www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 06/27/2018 - 08:53

Čas od času se v médiích objeví zpráva o opětovném zdražení poplatků za dodávku plynu nebo elektřiny. Většina uživatelů těchto služeb se chytá za hlavu a v duchu už přepočítává a upravuje rodinný rozpočet. Některé rodiny se mohou dostat do finančních obtíží, které se snaží řešit půjčkou. V lepším případě v bance, horším případě pak úvěrem u nebankovních institucí, známých nemalými úroky. Velké dodavatele plynu a elektřiny to však nezajímá.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/21/2018 - 20:36

Virtuální měna, která nepodléhá inflaci, nedá se kontrolovat ani se s ní nedá manipulovat – to vše jsou základní vlastnosti bitcoinu. Je tak nejenom vynikajícím investičním finančním nástrojem, ale bitcoinem se dnes již dá pohodlně platit téměř kdekoliv na světě – a to pohodlně a bez nutnosti složitě směňovat peníze.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/30/2018 - 08:19

Existují dva typy lidí. První z nich si svůj vstup na trh představuje jako naprostou bombu, kdy všichni potenciální zákazníci do měsíce opustí své dosavadní dodavatele a přejdou k němu. Ten druhý se naopak utápí v obavách, že po něm neštěkne ani pes. My si teď ukážeme, jak se stát třetím typem budoucího podnikatele, který sice je sebevědomý, zároveň však stojí pevně nohama na zemi. To v praxi znamená, že si dokáže alespoň přibližně spočítat, jak bude zvládat růst své firmy.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/13/2018 - 17:27

Virtuální měny v současné době doslova hýbou světem. Většina lidí je stoprocentně zaregistrovala a minimálně o bitcoinu se hovořilo velmi živě jak na internetu, tak i v mnohých jiných médiích. Vždyť právě tato kryptoměna je na trhu již přes 10 let a stále více zájemců se do ní i ostatních rozhodlo investovat. V čem vlastně tkví kouzlo virtuálních měn? Kde s nimi lze platit a jak jejich prostřednictvím vydělávat?

Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/13/2018 - 17:25

Slyšeli jste někdy pojem Big data? Pokud nežijete na jiné planetě, tak pravděpodobně ano. V současné době se totiž jedná o jeden z největších obchodních artiklů v oblasti IT a do budoucna bude jeho hodnota nejspíš dále stoupat. Jenže mít k dispozici hodně dat ještě samo o sobě nic neznamená. Musíte je také umět správně analyzovat.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 05/03/2018 - 16:28

Situace ve vyplácení starobního důchodu nevypadá růžově pro současné penzisty, ovšem nejistá je i budoucnost pracujících lidí v produktivním věku a zřejmě i jejich dětí. Zákonodárci se sice dušují, jak vytvoří důchodovou reformu, ale tato revoluce bohužel v Česku ještě nenastala. Stavějí se pilíře důchodového připojištění, a zase se bourají. Výplaty seniorům sice stoupají, ale spíše v řádech desítek korun než stokorun či tisíců. A bude asi ještě hůř.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 04/18/2018 - 09:37

Prodej nemovitostí je složitý proces, který se může zdát dost komplikovaný a zdlouhavý. Pokud již máte za sebou takovou zkušenost, víte, o čem je řeč. Ale jestli ne, nechte si poradit několik tipů, jak správně a rychle prodat nemovitost. Velký důraz byste měli klást na vyčerpávající prezentaci. Díky tomu můžete snadno získat mnoho zájemců a z nich pak vybírat opravdového kupce. Hodně vám také pomůže dobrý realitní makléř. Ušetří vám čas i všechnu práci.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 02/26/2018 - 12:00

Snad každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy nutně potřebuje více peněz, než má aktuálně k dispozici. Jistě, můžete se ještě několik let obejít bez auta či pračky, ale proč byste to měli dělat, když můžete získat levnější úvěr? Nabídky finančních produktů jsou v současnosti zajímavé a bývají k dispozici téměř každému.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/16/2018 - 21:48

Každý rodič chce pro své dítě pouze to nejlepší. To platí samozřejmě i o financích – je skutečně vhodné spořit dítěti již od útlého věku na pozdější samostatný život. Není k tomu nutné disponovat horentní sumou peněz, stačí ukládat i drobné měsíční částky. Jak to ale učinit, aby se vše nakonec nepokazilo? Odpověď je jednoduchá: Naučte děti hospodařit s penězi! V dospělosti vám pak za to rády poděkují.

Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 01/20/2018 - 00:01

Mezi mladými lidmi je v současné době hodně populární užívat si života cestováním. Možná je to tím, že dřívější generace neměly možnost navštěvovat jiné kouty světa. Dnes je situace úplně opačná. Už dávno se do zahraničí nejezdí jen o prázdninách, mnozí cestují několikrát ročně.

reklama:

Syndikovat obsah