www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/13/2018 - 17:25

Slyšeli jste někdy pojem Big data? Pokud nežijete na jiné planetě, tak pravděpodobně ano. V současné době se totiž jedná o jeden z největších obchodních artiklů v oblasti IT a do budoucna bude jeho hodnota nejspíš dále stoupat. Jenže mít k dispozici hodně dat ještě samo o sobě nic neznamená. Musíte je také umět správně analyzovat.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 05/03/2018 - 16:28

Situace ve vyplácení starobního důchodu nevypadá růžově pro současné penzisty, ovšem nejistá je i budoucnost pracujících lidí v produktivním věku a zřejmě i jejich dětí. Zákonodárci se sice dušují, jak vytvoří důchodovou reformu, ale tato revoluce bohužel v Česku ještě nenastala. Stavějí se pilíře důchodového připojištění, a zase se bourají. Výplaty seniorům sice stoupají, ale spíše v řádech desítek korun než stokorun či tisíců. A bude asi ještě hůř.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 04/18/2018 - 09:37

Prodej nemovitostí je složitý proces, který se může zdát dost komplikovaný a zdlouhavý. Pokud již máte za sebou takovou zkušenost, víte, o čem je řeč. Ale jestli ne, nechte si poradit několik tipů, jak správně a rychle prodat nemovitost. Velký důraz byste měli klást na vyčerpávající prezentaci. Díky tomu můžete snadno získat mnoho zájemců a z nich pak vybírat opravdového kupce. Hodně vám také pomůže dobrý realitní makléř. Ušetří vám čas i všechnu práci.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 02/26/2018 - 12:00

Snad každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy nutně potřebuje více peněz, než má aktuálně k dispozici. Jistě, můžete se ještě několik let obejít bez auta či pračky, ale proč byste to měli dělat, když můžete získat levnější úvěr? Nabídky finančních produktů jsou v současnosti zajímavé a bývají k dispozici téměř každému.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/16/2018 - 21:48

Každý rodič chce pro své dítě pouze to nejlepší. To platí samozřejmě i o financích – je skutečně vhodné spořit dítěti již od útlého věku na pozdější samostatný život. Není k tomu nutné disponovat horentní sumou peněz, stačí ukládat i drobné měsíční částky. Jak to ale učinit, aby se vše nakonec nepokazilo? Odpověď je jednoduchá: Naučte děti hospodařit s penězi! V dospělosti vám pak za to rády poděkují.

Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 01/20/2018 - 00:01

Mezi mladými lidmi je v současné době hodně populární užívat si života cestováním. Možná je to tím, že dřívější generace neměly možnost navštěvovat jiné kouty světa. Dnes je situace úplně opačná. Už dávno se do zahraničí nejezdí jen o prázdninách, mnozí cestují několikrát ročně.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/23/2017 - 08:27

Chcete si ověřit, zda jste skutečně bez dluhů, nebo jestli jste vedeni jako spořádaný zákazník platící své závazky včas? Potřebujete si ověřit bonitu svého klienta žádajícího o půjčku? Pak využijte možnosti nahlédnout do registru dlužníků.

Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/12/2017 - 10:05

Většina lidí míří v létě do zahraničí za účelem relaxace a odpočinku od starostí všedních dní. Jenže občas se vyskytnou i nešťastné případy, kdy nakonec člověk musí řešit daleko závažnější potíže než ty, jimž je vystaven v běžném životě. Patří mezi ně zejména úrazy, ztráta zavazadel, autonehody apod.

Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 06/27/2017 - 11:25

Češi dříve upřednostňovali leasing finanční a o tom operativním ani příliš nepřemýšleli. Mnozí ho dokonce vůbec neznají, další jej považují za adekvátní možnost pro firmy, nikoliv pro jednotlivce. A jaká je pravda?

Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 06/12/2017 - 21:53

Peněz není nikdy dost, takže řada lidí přemýšlí, do čeho investovat. Někteří chtějí postupovat konzervativně, zatímco jiní se nebojí riskovat. Jednu ze zajímavých možností, jak zhodnotit peníze, představují podílové fondy.

Syndikovat obsah