www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 09/25/2018 - 08:36

První a zároveň nejznámější kryptoměnou současnosti je bezesporu Bitcoin. Tato přelomová alternativní měna je stále terčem neustálých spekulací. Jedná se o solidní investiční nástroj? A dá se na kryptoměnách vůbec zbohatnout?

Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/27/2018 - 09:15

Zákony se mění prakticky každý rok, vždy se týkají určité skupiny obyvatel. Některé se však dotknou prakticky všech, jako třeba nejnovější legislativní úprava v oblasti spotřebitelských úvěrů. Ty totiž dostaly jasné mantinely a bez doložení o příjmu si dnes už nepůjčíte. Je také třeba jednohlasně dodat, že pravidla platí i pro poskytovatele těchto půjček. A ne každý z dřívějších hráčů na trhu je schopen jim dostát, což tento trh zúžilo na několik desítek subjektů.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 06/27/2018 - 08:53

Čas od času se v médiích objeví zpráva o opětovném zdražení poplatků za dodávku plynu nebo elektřiny. Většina uživatelů těchto služeb se chytá za hlavu a v duchu už přepočítává a upravuje rodinný rozpočet. Některé rodiny se mohou dostat do finančních obtíží, které se snaží řešit půjčkou. V lepším případě v bance, horším případě pak úvěrem u nebankovních institucí, známých nemalými úroky. Velké dodavatele plynu a elektřiny to však nezajímá.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/21/2018 - 20:36

Virtuální měna, která nepodléhá inflaci, nedá se kontrolovat ani se s ní nedá manipulovat – to vše jsou základní vlastnosti bitcoinu. Je tak nejenom vynikajícím investičním finančním nástrojem, ale bitcoinem se dnes již dá pohodlně platit téměř kdekoliv na světě – a to pohodlně a bez nutnosti složitě směňovat peníze.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/30/2018 - 08:19

Existují dva typy lidí. První z nich si svůj vstup na trh představuje jako naprostou bombu, kdy všichni potenciální zákazníci do měsíce opustí své dosavadní dodavatele a přejdou k němu. Ten druhý se naopak utápí v obavách, že po něm neštěkne ani pes. My si teď ukážeme, jak se stát třetím typem budoucího podnikatele, který sice je sebevědomý, zároveň však stojí pevně nohama na zemi. To v praxi znamená, že si dokáže alespoň přibližně spočítat, jak bude zvládat růst své firmy.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/13/2018 - 17:27

Virtuální měny v současné době doslova hýbou světem. Většina lidí je stoprocentně zaregistrovala a minimálně o bitcoinu se hovořilo velmi živě jak na internetu, tak i v mnohých jiných médiích. Vždyť právě tato kryptoměna je na trhu již přes 10 let a stále více zájemců se do ní i ostatních rozhodlo investovat. V čem vlastně tkví kouzlo virtuálních měn? Kde s nimi lze platit a jak jejich prostřednictvím vydělávat?

Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/13/2018 - 17:25

Slyšeli jste někdy pojem Big data? Pokud nežijete na jiné planetě, tak pravděpodobně ano. V současné době se totiž jedná o jeden z největších obchodních artiklů v oblasti IT a do budoucna bude jeho hodnota nejspíš dále stoupat. Jenže mít k dispozici hodně dat ještě samo o sobě nic neznamená. Musíte je také umět správně analyzovat.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 05/03/2018 - 16:28

Situace ve vyplácení starobního důchodu nevypadá růžově pro současné penzisty, ovšem nejistá je i budoucnost pracujících lidí v produktivním věku a zřejmě i jejich dětí. Zákonodárci se sice dušují, jak vytvoří důchodovou reformu, ale tato revoluce bohužel v Česku ještě nenastala. Stavějí se pilíře důchodového připojištění, a zase se bourají. Výplaty seniorům sice stoupají, ale spíše v řádech desítek korun než stokorun či tisíců. A bude asi ještě hůř.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 04/18/2018 - 09:37

Prodej nemovitostí je složitý proces, který se může zdát dost komplikovaný a zdlouhavý. Pokud již máte za sebou takovou zkušenost, víte, o čem je řeč. Ale jestli ne, nechte si poradit několik tipů, jak správně a rychle prodat nemovitost. Velký důraz byste měli klást na vyčerpávající prezentaci. Díky tomu můžete snadno získat mnoho zájemců a z nich pak vybírat opravdového kupce. Hodně vám také pomůže dobrý realitní makléř. Ušetří vám čas i všechnu práci.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 04/12/2018 - 11:42

Zřejmě nikdo nechce na daních platit víc, než musí. A jak docílit toho, abychom daně platili ty nejnižší?

V souladu se zákonem se nabízí využít všech dostupných prostředků pro snížení daně, což ocení nejenom velké firmy. Jedním ze způsobů je tzv. daňová optimalizace. Co tento termín znamená?

reklama:

Syndikovat obsah