www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 12/19/2019 - 17:01

Vyzkoušeli jste golf a zamilovali jste se do něj hned na první odpal? Chcete být neporazitelní a hrát lépe než vaši protivníci? Inspirujte se tipy a triky, které vám pomohou porazit i ty nejlepší hráče.

1) Pokud golf není první sport, do kterého jste se pustili, určitě víte, jak důležitá je rozcvička. Před samotnou hrou je téměř nutností se rozehřát, protáhnout a napnout. Rozcvička je skvělou prevencí proti zranění, navíc se svaly prokrví a hra vám půjde mnohem lépe. Zajímavým tipem je také navození atmosféry. Povídání se spoluhráči, kvalitní káva, pauza na občerstvení a příjemný začátek hry.

2) Ke hře golfu potřebujete kvalitní golfové vybavení, které vám usnadní celou hru. Dalším krokem, kterému byste měli věnovat pozornost, je švih. Ten by neměl být příliš tvrdý a namáhavý. Správný golfový švih by měl být přirozeným pohybem, který jde hladce. Nejdříve si to vyzkoušejte bez míčku, a přesně tak to zopakujte i ve hře s míčkem.

3) Snažte se při hře držet oči i obličej na golfovém míčku. Nejdůležitější je dívat se na míček v okamžiku, kdy jej odpalujete. Pokud při švihu zvednete hlavu, tak budou vaše odpaly nepřesné. Schválně se zkuste podívat na slavné profesionály, kteří se na míček dívají po celou dobu hry a je vidět soustředění na toto místo i po odpalu.

4) Při pořizování golfového vybavení, golfových holí a golfového bagu se můžete poradit i s trenérem. Abyste se naučili, jak správně hrát golf je možné požádat trenéra o natočení vašeho švihu. Následná analýza odhalí veškeré chyby v postoji, držení těla a najdete společný postup, jak chyby napravit.

5) Mezi druhy golfových holí patří drivery a také železa. Hráči golfu si myslí, že s driverem by se mělo švihat rychleji než se železy. Přitom by tempo švihu mělo být se všemi holemi stejné. Rozdíly v rychlosti řeší rozdílné délky golfových holí.

6) O golfu se říká, že se ho naučí jen ten, kdo se ho naučit chce. V tomto případě se jedná o pravdivé rčení, kdy se golfu můžete věnovat v jakémkoliv věku i fyzické kondici, ale vždy myslet tuto hru vážně. Stanovte si i cíle, proč chcete golf hrát a na jaké úrovní, případně jestli se chcete účastnit i golfových turnajů.

7) Hlavně na začátku si dejte pozor, aby při odpalu golfového míčku šla hlava golfové hole do míčku rovně. Pokud míček trefíte zboku, dostane boční rotaci a neletí přímo na jamku, ale pryč do strany. Golfová hůl by měla jít k míčku po přímce. Zároveň hlava hole nesmí být při úderu otevřená. Jen tak se vám podaří rovný a přesný odpal.

reklama: