Willa!

38:16

Paulovič z mezikruží z první mířil do betonu Sedláčka.

39:40
Tresty

Vyloučen hráč Adam Rutar (Olomouc), 2 min. za Podražení
Pardubice si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovku, Adam Rutar dostává dvě minuty za podrážení.

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině Dynamo pokračovalo v převaze, ale pouze optické. Gól nepadl a Pardubice tak nadále drží těsné vedení. Do třetí třetiny vstoupí zkrácenou přesilovkou.

Začala třetí třetina.

40:56
Dùležité

K Sedlákovi se odrazil puk od gólmana do bezprostřední blízkosti, ale domácí útočník znovu trefil jen Sedláčka!

41:40

Olomouc už je kompletní.

42:08
Dùležité

Před bránou Olomouce byl úplně volný Daniel Rákos, dostal přihrávku, ale nedokázal zvednout puk přes Sedláčkův beton!

42:48
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Pardubice), 2 min. za Hákování
Rákos musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává dvě minuty za hákování.

43:16
Dùležité

Jan Knotek měl před sebou úplně prázdnou bránu, nejprve ale kotouč promáchl a následně trefil přesunujícího se Willa!

44:22
Dùležité

Olomouc má opravdu velký tlak v útočném pásmu, Musil znovu pálil jen do přesunujícího se Willa!

45:15

Radil se Zohornou už se rozjížděli do brejku dvou na jednoho, ale zastavil je ofsajd.

46:25

Říčka se na pravém křídle propracoval až do zakončení, ale trefil jen lapačku Sedláčka.

48:20
Dùležité

Tomáš Černý se dostal k zakončení mezi kruhy a tlačil se i do dorážky, Will byl ale připravený!

49:04

Na pravém křídle byl rozjetý Kusko, orazítkoval ovšem jen Willovu lapačku. Hanáci jsou aktuálně lepším týmem a říkají si o vyrovnání.

51:34
Góly

Tomáš Hyka (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Cienciala a Martin Bučko. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:1
Dynamo ale chladí olomoucké šance na body gólem na 3:1! Cienciala dobře našel Hyku na pravém kruhu pro vhazování a domácí útočník poslal puk pod víko na bližší tyč!

54:27
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Další zbytečný faul z dílny Tomáše Zohorny, ten dostává dvě minuty za hrubost.

55:09

Olomouc se sama vyhání z útočného pásma.

55:49
Dùležité

Musil si vytáhl Willa z brány a posílal přihrávku na vzdálenější tyč, olomoucký útočník ale nedokázal zakončit!

56:24

Daniel Rákos se v závěru pardubického oslabení dostal ke střele, ale trefil jen brankáře.

56:41
Dùležité

Vondráček jel sám na bránu, byl faulovaný a Dynamo má k dispozici nájezd!

56:41

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Matej Paulovič (Pardubice) neproměnil. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:1

K exekuci se rozjel Paulovič, rameny si rozhýbal Sedláčka, ale bekhendem jej nedokázal překonat.

57:36
Dùležité

Olomouc bere oddechový čas.

57:36
Dùležité

Sedláček zůstává na střídačce, Olomouc to bude v závěru zkoušet v šesti.

58:46
Dùležité

Obrovskou šanci Olomouce vychytal Will, když ramenem zastavil puk tváří v tvář útočníkovi, Paulovič na druhé straně odmítl trefit prázdnou bránu.

58:52

Peter Čerešňák zkusil trefit prázdnou bránu přes celé hřiště, ale píská se pouze zakázané uvolnění.

Konec utkání.

60:00

Olomouc měla v závěru při power play velký tlak, ale obětavost domácích beků rozhodla. Dynamo tak bere výhru i ve druhém domácím utkání, Hanáky porazilo 3:1. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.