www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 02/17/2020 - 01:16

Ceny elektřiny a plynu stále rostou, což spoustu domácností vede k otázce, čím vlastně topit? Mnohé zdroje tvrdí, že nejlevnějším tepelným zdrojem je v současné době dřevo. Navíc má i mnoho dalších výhod, pro které se vyplatí o něm jako o palivu popřemýšlet.

Kolik vás přesně bude topení dřevem stát, nelze jednoznačně říct. Závisí na tom, jaké dřevo si pořídíte (tvrdé dřevo je dražší, ale má vyšší výhřevnost), jakou teplotu si doma udržujete či jak dobře máte zateplený dům, aby vám teplo neunikalo. Obecné výhody topení dřevem si však představit můžeme.

Buďte ekologičtí, šetřete i naši planetu

Některým lidem záleží jen na jejich vlastním pohodlí, další přemýšlejí globálněji. Jestli patříte do druhé skupiny, nakupte palivové dřevo. Ekologičtější palivo byste totiž hledali jen těžko. Za prvé jde o obnovitelný zdroj, za druhé při jeho spalování nevzniká tolik škodlivých látek jako například při spalování uhlí.

Nepotřebujete obrovský dřevník

Chcete namítnout, že nemáte na zahradě dostatek místa, abyste si mohli nechat přivézt dřevo na dvě zimy a pořádně ho vysušit? Nic takového dělat nemusíte. Existují firmy, které vám palivové dřevo přivezou kdykoliv. Jednou z nich je například Nejlevnější dřevo.cz sídlící v Předklášteří u Tišnova. Na Vysočině a v Jihomoravském kraji rozváží dřevo klidně i během zimy. Nemusíte si tedy dělat velké zásoby. Až vám dřevo dojde, zvednete telefon a necháte si přivézt další.

Nečeká vás spousta práce

Dříve znamenalo topení dřevem to, že jste si přivezli velké klády z lesa, museli si je nařezat a naštípat. Pak jste také museli každé ráno vstávat a přidat do kotle, abyste se trochu ohřáli. Dnes však žijeme v 21. století, nic takového není třeba. Dřevo si necháte přivézt již naštípané a topení si můžete zařídit kombinované. Ráno si přitopíte elektřinou či plynem a přes den, až vám nebude chodit vstávat a chodit ke kotli, zatopíte dřevem.

reklama: