www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/29/2019 - 13:08

Nemovitost prodává většina z nás jenom párkrát za život. Není se proto co divit, že nás sužují obavy, strach a nejistota. To vše pak spolu s neznalostí a nedostatkem zkušeností vedou k tomu, že se dopouštíme celé řady chyb. Chyb, za které se však hodně drazí platí. Jak se jich vyvarovat?

Nepřipravenost nemovitosti

Jak se říká, první dojem můžete udělat jen jednou. Proto si na něm dejte záležet. Prodávaná nemovitost by měla vypadat co nejlépe, a to jak na fotkách, tak při samotných prohlídkách. Důkladně ji ukliďte a opravte všechny drobné poruchy, které už dlouho přehlížíte. Buďte si totiž jistí, že případní zájemci si jich okamžitě všimnou a nabudou dojmu, že dům na prodej se poněkud rozpadá a budou chtít jít s cenou dolu, nebo od záměru nemovitost koupit upustí. Opatrní buďte s případnými rekonstrukcemi. Ne všechny se totiž před prodejem domu vyplatí, pečlivě proto zvažte, nakolik se podepíšou na výsledné ceně. Mnohdy postačí jen drobné opravy, aby se

Chybná prezentace

Chybná a nedostatečná prezentace patří k nejčastějším prohřeškům, a to hlavně tehdy, když se rozhodnete prodej domu realizovat na vlastní pěst. Svěříte-li se ale do rukou kvalitní realitní kanceláře, o prezentaci a zviditelnění se postará sama. Poradí si s ní po vizuální stránce, dodá kvalitní fotografie i obsah textu. Navíc dobře ví, kam nemovitost umístit tak, aby zasáhla tu správnou a co možná nejširší cílovou skupinu potenciálních zájemců. Disponuje rovněž vlastními databázemi klientů i celou řadou kontaktů.

Nesprávně stanovená cena

Nesprávně stanovená cena patří také k velkým úskalím. Za kolik prodat byt nebo dům? To záleží na celé řadě faktorů, rozhodně ji nelze zakládat jen na porovnání inzerce podobných nemovitostí, často totiž bývají nadhodnocené klidně i o desítky procent. Mnoho z nás má navíc nereálná očekávání, a to nejen kvůli vidině vysokého zisku, ale i s ohledem na osobní vztah, který k nemovitosti chováme. Strávili jsme v ní totiž podstatnou část našeho života, je proto obtížné posuzovat ji objektivně. Nechte si tedy poradit od profesionálů, kteří se na realitním trhu skvěle orientují a především jsou nezaujatí. Nebude tak hrozit, že cena bude „přestřelená“ a kupec se nenajde!

reklama: