Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký večer z pražské O2 areny, kde za zhruba čtvrt hodiny, v 18 hodin, začne druhý duel čtvrtfinálové série hokejové extraligy mezi domácí Spartou a Libercem.

Vedení v sérii se včera ujali favorizovaní Pražané, kteří se ale pořádně nadřeli. V základní hrací době nejdříve prohrávali a pak necelé dvě minuty před koncem přišli o vlastní náskok. V prodloužení je od prohry skvělými zákroky uchránil brankář Jakub Kovář, který pochytal i všechny nájezdy. Sparta tak zvítězila 3:2.

Oba týmy nemají důvod po vyrovnaném zápase něco měnit, a tak nastupují v totožných sestavách jako v pátek. Do branky se tedy za domácí staví Kovář, na druhé straně chytá Dávid Hrenák.

Modré čáry už jsou speciálně nasvícené a staví se na ně oba celky. Ještě před úvodním buly zazní česká hymna, jak v play off bývá zvykem.

o hráči

Rozhodčí: Úlehla (CZE), Staňo (SVK) - Hynek (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 12 241

Utkání začalo.

0:02

Na prvním buly uspěl Liberec a míří do útočného pásma.

1:21

Lehký pozdrav od Kousala sbírá Hrenák, obě mužstva se od začátku drží krátkých intervalů, aby se dostala do tempa.

2:05

Bílí Tygři zatím tráví více času v útočném pásmu, Kováře však ještě neohrozili.

2:46

Hrenák si připisuje další zásah.

3:32

A poradil si také s Němečkem, který pálil z vrcholku levého kruhu.

3:39
Góly

Kryštof Hrabík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Stephen Harper a Michal Kempný. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:0
Nyní už ale inkasuje, Sparta tentokrát začátek utkání zachytila dobře a díky rychlé dorážce Kryštofa Hrabíka, jenž jen kousek před čarou doklepl vypadnutý puk po Harperově střele, vede.

4:55

Liberec kombinuje s pukem v obranném pásmu, kvůli sparťanskému napadání má ale trochu problémy se posunout dál.

5:16

První zásah má také Kovář, vhazovat se bude po jeho pravici.

5:33

Chlapík si našel volný prostor kousek za modrou čarou, střelou po ledě ale míjí branku.

6:57

Hráči obou týmů svádí hromadný souboj u zadního mantinelu, zatím se puk nedaří vydolovat ven.

7:17
Tresty

Vyloučen hráč Michal Řepík (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Krátce po něm ale Řepík fauluje a Liberec čeká první přesilovka v utkání.

7:23

Pražané hned po buly posílají puk pryč z pásma.

7:42

A následuje další vyhození.

7:59

A znovu! Liberci se vůbec nedaří usadit ve třetině.

8:25

Hosté po dalším sparťanském vyhození střídají přesilovkové formace.

8:47
Dùležité

Puk okamžitě mezi kruhy obdržel najetý Rychlovský, kterého ale Kovář vychytal. To byla obrovská šance, která mohla výrazně proměnit dojem z první početní převahy Severočechů.

10:29

Sparta se osvobozuje už jen za cenu zakázaného uvolnění, Liberečtí takřka srovnali poměr střel na branku.

11:18
Dùležité

Vitouch po pravé straně hezky projel ze středního do útočného pásma a před brankovištěm hledal Horáka. Ten z bezprostřední blízkosti nezvládl pořádně zakončit.

11:41

Následuje vhazování po Hrenákově pravém boku.

12:08
Dùležité

Pražané se dopouští hrozivé ztráty v obranném pásmu a pustili soupeře do velké příležitosti. Puku se ujal Šír a poslal jej na Kováře, před nímž ještě dorážel Klíma. I tentokrát si sparťanský gólman poradil.

12:16
Tresty

Vyloučen hráč Kelly Klíma (Liberec), 2 min. za Hrubost

12:16
Tresty

Vyloučen hráč Kryštof Hrabík (Sparta), 2 min. za Hrubost
Tresty se dle pravidel mažou, oba celky pokračují v plném počtu.

13:14
Dùležité

Hawryluk se po Birnerově přistrčení zpoza branky projel brankovištěm a s kotoučem u brusle, v krkolomné pozici puk ovšem nedostal do poloodkryté klece, jen dvakrát trefil Kováře.

13:48

Liberečtí namazali Řepíkovi, který totálně zazdil možné přečíslení, když ani nevypálil. Na druhé straně se do útoku řítil Flynn, jeho pokus ze zápěstí Kovář s drobnými problémy drží.

14:24

Hosté pokračují s pukem v útočné třetině, Knot od modré čáry pálí jen do plexiskla za bránou.

15:04
Dùležité

Řepík se hezky najel na prudký Harperův pas, do kterého před Hrenákem nastavil hokejku. Bohužel pro domácí kotouč letí kousek vedle pravé tyče.

16:38

Domácí gólman vyráží další kotouč a jeho spoluhráči puk odklízí do útočného pásma, aby pelášili na střídačku.

17:03

Po další Kovářově práci čárový vhazuje puk na pravém kruhu.

17:32

Ivan využil volnějšího prostoru a dostal se k prudké ráně z mezikruží, i tu Ková zastavuje.

18:07

Knot si u mantinelu na chvíli přidržel Moravčíka, aby ho zdržel při návratu do obrany, což se většině fanoušků nelíbí. Rozhodčí ale zůstávají klidní.

19:16
Dùležité

Kempný se postavil před Hrenáka a těsně před ním sáhl do kotouče, vzápětí dorážel Buchtele, přesto si slovenský brankář skvěle poradil.

19:39

Pražany při další útoční zteči zastavuje ofsajd.

Skončila první třetina.

20:00

Ivan se ještě u střídačky ohnal rukavicí po Chlapíkově obličeji. Otřesený sparťanský útočník míří na střídačku, zatímco z hlediště se nese ohlušující pískot.

20:00

Rozhodčí ještě celou záležitost řeší s kapitánem Řepíkem už po uplynutí první třetiny, což by správně nesměli. Také je diváci na cestě do kabin ještě jednou pořádně vypískali.

Začala druhá třetina.

20:06

Puk se po mimořádně vyrovnaném buly vyrovnaného zápasu zasekl mezi nohama rozhodčího, nakonec se jej ujímají hosté.

20:22

Ti okamžitě zaměstnávají Kováře a získávají buly na pravém kruhu útočného pásma.

20:34

Pražané odesílají puk na icing, Kempný si přesto ještě jede otřít plexištítek na střídačku. Rozhodčí jsou nyní trpěliví.

21:10

Řepík do toho kopl, najel si doprava a kousek za modrou vypálil švihem. Hrenák svírá puk na levém boku.

21:44

Krejčík s Dernerem si teď něco vyříkávají na ledě a i po přerušení, zřejmě to souvisí se snahou obránce Liberce tvrdě dohrát Kousala.

22:13

Konečný vypálil z pravé strany, pak ještě zkoušel za Hrenákovou brankou poslat zadovku, nicméně ji ukořistili hosté.

23:04
Tresty

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Krosček
Rozhodčí dobře viděli Buchteleho hrazdu před brankou a posílají ho na trestnou lavici.

24:02

Kempný prudce vyhazuje puk zpoza vlastní branky a dál zůstává na ledě.

24:40
Góly

Jakub Rychlovský (Liberec) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Tomáš Filippi a T.J. Melancon. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:1
Druhou přesilovku už hosté zvládají a vyrovnávají skóre. Trochu smůly si teď vybral Mikliš, který z brankoviště odklidil střelce Jakuba Rychlovského, jenže ten se rychle vrátil zpět a krásně se prodral k odraženému kotouči, který zblízka poslal za Kováře.

25:39
Tresty

Vyloučen hráč Ian McCoshen (Liberec), 2 min. za Držení protihráče
Početní výhodu si ale zakrátko užijí i Pražané.

26:51

Klíma teď v rohu kluziště přesekl hůl Kempnému, který se diví, ale sudí nic nepískají.

27:40

Sparta se ale do výraznější šance nedostala, Hrenák si poradil s Kempného střelou.

28:20
Dùležité

Konečný uháněl sám na Hrenáka, ve velké příležitosti zvolil zakončení forhendem, když si lehce vyjel doleva, gólman Liberce se však dobře položil a puk sebral.

28:59
Dùležité

Forman stál vedle Hrenákovy branky a skvěle nabil najetému Miklišovi, ten jedovatě pálí nad branku.

29:57

Zdá se, že vyrovnávací gól hostů Pražany nakopl, v ojedinělé liberecké možnosti posledních minut Hawryluk střílí z větší vzdálenosti nad.

30:43

Rozhodčí čelí dalšímu pískotu tribun, když pouští některé sporné zákroky, nadále však působí dost klidně.

31:31
Dùležité

Jeden ze sparťanů teď parádně uvolnil Mozíka na pravé straně, domácí obránce si najel blíž, pak sice trefil jen blok, ale ještě puk dostal na druhou stranu, kde se natahoval Forman, z většího úhlu kotouč posílal na odkrytou branku. Hrenák vytáhl tygří skok, ale puk zřejmě odrazil vracející se Klíma.

33:37

Flynn teď v rohu kluziště strčil na mantinel Moravčíka, který leží na ledě.

33:37

Rozhodčí zkoumali situaci na videu a nakonec Flynna vyloučili do konce utkání.

33:37

Když ale libereckého útočníka odeslali pryč, strhla se mela v tunelu před kabinami. Moravčík nadále leží na ledě, Flynn se mu okamžitě omlouval, ostré reakci však neušel.

33:37

Moravčík na nosítkách opouští ledovou plochu a za potlesku dává máváním divákům dobrý signál.

Vyloučen hráč Kryštof Hrabík (Sparta), 5+20 min. za Bitka
Sparta po ostudném momentu mezi střídačkami hraje pětiminutovou přesilovku, přebývá Flynnův ostrý zákrok na nezpevněného Moravčíka.

34:39

Led nyní opouští zasažený Derner, komerční přestávka ještě na chvíli přispěje k uklidnění obou týmů.

35:00

Hrenák drží puk po Formanově ráně.

35:08

Hosté se osvobozují.

35:41
Dùležité

Horák se teď s pukem ocitl chvíli volný mezi kruhy a v krkolomné pozici zakončoval. Hrenák už ležel na ledě, ale puk zůstal po střele před ním, nakonec mu ho poslal jeden ze spoluhráčů a nebezpečně vyhlížející situaci zažehnal.

36:22

Hrenák připisuje další zásah, do konce oslabení jeho týmu zbývá ještě dvě a čtvrt minuty.

36:37

Irving od modré čáry vyslal už 32. střelu domácích v utkání, Hrenák kotouč opět bez sbírá.

37:02

Řepík z otočky u brankoviště opět prověřil libereckého gólmana, ten kotouč vykopl levým betonem.

38:06

Pražané teď soupeře svírají, Řepík ale střílí vedle, další rány letí do bloku...

38:18

A hosté vyhazují kotouč ven z pásma.

39:25
Tresty

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Hrubost
Hosté se ubránili, navíc Němeček zasáhl do obličeje Faška-Rudáše a rozhodčí posílají domácí do oslabení.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:10

Na úvodním buly uspěla Sparta, která ale poměrně záhy přichází o kotouč.

41:00

Pražané vyhodili kotouč, ve čtyřech se budou bránit ještě zhruba 25 sekund.

41:56

Kotouč mezi kruhy vyplaval před najetým Konečným, který však pálí vedle.

42:04
Tresty

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Hákování
Němeček se po trestu ze závěru druhé třetiny celkem rychle vrací zpět na lavici hříšníků.

42:58

Bulíř obdržel kotouč kousek vedle Kovářovy branky, zblízka pak vystřelil mimo, puk jen protekl brankovištěm.

43:51

Forman se i v oslabení vydal do útoku, následně jel s kotoučem zpátky a získal pro oslabené domácí cenné vteřinky.

44:37
Góly

Ondřej Najman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jakub Krejčík a Filip Chlapík. Stav zápasu Sparta - Liberec 2:1
Podstatně aktivnější Pražané si přece jen berou vedení zpět, Najman najížděl nalevo, dostal přihrávku od Krejčíka a zavěsil přesně do horního rohu.

45:20

Puk chvíli zůstával zcela volný mezi kruhy ve sparťanském obranném pásmu, nakonec se ale nikdo z libereckých hokejistů do šance nedostal, Lajunen následně zblokoval střelu zády.

46:08

Liberečtí fanoušci se radují, puk je v bráně, rozhodčí ale zapískali dřív. Nyní zkoumají video, zdali branku uznají.

46:08
Góly

Michal Birner (Liberec) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Michal Bulíř a T.J. Melancon. Stav zápasu Sparta - Liberec 2:2
Gól je v souladu s pravidly uznán, puk zůstal pod Kovářem a ani písknutí neovlivnilo akci, kotouč do sítě lehce poslal Michal Birner a opět vyrovnal.

46:18

Na řadě je komerční přestávka, během ní moderátor potvrzuje informaci, že Michal Moravčík zůstává v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

46:18

Bílým Tygrům mimochodem zabrala reakce na druhý gól domácích 91 sekund. Dříve by jejich branka kvůli písknutí neplatila, tuto sezonu už ale přerušení hry není zásadní, pakliže nemá vliv na reakci hráčů a gólu je dosaženo v rychlé sekvenci po zapískání.

49:00

Sudí hodně přísně vylučují Řepíka za seknutí do hole Najmana. Ten jí ale nedržel příliš pevně.

49:00
Tresty

Vyloučen hráč Michal Řepík (Sparta), 2 min. za Sekání

49:32

Konečný se ujal puku a mířil s ním do rohu, kde ale najel jen do rozhodčího, halou zní další pískot.

51:00

Řepík se vrací do hry, Sparta přežila další oslabení bez výraznějších problémů.

51:31

Liberec teď špatně přešel přes modrou čáru, a tak se píská ofsajd.

51:43

Další ofsajd přichází velmi rychle i z druhé strany.

52:09

Na ledě ležel Vitouch, který však poměrně rychle vyskočil zpátky na nohy. Jeho náhradník pak prověřil Hrenáka, který kotouč vyrazil do rohu.

54:24

Kempného přihrávku tečoval Faško-Rudáš přímo na Kováře. Ten se včas vzpamatoval a sebral kotouč do lapačky.

54:24

Rozhodčí ještě na videu zkoumali nejspíš právě zákrok, po němž Vitouch ležel na ledě. Žádný trest přesto neudělují.

55:59

Klíma pobídl Najmana mezi kruhy, liberecký útočník ale ve slibné pozici proti vyjetému Kovářovi trefil jednoho ze sparťanských obránců.

57:15

Hrenák chytá Irvingovu střelu, která mu hlavně nevypadává. Slovenský gólman drží dnes Liberec opravdu skvělým výkonem.

57:39

Kotouč putuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Kovářově pravici.

58:07

Sparťanský brankář si vyhlédl Melanconovu střelu a pohotově ji sebral lapačkou.

58:43

Kousal na pravém kruhu napřáhl ke střele, puk ale poslal vedle.

59:44

Hrenák nyní trochu nejistě krotil prudké nahození ze středního pásma, kotouč ale nadvakrát přikryl.

Skončila třetí třetina.

60:00

Stejně jako včera se i dnes mohou fanoušci těšit na prodloužení. Sparta opět nezužitkovala střeleckou převahu a když se dostala do vedení, záhy o něj přišla.

Začalo prodloužení.

60:10

Hrenák si hned zkraje prodloužení připisuje další zásah a sahá po lahvi na brance, aby se osvěžil.

61:25

Hawryluk se za brankou pokoušel nabrat puk na čepel, z obou stran ale Kováře kryli obránci, a tak Liberečtí nadále „jen“ kombinují.

63:05

O kotouč se bojuje zejména v obranné zóně Liberce, Krejčík při snaze poslat puk zpět do pásma přehodil i tvrzené sklo a nařízené je buly na středovém kruhu.

63:17

Knot blokuje Kousalovu ránu z pravé strany.

63:54

Řepík nezachytil prudký pas a píská se zakázané uvolnění Sparty.

64:00

Kovář kryje Melanconovu střelu od modré i následnou dorážku.

65:07

Puk teď po mantinelu obkroužil v podstatě tři čtvrtiny kluziště, to jen značí, jak se právě hraje. A jak klíčové jsou osobní souboje.

66:33

Zatím nesledujeme tak výživné prodloužení jako včera, Sparta se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

66:57

Kovář na chvíli přišel o hůl, Lajunen mu jí však rychle podal zpět, aby vzápětí sparťanský brankář pohotově sebral letící střelu do lapačky.

67:08

Puk vyletěl na libereckou střídačku, hra se vrací zpět před Kováře.

67:24

Konečný obalil puk a vypálil. Nad branku. Jeho střela opět vyhání Pražany směrem do obranného pásma.

68:05

Chlapík se vkleče opřel do puku mezi kruhy, trefil ale boční stranu branky. A bouchá se hokejkou do helmy.

68:05
Tresty

Vyloučen hráč Jayce Hawryluk (Liberec), 2 min. za Podražení
Rozhodčí ale v témže čase dopřávají sparťanům přesilovou hru, která může rozhodnout.

68:18

Knot vyhazuje puk přes celé kluziště.

68:57

Chlapík střílí znovu mimo, Liberec se vzápětí osvobozuje.

69:28

A po zablokované ráně letí další kotouč z obranného pásma pryč.

70:02

Na Hrenákovi poskakoval puk a rozhodčí se upískli, poněvadž letěl před branku, kde ale Lajunen dorážel vedle.

71:07

Nenápadná střela se odrazila a Kovář ji s obtížemi vytěsnil kousek před sebe, následně se na druhé straně tlačil do branky Horák tísněný obráncem. Rozhodčí signalizuje postavení útočícího hráče v brankovišti a nařizuje buly ve středním pásmu.

72:04

Hrenák krotí Miklišovu střelu před dorážejícím útočníky a zapisuje už 47. zákrok v utkání.

72:21

Sparťané se opět houfně tlačí před branku, několikrát dorážel Harper, jenž posléze ještě nebezpečně tečoval Lajunenův pokus.

73:10
Góly

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off). Stav zápasu Sparta - Liberec 3:2
Bílí Tygři opět smutní, puku se ujal volný Michal Řepík a poslal jej přímo k pravé tyči za bezmocného Hrenáka.