www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 05/19/2023 - 08:47

Některé z nás sice vaření či pečení moc baví, málokdo má ale v dnešním uspěchaném světě čas trávit přípravou pokrmů dlouhé hodiny. Jíst v restauracích nebo jídla z dovozu se však prodraží a zdravé to většinou také není. Co s tím? Čas strávený v kuchyni výrazně ušetří chytří pomocníci.

Spoustu takových pomocníků má v nabídce dobře známá značka Tescoma. Dnes jsme vybrali tři, které jsou vhodné zejména pro nadcházející letní sezónu.

1. Zmrzlinovač na zmrzlinu, sorbety a ledové koktejly

Až se budete chtít něčím zchladit, přijde vám vhod zmrzlinovač, ve kterém si pohodlně vyrobíte domácí smetanovou či ovocnou zmrzlinu (tzv. sorbet). Stačí dát do mrazničky mrazicí nádobu, připravit si zmrzlinovou směs, dát ji do ledničky. Až je chladná, přemístíte ji do zmrzlinovače a pustíte. Směs je pomalu míchána a vy se nemusíte o nic starat. Podobně snadno lze připravit také sorbet nebo ledový koktejl. Nemějte strach, brožura s recepty je ke zmrzlinovači přiložena.

2. Termohrnek pro uchování chladných nápojů

Kam s chladným koktejlem, když byste si ho rádi vzali s sebou do práce, školy nebo na výlet? Přece do termosky! Termohrnek uchovává teplotu nápoje uvnitř, to znamená, že čaj vám uchová déle horký a studené nápoje zase déle studené. Ten od Tescomy skvěle těsní, má šikovný sklápěcí uzávěr a odnímatelnou rukojeť. Přenášet v něm můžete i tu zmrzlinu, stačí si pak vzít delší lžičku.

3. Elektrický rýžovar nejen na sushi

Rádi byste se myšlenkami přenesli do Asie a udělali si k večeři sushi? Nebo se těšíte, až si z vlastní úrody na zahrádce uděláte sladký rýžový nákyp? Rýže je součástí mnoha vynikajících pokrmů a elektrický rýžovar vám její přípravu výrazně usnadní. Není náhodou, že i Asiaté ji vaří právě v něm. Rýžovar od Tescomy lze navíc používat také k přípravě ryb, masa a zeleniny, které vaříte zdravě v páře.

Šetřete čas i s dalšími pomocníky. Najdete je na webu Tescoma.cz!

reklama: