Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte při sledování online přenosu z prvního zápasu předkola play off mezi Budějovicemi a Karlovými Vary. Startuje se v 17.30 hodin.

Motoru těsně unikl postup do elitní čtyřky, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Musí tak do předkola, kde jako šestý vyzve jedenácté Karlovy Vary. Ty nezažily úspěšný závěr základní části, ale nakonec play off uhájily.

Oba celky ve vzájemných zápasech v sezoně vyhrály dvakrát. Nejprve dvakrát uspěly Vary, poslední dvě střetnutí ovládl Motor shodně 3:0.

Jihočeši vsadili v brance na Hrachovinu. Do sestavy se nevešel Štich, mimo hru jsou i Simon a Beránek. Za Energii bude chytat dle očekávání Frodl.

o hráči

Rozhodčí: Hribik (CZE), Mejzlík (CZE) - Rampír (CZE), Blažek (CZE)
Počet diváků: 5 702

Hymna je za námi, oba celky na ledě. Play off startuje.

Utkání začalo.

0:49

S velkou energií vlétli do zápasu hlavně domácí, ale k zakončení se při prvním střídání nedostali.

1:52

Při druhém střídání dvakrát střílel Kubík, jednou minul, jednou našel Frodlův beton.

1:56

Za brankou domácích je díra v ledu u mantinelu. Pracovníci s technikou se hned vrhli na její opravu.

2:15

Už se zase hraje a po zaváhání Hovorky hosté vyrazili dopředu. Kružík však pálil těsně vedle.

2:29
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Kružík (K. Vary), 2 min. za Sekání

3:10

Kondelík byl chvíli na brankovišti volný, ale nedokázal se otočit s pukem a vystřelit.

3:44

Jinak se však Energie snadno brání a několikrát už vyhodila.

4:41

Málo nebezpečná přesilovka Motoru je pryč, Jihočeši se ani pořádně nerozestavěli do výchozí formace.

6:26

Aktivní Kubík se nerozmýšlel a hned pálil, znovu zasáhl Frodlův beton.

7:47

Dalo se očekávat, že to bude boj o každý kousek ledu včetně různých strkanic a podobně. Už jsme takových situací viděli několik.

9:17

Obehrávaná kolem mantinelů končí pukem na karlovarské střídačce. Jenom se dostat ke střele, to je pro oba celky dost obtížný úkol.

10:03
Dùležité

Znovu nebezpečný brejk hostů po vyhraném vhazování Motoru v útočném pásmu. Energie se rychle zmocnila kotouče, vyrazila dopředu a nakonec Beránek zakončoval bekhendem jen těsně vedle.

12:14

Ze série soubojů diváky probral Koffer, který ve středním pásmu hlavou na fotbalový způsob prodloužil vysoký pas.

13:10

Když se teď před Ordošem otevřelo trochu prostoru, zastavil Motor ofsajd.

14:05
Dùležité

Při signalizované výhodě měl obrovskou šanci Rachůnek, ale místo odkryté branky trefil jen Hrachovinu.

14:17
Tresty

Vyloučen hráč Jan Ordoš (Č. Budějovice), 5+20 min. za Kopnutí

14:17

Tak to je obrovský šok asi pro všechny v hale. Zdánlivě klasický souboj skončil pětiminutovým trestem pro domácího Ordoše za podkopnutí. Budějovičtí jsou vzteky bez sebe.

15:20

Na ledě se však v dlouhém oslabení brání zatím dobře, Vary se ještě neusadily v pásmu.

16:28

A platí to stále. Jihočeši poněkolikáté vyhodili a nejvíc se pro puky teď najezdí Frodl.

17:34

Hra plyne bez přerušení a Energie snad stále nemá v dlouhé početní výhodě ani jednu střelu.

18:20

A už se rozběhla poslední minuta početní výhody Varů.

19:12

Až teď tečoval Hladonik střelu nebezpečně do rámu branky, Hrachovina nemusel zasahovat.

Skončila první třetina.

20:00

V první třetině gól nepadl. Dle očekávání byli domácí aktivnější, Vary spoléhaly na nebezpečné brejky. Nejdiskutovanější moment bylo vyloučení Ordoše do konce utkání, kdy ale Vary v početní výhodě za pět minut ani pořádně nevystřelily.

Začala druhá třetina.

20:46

Absence Ordoše znamená také přeskládání domácích útoků. Do první pětky se posunul Přikryl.

21:14
Góly

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Lukáš Pech a Matěj Toman. Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 1:0
Domácí otevírají skóre. Pechova přihrávka se od bruslí jednoho z bránících hráčů odrazila na brankoviště k Jakubu Valskému, který puk zametl do sítě.

21:48

Harris mohl rozšířit domácí konto, ale Frodl byl dobře postavený.

Vyloučen hráč Dávid Gríger (K. Vary), 2 min. za Hákování
Domácí budou hrát přes minutu čtyři na tři.

23:36
Dùležité

Nečekaně šance na obou stranách. Nejprve ujeli hosté do přečíslení dva na jednoho, ale Černoch minul a puk hned nahrál Motoru do situace tři na jednoho. Jenže Gulašovi v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku.

24:42

Pýcha si najel do zajímavé pozice, jenže ránu mu zblokoval jeden z obránců.

25:40

Po delší době se hraje pět na pět. A na tahu by měli být hosté.

27:04

Aktivnějším týmem však zůstává Motor, Energie spoléhá na brejky.

27:47
Góly

Dávid Gríger (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Ondřej Procházka a Tomáš Rachůnek . Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 1:1
A po jednom z nich také hosté vyrovnávají. Procházka táhl útok, uvolnil Dávida Grígera, který prostřelil Hrachovinu.

28:56

Motor hned vyrazil dopředu, ale ani Kachyňa s Kubíkem se skóre znovu nepohnuli.

29:44
Dùležité

Kondelík vyslal do brejku Gulaše, ten trefil zřejmě spojnici.

31:21

Jihočeši dál útočí, Hovorka teď pálil dvakrát v krátkém sledu. Vše uzavřel zase rychlý brejk hostů, po němž musel Hrachovina zasahovat.

32:27

Valského zpětný pas se štěstím prošel k Pechovi, ten zblízka nepřehodil beton Frodla.

33:47

Sudí už chtěli vylučovat domácí za příliš mnoho hráčů na ledě. Po verdiktu ale své rozhodnutí vzali zpět.

34:13
Góly

Ondřej Procházka (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek . Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 1:2
Vary otáčejí skóre. Jihočeši ztratili puk ve své třetině, Grígerovi rána nesedla tak šťastně že stihl jen píchnout do puku, který se odrazil k Ondřeji Procházkovi, jenž ho zametl do branky.

35:20

Energie vytěžila z minima maximum a výrazně nahlodala domácí, kteří ze svého tlaku získali zatím jen jeden gól.

36:54

A Západočeši se nyní o to víc soustředí na defenzivu. A nelámou si hlavu s případným vyhozením přes všechny čáry nebo do střední třetiny.

38:33

Gulaši střílel po přihrávkách Gulaše dvakrát z dobrých pozic, ale ani jednou netrefil branku.

Skončila druhá třetina.

40:00

Karlovy Vary vedou po druhé části 2:1, kdy dvěma trefami dokázaly zareagovat na úvodní trefu Valského. Celou třetinu byl obraz hry vlastně stejný. Motor útočil, hosté spoléhali na brejky a to jim zatím stačí.

Začala třetí třetina.

41:38

Úvod poslední třetiny je zatím hodně rozvážný z obou stran.

43:00

Vary jsou v pěti postavené na modré čáře, což je pro domácí těžká práce se vůbec dostat do pásma.

44:06

Teď se štěstím získal dobrou pozici Štencel, ale vystřelil slabě do středu branky.

45:44

Jedno neúspěšné střídání za druhým. Tahle bude Motoru utíkat čas rychle.

46:36
Tresty

Vyloučen hráč Matěj Toman (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

47:16
Dùležité

Černoch uvolnil Beránka, jehož rána jen těsně prolétla mimo branku. Možná lehce lízla tyčku.

47:57

Jinak se ale Motor dobře brání a Vary nemají klid na secvičené varianty.

48:42

Už po přesilovce střílel Redlich do náručí Hrachoviny.

50:08

Už se rozběhla poslední desetiminutovka závěrečné části. Motor stále marně dobývá branku Energie.

50:46

Střelu Kachyni vyrazil Frodl ramenem do ochranné sítě.

51:09
Góly

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jan Štencel a Mikuláš Hovorka. Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 2:2
Motor vysvobozuje jeho kapitán. Milan Gulaš převzal přihrávku, krátkou kličkou se zbavil soupeře a přesnou ranou pokořil Frodla.

51:33

Tak uvidíme, jak čtvrtá branka zápasu případně změní dění na ledě. Jestli hosté budou aktivnější, nebo dál budou spoléhat na brejky. Momentum zápasu je teď na straně Motoru.

51:42
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Procházka (K. Vary), 2 min. za Hákování

52:40

V přesilovce se však ani Motoru moc nedaří.

53:19

Kubík a Hovorka z druhé přesilovkové pětky narazili na pozorného Frodla.

53:34

Beránek v útočném pásmu zcela zbytečně kolenem trefil Štencela, který se svíjí v bolestech.

53:34

Sudí ošklivý zákrok zkoumají u videa.

53:34
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Beránek (K. Vary), 5+20 min. za Faul kolenem

53:34

Osm sekund pět na tři a pak dlouhou dobu pět na čtyři budou hrát domácí.

54:52

Kondelík s Pechem pálí z obou stran, zatím bez úspěchu.

55:17
Dùležité

Motor dál drží soupeře v kleštích.

55:48
Góly

Brant Harris (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jáchym Kondelík a Pavel Pýcha. Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 3:2
Dlouhý zámek Motor přetavil ve třetí gól. Frodl nejprve Harrisovi skvělým přesunem vzal jistý gól. Ale pak už mu Kondelík vylepšil pozici tak, že kanadský forvard nemohl minout.

56:27

Přesilovka Motoru pokračuje a domácí míří vstříc dalším akcím.

57:25

Teď se ale Jihočeši nemohou usadit v pásmu.

57:52
Góly

Brant Harris (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Milan Gulaš a Jáchym Kondelík . Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 4:2
Znovu Brant Harris uklízí puk do prázdné klece. Tentokrát mu byl dvorním nahrávačem Milan Gulaš a je to o dvě branky.

58:20

Hosté neunášejí stav a dvakrát hrubě narazili domácí hráče na mantinel. Nejprve to odnes Přikryl, ten alespoň vstal sám. Valského musel sbírat domácí lékař.

58:20
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Redlich (K. Vary), 2 min. za Naražení zezadu
Nakonec jen Redlich dostává dvě minuty. I tak Motor bude pokračovat v přesilovce, 15 sekund to bude pět na tři.

58:49

Pýcha pálil mimo a hosté už jsou ve čtyřech.

59:27

Domácí už jen drží puk v útočném pásmu.

Konec utkání.

60:00

Velký obrat Motoru ve třetí třetině znamená první triumf Budějovic v sérii. Jihočeši byli celý zápas aktivnější, ale rychlé brejky Energie je trápily. Až v závěru při zbytečných vyloučení hostů Budějovice obrátily stav. Zítra se bude pokračovat za stavu 1:0 na zápasy pro Motor.