www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 05/25/2021 - 07:53

Konečně jste se rozhodli, že nebudete dávat zbytečné peníze do předraženého nájmu a pořídíte si vlastní bydlení. Abyste si stavbu domu co nejvíc zjednodušili, inspirujte se těmito kroky, které vám celý proces urychlí. Nechte si pro sebe a svou rodinu postavit svůj vysněný dům.

1) Rady zkušených

Zeptejte se na rady, které se týkají stavby domu, svých rodičů a prarodičů. Nepočítejte však s tím, že budou znát aktuální trendy, současné materiály a způsoby, jak dům postavit co nejrychleji a nejlevněji. Poradí vám však v tom, na co si dát pozor, když plánujete rozmístění pokojů, jak se jim osvědčil patrový dům nebo jestli by raději zvolili nízkopodlažní bungalov. Ptejte se na konkrétní věci, se kterými se při stavbě a následném bydlení potýkali.

2) Stavební firma

Při výběru stavební firmy dejte rozhodně na první dojem a vyberte si firmu pro stavbu vašeho vysněného domu nejen podle referencí, ale také podle přátelského jednání a ochoty vám zodpovědět veškeré dotazy. Pro stavbu atypického domu s individuálními požadavky budete se stavebníky ve velmi úzkém kontaktu, vždy se snažte být otevření a pokud vás bude něco zajímat, zeptejte se na to.

3) Vědět, co chcete

Aby byla stavba vašeho domu příjemným zážitkem a dalším důležitým krokem v životě, měli byste vědět, co chcete. Kde chcete bydlet, jak by měl vypadat stavební pozemek a o jakém domě jste vždy snili. Chcete dvě garáže, bazén na dvoře nebo vám stačí nízkopodlažní dům se vzdušnými prostory a permakulturní zahradou?

4) Projektová dokumentace

Důležitým krokem je projektová dokumentace, kdy upřesňujete to, jak by měl váš dům vypadat. Pokud máte přesnou představu, bude projektování jednodušší, pokud u některých věcí váháte a nevíte si rady, nebojte se zeptat projektového inženýra a společně vymyslíte nejlepší řešení.

5) Využití potenciálu pozemku

Najděte si ideální pozemek pro stavbu nebo požádejte o pomoc realitní kancelář. Využijte potenciál i malého pozemku. Kvalitní stavební firma si poradí i s mírně svažitým terénem, případně vám pomůže s úpravami pozemku do kopce.

6) Začněte předčasně

Myslete na to, že vás čeká vyřízení stavebního povolení, projektová dokumentace, příprava pozemku ke stavbě a samotná stavba, včetně zařizování interiéru a exteriéru. Pokud chcete za rok až dva roky bydlet, začněte jednat ihned.

Spočítejte si, kolik peněz platíte zbytečně do nájmu, přitom tuto částku můžete splácet v hypotéce. Nebojte se vlastního bydlení a naplánujte si stavbu svého vysněného domu.

reklama: