www.katedrala.cz


         
Syndikovat obsah
Lifestyle magazín, ve kterém najdete každý den nové zajímavé zprávy a články.
Aktualizace: 2 roky 10 týdnů zpět

Na dovolenou levně a rychle? A co třeba na Slovensko?

So, 07/01/2017 - 08:25

Jste milovníky volné přírody? Za objevováním kouzla nespoutané krajiny nemusíte jezdit na konec světa, vždyť taková Malá Fatra je v podstatě za humny!

Pohoří Malá Fatra se nachází v severozápadní části Slovenska asi dvě hodiny jízdy autem od hranic s ČR. Je to tedy opravdu, co by kamenem dohodil. O tomto pohoří se říká, že má v sobě něco z každého koutu Slovenska. Někteří lidé jsou dokonce přesvědčeni, že se tu nachází nejhezčí slovenský vrchol – Veľký Rozsutec. Proč tedy nezahájit výlet právě výstupem na tento vrchol?

Připraveni na pořádný výšlap?

Tento 1609 m.n.m. ležící vrchol se nachází v severní části hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry. Svému okolí dominuje zejména svým typickým useknutým skalnatým reliéfem, je rovněž jedinečný i bohatou výbavou různých druhů rostlin, které jsou typické pouze pro tuto oblast, nikde jinde na světě je nenalezneme.

Tras, pomocí kterých můžete vystoupit až na vrchol, je mnoho. Mezi nejsnáze dostupné trasy patří trasa z malé obce Štefanová, ale zdaleka tou nejpopulárnější je cesta přes Jánošíkovy Diery. Zde ale musíte být psychicky připraveni na větší nápor dalších turistů.

My raději zvolíme první možnost a svůj výstup začneme v obci Štefanová a postupujeme po zelené trase. Prvním záchytným bodem, nebo startovním místem můžeme označit Chatu pod Lampášom. Velmi oblíbeným cílem ubytování turistů je právě díky své poloze, ale také vybavení, možnosti ubytování jak jednotlivců, tak i velkých skupin, stravování ve stylové restauraci a velkým přilehlým parkovištěm pro ubytované.

Od chaty už začínáme stoupat po cestě lesem, lemovaném potůčkem a loukami a po několika minutách chůze se nám konečně naskytne pořádný výhled, a to na protilehlý vrchol Sokolie. Cesta dále stoupá místy mírněji, místy strměji, doporučujeme tedy zvolit obuv úměrnou výletu, abyste si na vrcholu místo pohledu do krajiny neošetřovali různé rány a pohmožděniny.

Výstupem do sedla Medziholie, která se nachází 1185 m.n.m., přecházíme ze zelené trasy na červenou. Zde už začíná být cesta zajímavější, neboť vede i napříč skalním terénem. Ničeho se ale nemusíte bát, celý výstup je zcela bezpečný. Odměnou po náročné cestě nám bude kromě vydatné svačiny i nezapomenutelné panorama na Oravu, hřeben Malé Fatry či Nízkých Tater.

 Po takové dřině nezapomeňte na odpočinek

Abyste si po takovém náročném výstupu řádně odpočinuli a zregenerovali svaly, nenechte si ujít zastávku v nedalekém městě Rajecké Teplice. Tato obec je známá nejen pro své dva rozsáhlé parky, při čemž jeden byl vystavěn ve francouzském a druhý v anglickém stylu, ale hlavně pro přírodní termální lázně. V Lázních Rajecké Teplice se lidé léčí zejména z nemocí pohybového ústrojí či nemocí duševního a nervového charakteru. Klienti mohou navštívit areál s bazény s termální vodou, sauny, uhličité koupele, oxygenoterapii, perličkové koupele, whirlpool, parafínové zábaly, solux, masáže, kosmetiku i fitness. Vybavení lázní je tedy pro kvalitní odpočinek ideální!

A trocha kultury nakonec…

Aby tato dovolená nabídla od všeho něco, nesmíte si nechat ujít i nějaký kulturní zážitek, například návštěvu středověkého hradu. Ideálním cílem je pak hrad Strečno, který se nachází asi 7 km od Žiliny. Hrad vznikl na přelomu 13. a 14. století a má nepravidelný půdorys způsobený stavební činností v průběhu dalších staletí kolem jádra hradu. Nejstarší částí hradu je obytná věž ve tvaru hranolu přístupná mostem přes příkop z jižní strany. Celý hrad nabízí svou expozicí přehled o středověkém opevňování a o životě na hradě a jeho okolí.

Nakonec si takový výlet můžete užít, ať už preferujete túry po horách, wellness a odpočinek nebo objevování historie. A nejlepší na tom je, že právě díky malé vzdálenosti, levným cenám ubytování i podobnému jazyku se sem můžete kdykoliv vrátit i na kratší výlety.

Fotografie publikována se svolením Martin Šinko/Flickr.com

Kategorie: Lifestyle

Potvrzeno – i umírněné pití způsobuje předčasné stárnutí

So, 07/01/2017 - 08:20

Nepříznivý účinek konzumace alkoholu na naše játra a imunitní systém je všeobecně známý. Jak ovšem ukázala nedávná studie, způsobuje alkohol také předčasné stárnutí organismu, a to již v překvapivě malých dávkách.

Také rádi vyrazíte o víkendu s přáteli za zábavou a povyražením někam do baru, hospody či klubu a zároveň vám záleží na vašem zevnějšku a zdraví? Pak by vás měly zajímat výsledky výzkumu nedávno zveřejněné ve Spojených státech. Podle nich totiž i umírněné pití jednou týdně prokazatelně způsobuje oxidativní stres organismu a tím i předčasné stárnutí.

Výzkumníci rozdělili vysokoškolské studenty ve věku mezi 18 až 23 roky na dvě skupiny. Zatímco první skupina měla zakázanou konzumaci alkoholu, druhá skupina konzumovala průměrně 118 g etanolu, což představuje zhruba 6 piv za týden. Jak můžete vidět, nejedná se o nijak vysoké dávky, kterých dosahuje značná část naší populace.

Konzumenti alkoholu stárnou rychleji

Z výsledků vyšetření následně vyplynulo, že skupina, která alkohol nekonzumovala, vykazovala zhruba dvakrát nižší buněčné poškození, než skupina, která pila v uvedeném množství.

Oxidační stres, který byl ve dvojnásobné míře zjištěn u skupiny pijící alkohol, znamená v podstatě neschopnost těla se v dostatečné míře zbavovat škodlivých produktů látkové výměny. Právě on bývá považován za hlavní příčinu předčasného stárnutí a příčinu celé řady onemocnění.

Řešením může být umírněnost a očista

Alkohol samozřejmě přináší jistá potěšení. Pomáhá k odreagování se či ke sbližování lidí (někdy až nečekaně). Není proto třeba propadat panice. Zdravý organismus si s následky divoké noci nebo posezení s přáteli nepochybně poradí. Pokud se však alkoholickým povyražením věnujete pravidelně, je dobré to dělat s vědomím, že kromě případné bolesti hlavy a špatné nálady můžete v zrcadle objevit množství vrásek či šedin o několik let dřív.

Pokud tedy patříte k těm, kteří si bujaré večery či noci nechtějí odpustit, pamatujte na to, že ke zmírnění negativních účinků na Vaše tělo může přispět užívání volně dostupných antioxidantů. A očistou jater zde také můžete jen získat.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Obličej člověka dokáže prozradit mnohé o jeho povaze

Pá, 06/30/2017 - 16:10

Vrásky, které se postupně vepisují do vaší tváře, neodhalují pouze vaše roky, ale také životní příběh, zkušenosti a povahu. Tvář mladých lidí může být krásná, zajímavá, ale postrádá oduševnělost jako nepopsaný list papíru. Snad trochu podobně působí i obličeje starších, kteří podstoupili plastiku. Další roli hrají výrazné rysy v obličeji, jako je nos, brada, čelo nebo tvar očí. Každá část z naší tváře vystihuje určité vlastnosti. Z obličeje se dají vyčíst jak charakterové vlastnosti, zdravotní potíže, tak i rodinné vztahy. Když se na člověka pozorně zadíváte, můžete na základě těchto poznatků určit, jak bude vypadat zhruba jejich budoucnost. Obličej můžeme rozdělit na tři oblasti. Od vlasové linie po obočí, od obočí nad horní ret a od horního rtu na hranu brady. V první části dominuje čelo, které je znakem inteligence. Dvě až tři vodorovné vrásky na čele jsou podle čínského učení starého 3000 let považovány za indicii štěstí. Široké čelo prozrazuje cílevědomost a přímočarost. Pokud tvář rozdělíte na polovinu, je každá jiná. Levá je více citová, proto je nad srdíčkem a pravá je rozumová.

Vlasový porost do písmene M

Ženy, kterým vytváří vlasový porost na čele písmeno M, jsou považovány za něžné s bohatou fantazií. Muži se stejnou linií bývají kariéristé a jsou velmi chytří. Klasické pánské kouty představují kreativitu, vstřícnost a důkladnost.

Inteligence nejen podle vysokého čela

Důležitou roli hraje i posazení uší a jejich tvar. Mimo vysokého čela, které signalizuje inteligenci, jsou to právě uši, které nám mnoho prozradí. Špičky uší by měli být v rovině s obočím. Pokud jsou uši hodně vysoko, znamená to, že je člověk hodně chytrý.

Muži a ženy s oduševnělým obličejem

Tito lidé, kteří mají krásný a souměrný obličej, nevyvolávají na první dojem žádné emoce. Mimo jejich půvabu se vám mohou zdát nezajímaví. Na pohled druhý zjistíte, že se kolem očí a úst rýsují drobné rýhy, což napovídá něco o jejich veselé a pozitivní nátuře. Tato osoba se velmi často ráda směje a neváhá obdarovat druhé lidi svým širokým úsměvem.

Husté a dlouhé obočí

Symbolizuje energii, vytrvalost a vitalitu. Ovšem jeho poloha nízko nad očima značí netrpělivost. Široké obočí je projevem dostatku energie.

Oči jsou zrcadlem duše

Podle očí lze poznat, zda člověk pociťuje lásku, hněv, nenávist, závist a mnoho dalšího. V oblasti citů jsou na tom nejlépe kulaté oči. Úzké oči naznačují uzavřenost. Hranaté mají ctižádostiví lidé, kteří si jen tak někoho nepustí k tělu. Záleží také na tom, jak daleko jsou oči od sebe. Pokud má někdo oči blízko sebe, značí to zahleděnost jedním směrem. Pokud jsou oči dál od sebe, je to znak širokého záběru. Oči, které mají koutky nahoru, mívají šarmantní lidé, ale ve vztazích nestálí. Spadlé koutky mívají zase lidé, kteří hluboce milují své partnery a ostatní lidé vyhledávají jejich společnost a jsou s nimi rádi.

Co prozrazují vaše rty

Pokud je spodní i horní ret stejně široký, je výdej i příjem citů v rovnováze. Úzký horní ret a spodní širší mají lidé, kteří potřebují více citu a lásky, než jsou schopni dávat. Citová složka u lidí, kteří mají velmi úzké rty, rozhodně není na prvním místě.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Nejpodivnější ovoce světa – 2.díl

Čt, 06/29/2017 - 17:10

Ovoce je v každém případě zdravé a přináší zároveň i chuťový požitek. Dnes se dá ve specializovaných prodejnách sehnat ovoce z různých koutů světa. Možná jsme Vás trochu navnadili a vydáte se na průzkum ovoce a zeleniny. Mnohdy stačí, pokud vás honí „mlsná“, sáhnout po některém z mnoha druhů ovoce a zaženete chuť na sladké. Tomu se říká „zdravé mlsání“.

Jack Fruit patří mezi největší ovocné stromy. Ovoce dosahuje velkých rozměrů. Dužina chutná podobně jako banán, svou vůní ale připomíná ananas a jeho semena se mohou vařit nebo péct.

Kdoule je v příbuzenství s hruškami a jablky. Za syrového stavu není chutná, ale jako želé nebo džem je výborná. V Arménii a Iránu jsou přesvědčeni, že je to zakázané ovoce z ráje.

Mangosteen svými chutěmi připomíná všechny druhy ovoce, ale po chvíli Vám přestane chutnat. Používá se jako džus, zavařuje se nebo suší.

Monstera Deliciouso  svým vzhledem připomíná šišku. Po dozrání má dužina chuť podobnou banánům a ananasu.

Opuncie – jedná se o krásné ovoce, sklízí se z určitých kaktusů a existují jedlé druhy, jejichž dužina má chuť melounů nebo kiwi. V ČR je i znám zelený čaj s příchutí opuncie.

Pudink Apple-Cherimoya se skládá z menších kusů ovoce a dužina bílé barvy má sladkou a šťavnatou chuť.

Rambutan je velmi chutné ovoce a dá se ho sníst větší množství asi jako hroznového vína.

Snake Fruit – ovoce se skládá celkem ze tří vrstev. Pod slupkou je jádro a dužina. Je drobné jako stroužky česneku, ale má šťavnatou, sladkou i kyselkavou chuť.

Tamarillo je znám jako strom Rajče. Kůži má hořkou, ale uvnitř je tohle ovoce šťavnaté a má spoustu příchutí. Pěstuje se v Kalifornii. Je to zdroj antioxidantů a vitamínů A, B6, C a E.

Urucu – po uschnutí ovoce praskne a jeho semena se používají jako koření nebo barvivo potravin.

Šroub Pine se vyskytuje na Maledivách. Tento druh ovoce je však nepoživatelný. Má odpornou chuť. Má však léčivé vlastnosti, pro které je pěstován.

Fotografie publikována se svolením kai4107 Photography / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Co je to vlastně přátelství s výhodami?

St, 06/28/2017 - 13:34

Přátelství s výhodami, kamarádství s benefity či friendly sex je poměrně nový fenomén, který se rozšiřuje. Nejčastěji tento mód přátelství využívají mladší generace, ovšem najde se i pár takových, kteří tento model přátelství využívají i ve vyšším věku. Přátelství s výhodami obecně není špatná věc, ale když se na to podíváme podrobněji, zjistíme, že pár kazů na něm určitě najdeme. Podobně jako moje kamarádka, která se na přátelství s výhodami domluvila se svým kamarádem z práce. Oba si rozuměli, ale láska to nebyla, tedy alespoň z jeho strany. Kamarádka stále však doufala „v něco víc“ a tak si ubližovala. Myslela si, že se v něm něco zlomí, něco ho přiměje se na ni podívat jako na ženu, ne jako na kamarádku. To se bohužel nestalo a dostavilo se zklamání.

Přátelství s výhodami využívají velmi často lidé, kteří žijí životem singles. Nechtějí se vázat a tak zvolí tuto metodu, kdy si jen a jen užívají, sex je velmi dobrou výhodou ke stávajícímu kamarádství, které je také dobré. Od běžného kamarádství se to téměř neliší. Jdete spolu normálně na večeři, do kina nebo i na dovolenou. Výhodou je také to, že si rozumíte v sexu. Nenárokujete si partnera, nežárlíte, neomezujete se navzájem, což je přesný prototyp pro výraz užívat si. Na první pohled ideální, netaháte do toho lásku, city, nic. Pokud jste oba dva takto založení, pak problém asi nenastane. U přátelství s výhodami však často nastává situace, kdy si jeden z partnerů začne dělat iluze, chce něco víc. Partner se tak lekne a začne od vztahu utíkat a není divu, kdyby chtěl stálého partnera, přátelství s výhodami by nejspíš neudržoval a našel si stálého partnera.

Nesmíte se zkrátka do partnera zamilovat. Lehce se to řekne, hůř dělá, obzvlášt u žen, které do sexu většinou city zapojují. Nejčastější přátelství s výhodami je takové, kdy jeden z partnerů toho druhého miluje, očekává, že k němu partner pocítí to samé, když spolu budou trávit čas a budou si rozumět v posteli. Jsou známé případy, kdy se z přátelství s výhodami vyklubal vztah, ale je to opravdu jen hrstka, takže spíše výjimka, která však potvrzuje pravidlo.

Ve chvíli, kdy se jeden z partnerů zamiluje, chce samozřejmě něco víc. Začne tak na partnera apelovat, že spolu netráví dostatek času, žárlí na každého. Logicky tak začne vyžadovat pozornost, začne na protějšek tlačit, což se mu nelíbí. Není to ten bezstarostný a svobodný vztah, který si představoval, a tak začne couvat a bude se snažit přátelství s výhodami utnout.

V případě, že nastane situace, kdy cítíte něco víc, začněte jednat, než vám to ublíží. Konec přátelství s výhodami bývá obvykle podobný, jednomu partnerovi zůstanou oči pro pláč a konec nadějí, že možná vy jej umíte napravit.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Havarijní pojištění – ano či ne?

Út, 06/27/2017 - 13:55

Každý má rád svůj majetek a snaží se ho co nejvíce ochránit. Co teprve, když se staneme čerstvými majiteli nového vozu? V ten moment se náš sen mění v krutou noční můru v podobě škrábance na laku nebo promáčklého nárazníku od nešikovného souseda.

Ale jak si proti těmto nemilým situacím ubránit? Povinnost uzavřít si povinné ručení nám stanovuje stát, ale v případě nehody nám kryje pouze škody na ostatních vozidlech, ale ne na našem vlastním. V takovém případě už nezbývá nic jiného než investovat ročně několik tisíc korun do havarijního pojištění. Tedy pokud nechceme ve dne v noci dělat stráž u našeho „plechového mazlíčka“.

 Pro koho je havarijní pojištění vhodné?

Pokud vlastníte nově koupené vozidlo, havarijní pojištění se Vám jistě vyplatí. Co se týká rozsahu pojištění, je nejvýhodnější využít komplexního krytí škod, tedy škod způsobených jak nehodami, tak přírodními živly či loupežemi a vandalismem. Pokud jste majitelem staršího vozu, platí, že se zvyšujícím stářím vozidla zároveň klesá jeho cena, ale rovněž pojistná částka a pojistné. V takovém případě stojí za uvážení pojistit se pouze na rizika, která jsou ve Vašem případě nejpravděpodobnější, například bydlíte-li v domě s vlastní uzamykatelnou garáží a nemáte auto zaparkované pouze na veřejném parkovišti, můžete omezit krytí rizik o škody způsobené právě vandalismem či krádeží.

V případě, že Vám standardní rozsah pojištění nepostačuje, je možno si i přikoupit připojištění, které se vztahuje na části vozidla, které nejsou v základní pojistce. Jedná se například o připojištění čelního skla, zavazadel přepravovaných pojištěným vozidlem nebo zajištění asistenční služby.

 Jak stanovit výši pojistného?

Co vlastně stanovuje výši pojistné částky? Zde hraje roli více faktorů. V prvé řadě je důležité, zda je vozidlo nové či ojeté, v případě nového auta má vliv na výpočet částky pořizovací cena vozidla a u ojetého vozu je to již časová cena, která je nižší s růstajícím stářím vozidla. Dalším faktorem je typ a značka vozidla, dále rozsah krytí škod, od dopravní nehody, přes živelní pohromy až po krádež a vandalismus. Čím větší spoluúčast si určíte, tím levnější bude pojistné. Některé pojišťovny Vám též mohou nabídnout slevu například při využití více produktů apod. Nesmíte též zapomenout na míru zabezpečení vozidla proti krádeži a stupeň výbavy.

Je třeba se připravit na to, že pokud chcete mít automobil komplexně pojištěný, budete muset zaplatit vyšší částku. Ale ne ve všech případech to tak platí, nejdražší vždy neznamená nejlepší. Před uzavřením pojištění je potřeba si projít nabídku od více pojišťoven, abyste si upřesnili, co Vám přesně vyhovuje.

 Postup při sjednání pojištění a na co si dát pozor

V případě, že jste již pevně rozhodnuti investovat do havarijního pojištění, je potřeba být stále ostražitý a v případě jakýchkoli nejasností se nebát zažádat si o vysvětlení.

Pojistit můžete vozidlo registrované v České republice, které má platný technický průkaz. Kopii VTP po Vás před podepsáním smlouvy budou požadovat. Je třeba být připraven i na to, že některé pojišťovny mohou požadovat fotodokumentaci, týkající se stavu vozidla, povinné výbavy nebo dokonce provést prohlídku technického stavu vozidla.

Na co si naopak musíte dát pozor vy, jsou Všeobecné pojistné podmínky, abyste v případě nějaké škodní události nebyli nemile překvapeni.

Je to například pojem obecná cena a nová cena vozidla. Pokud se pojistíte na novou cenu vozidla, znamená to, že v případě pojistné události Vám pojišťovna vyplatí plnění ve výši pořizovací ceny vozu. V opačném případě Vám vyplatí částku, která je zohledněna stářím a technickým stavem vozidla. Například po třech letech užívání už může být cena poloviční.

Je dobré se svého pojišťovacího poradce zeptat, zdali Vám poskytne nějakou slevu, pakliže splňujete nadstandardní zabezpečení vozidla nebo například, jestli už u dané pojišťovny máte zakoupený jiný produkt pojištění. Ale pozor! Možnost slevy na pojistném s ohledem na výši spoluúčasti je sice lákavá, ale chutná hořce při pojistné události, kdy Vám o její míru sníží výši pojistného plnění.

V neposlední řadě zaměřte též pozornost na tzv. výluky z pojištění, tedy situace, za kterých Vám pojišťovny nevyplatí pojistné plnění. Standardně sem patří škody způsobené úmyslně či při páchání trestné činnosti, ovšem můžou se zde vyskytnout i jiné, které byste nečekali.

Z celkového hlediska není lehké vybrat si pojišťovnu, která Vám poskytne za příhodnou cenu nejkvalitnější služby. Nejdražší pojistné neznamená vždy nejvyšší míru kvality služeb. Důležité je si ověřit například ze zkušeností známých či příbuzných, zda měli s danou pojišťovnou dobré zkušenosti z hlediska likvidace pojistných událostí. Zda celá záležitost byla vyřešena bez zbytečných průtahů a byla vyplacena adekvátní částka odpovídající pojistnému a všeobecným pojistným podmínkám.

Fotografie publikována se svolením Subhakit73/FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Jak ustát partnerovu nevěru? Máme tipy!

Po, 06/26/2017 - 17:10

V každém vztahu občas přijde krize a nejde úplně vše tak, jak byste si představovali a chtěli. Nevěra rozhodně není nic příjemného. Mnoho lidí nevěra zasáhne a obvykle to pak má za následek rozpad vztahu nebo rozpad manželství. Ovšem ne vždycky. Moje kamarádka svému manželovi přišla na nevěru, poté co si vše vysvětlili, domluvili se a navštěvovali manželskou poradnu, dnes společně dokážou zase fungovat jako stabilní manželský pár. Lehké to rozhodně není, ale pokud oba dva opravdu chcete, můžete společnými silami nevěru ustát.

Chladná hlava

Pozdní příchody, nevěrohodné výmluvy, nová kolínská, nové oblečení, spokojenost a dobrá nálada, změna v chování. To všechno najednou začne dávat smysl. Ve skrytu duše víte, co za tím je, ale rozhodně si to nechcete připustit, pořád doufáte. Ve chvíli, kdy to jistojistě víte, chcete vzít telefon a pořádně ho seřvat, když ho vidíte, chce se vám křičet, vychrlit na něj všechna sprostá slova, která znáte, někdo má také neovladatelnou chuť partnerovi vlepit pořádnou facku, rozhodně by se vám tím ulevilo. V afektu člověka napadají hrozné věci, které by normálně neřekl. Nejlepší proto je zachovat klid, klidnou hlavu. Hlavně nevybuchnout, nekřičet a v klidu s rozvahou si vše promyslet. Dejte partnerovi prostor pokusit se to vysvětlit, nezapomeňte, že mince má dvě strany.

Mluvte spolu

Jedině tak se budete moci pohnout z místa. Vy logicky chcete vědět proč. Proč měl partner potřebu tohle dělat, jestli měl vůbec tušení, jak vám to ublíží, jak vás to zraní. Zároveň musíte také vyslechnout partnera, neodmávnout jej jen s tím, že on teďka musí držet pusu, tím nic nezískáte. Muž ocení, že se také může vyjádřit k situaci a ocení také to, že situaci zvládáte v klidu a s noblesou, což mluví ve váš prospěch i když je to těžké.

Pozor na submisivitu

Klid a rozvaha je správná, zbytečné osočování také, ale pozor na submisivitu. Nestavte se do této role, pořád to je váš partner, který vás zradil a který vám ublížil a pokud na to začne zapomínat, a chovat se podle toho, není od věci mu to připomenout. Určitě nedělejte to, že se partnerovi podřídíte, ve vašem novém začátku vztahu by toho partner mohl využít, což nechcete.

Trpělivost se vyplácí

Jestliže s partnerem dospějete k rozumnému východisku, trpělivost budete nutně potřebovat. Nepůjde to totiž tak moc hladce. Partner si chybu uvědomil a chce se napravit. Neupírejte partnerovi sex, při nějaké rozepři nepřipomínejte jeho nevěru, nechlaďte si na něm svou bolest. Zbytečně ho tak ženete do cizí náruče a partner tak může hledat útěchu někde jinde, což pro obnovení vztahu dobré není.

Pečujte o své sebevědomí

Zvednout si pošramocené sebevědomí je nutné, ne však na úkor partnera. Zajděte si na kosmetiku, pořiďte si nový účes, obměňte šatník, dejte se na cvičení. Neplánujte odplatu, to se nevyplatí. Ukažte partnerovi, že vy jste ta lepší. Navíc sama se budete cítit lépe, když o sebe budete pečovat.

Přijměte fakt

Jste v pohodě, jen vás tu a tam napadne. Proč zrovna já? Proč to udělal mě? Co jsem udělala špatného? Není jednoduché si připustit, že právě vás partner podvedl, že patříte do této kategorie. Pro vás je nutné se s tím smířit, nepátrejte, nechtějte vědět kdo to je, jděte dál a zbytečně si neubližujte. Pokud jste přesvědčená, že vztah stojí za záchranu, je to zbytečné.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Smutná pravda o dnešních potravinách 1.díl

Ne, 06/25/2017 - 11:05

Spoustu potravin, které bychom si dokázali vyrobit sami, se dováží přes půlku Evropy. Exhalace a znečišťování životního prostředí je mnohem větší než samotná užitná hodnota a vliv na lidské zdraví. Pryč jsou doby, kdy jsem jako malé dítě vyjídala lžičkou z mléka 3cm vrstvu podmáslí. Nabídka potravin v dnešní době je sice mnohem větší, než tomu bylo dřív, avšak kvantita je na úkor kvality. Všechny ty krásné obaly a lákavé nabídky většinou ve svých útrobách ukrývají jedno a totéž. Až do roku 1994 platily v bývalém Československu normy, které striktně zakazovaly, aby například klobásy obsahovaly mouku nebo jogurty škrob.

Všechno se však změnilo

Od doby, kdy byly tyto normy zrušeny, zavládla v Česku džungle. Potraviny už zdaleka nejsou to, co to bývalo, ale samá náhražka! Kravský tuk bývá nahrazován rostlinným tukem – sójovým. Mléko se pouze tváří jako mléko. To trvanlivé se ani nesrazí, abyste z něj mohli udělat jogurt nebo tvaroh. Ale jeho cena se pohybuje něco kolem dvaceti korun!! Jogurt je samý škrob nebo želatina, aby toho bylo víc! Jsou v něm usmrceny mikroorganismy. Neberte to však za ty peníze! Když je řeč o jogurtech, hned si vybavím jogurty svého dětství. Byly husté, smetanové a na dně skleněné nádoby byla kvalitní marmeláda! A co sýry? Pokud se to dá sýrem vůbec nazvat? Mléčná bílkovina je zde opět nahrazena rostlinnou nebo škroby. Zmrzlina či šlehačka vedle mléka ani neležely. No dobrá tedy, obsahují odstředěné mléko a zmrzlina je opět klasicky obohacena rostlinným tukem. Některé druhy másla jsou dokonce nastavovány vodou. Kečup viděl rajče tak možná z rychlíku a mnoho dalších potravin je na tom stejně.

A co čokoláda

Většina čokolád, které je možné si zakoupit kdekoliv v obchodech, je plná laciných náhražek. Patří sem například karobový prášek, který je vyráběn ze svatojánského chleba, kterým ve Středozemí ládují ovce a velbloudi.

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane Photography / FreeDigitalPhotos.net.

Kategorie: Lifestyle

Tipy, které Vám zaručeně zvednou sebevědomí

So, 06/24/2017 - 13:30

Sebevědomí je u každého člověka jiné. Někteří jej mají velmi vysoké až přehnané, někteří jej pak zase mají hodně nízké a zbytečně se pak podceňují a neváží si sami sebe. Oba příklady jsou k zamyšlení. Moje kamarádka měla velmi nízké sebevědomí. Moc jí k tomu nepomáhala ani práce, která ji nebavila, ani partner, který na ni hledal jen chyby a negativa. Sama tomu pak uvěřila, protože o sobě nikdy vysoké mínění neměla. Je nutné pro sebe něco udělat a své sebevědomí si zvednout, zkrátka si začít sama sebe víc vážit. Sebevědomí si lidé zvedají různě, máme pro Vás pár tipů!

Naučte se mít ráda své tělo

Je to občas hodně těžké, asi každá žena není se svým tělem spokojená. Velký zadek, malá prsa, špatné vlasy, velký nos a podobně. Existuje mnoho věcí, které ženy na sobě nemají rády. Každá nedokonalost je však na ženě to jedinečné. Například Barbaře Streisand doporučovali plastiku nosu, jinak neprorazí v showbyznysu, ona je však neposlechla a teď je slavná a ze svého nosu udělala svou přednost. Mějte své tělo ráda přesně takové, jaké je.

Naučte se přijmout

Každý člověk má chyby. Někdo je nedochvilný a jiný zase hádavý, zkrátka každý jsme nějaký. Musíme se naučit přijmout sebe sami, přesně takoví jací jsme a nesnažit se měnit a už vůbec ne kvůli někomu jinému. Pokud změnu chceme, musíme to dělat jen a pouze sami pro sebe.

Naučte se hýbat

Sedíte celé dny v práci a pak také doma? To vám rozhodně na sebevědomí nepřidá. Zaměřte se na pohyb, ten má totiž řadu výhod. Protáhnete si tělo, můžete zhubnout, produkují se hormony štěstí. Pohyb vyberte takový, který Vás baví. Jezděte na kole, tancuje, plavte, běhejte. Je to jen na vás.

Naučte se o sebe pečovat

Naučte se o sebe a své tělo pečovat, a to klidně doma. Nepodceňujte hydrataci pokožky, pravidelný peeling, péči o pleť a podobně. To vše se Vám vrátí, Vaše tělo bude krásné, hydratované a hladké, což Vám sebevědomí dodá.

Naučte se relaxovat a dopřávat si

Relaxace je pro tělo také důležitá, zajděte si na kosmetiku, na masáž, na wellnes. Kupte si něco pěkného, co vám udělá radost a v čem budete vypadat velmi dobře. To rovněž posílí Vaše sebevědomí a ještě si uděláte radost.

Fotografie publikována se schválením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

13 důvodů, které vás přesvědčí o všemocnosti sexu

Pá, 06/02/2017 - 14:00

Bolí vás hlava, jste nevrlí, na sex nemáte ani pomyšlení, a tak odmítáte svou drahou polovičku? Není to škoda? Nemyslíte si, že by vám sex mohl pomoct? Několik psychologických a lékařských studií dokazují, že sex je mocný všelék, který může dokonce prodloužit i váš život.

Zrovna včera mi nebylo zrovna hej. Probudila jsem se s žaludkem vzhůru nohama a nevěděla jsem, co mám dělat. Kafe jsem si však odpustit nemohla. Bohužel potom, co jsem si poprvé lokla, vystřelila jsem jako střela a bylo vymalováno. Celé dopoledne jsem pak strávila na toaletě v objetí se záchodovou mísou. Když už jsem byla naprosto vyčerpaná, vyčistila jsem si zuby a odplazila se do postele. Únavou a naprostou fyzickou i psychickou slabostí (zvracení je pro mě nejděsivější noční můra, co se nemocí týče) jsem během pár minut usnula. Po pár hodinách jsem se probudila a vedle mě seděl můj přítel. Unaveně jsem se na něj podívala, lehl si vedle mě, objal mě a políbil. Co bylo dál, si můžete domyslet… Tak já to řeknu, potom, co jsme se pomilovali, jsem vyskočila z postele a sršela vtipem tak jako normálně. Proto chci dnes napsat o tom, abyste na sex nezanevřeli. Zkuste se pomilovat, i když vám není hej, když nemáte dobrou náladu, bolí vás hlava, máte horečku atd. Je totiž lékařskými i psychologickými studiemi dokázáno, že sex je všelék. A já to můžu jen potvrdit a doporučit.

Britští lékaři sestavili 13 důvodů, proč si sex dopřávat co nejčastěji. A důvodem není jen to, že je báječný sám o sobě.

1. Mentální a emocionální rovnováha

Je dokázáno, že při sexu se uvolňují endorfiny vyvolávající pocity euforie, a snižují tak příznaky stresu a depresí. Jestliže tedy trpíte lehčí formou depresí, může být sex tím pravým lékem pro vás. Zapomeňte na antidepresiva a raději si užijte příjemného milování. Naopak sexuální abstinence může vést k depresím, paranoii a úzkosti.

2. Prodlužte si život

Irská studie, která po dobu deseti let sledovala na tisícovku mužů středního věku, prokazuje, že pravidelným sexem si můžete prodloužit život. Možná to zní paradoxně, ale je tomu tak. U pozorovaného vzorku mužů bylo vypozorováno, že ti, co si pravidelně dopřávají sexu a orgasmu, se dožívají více let, než muži, kteří v této oblasti více abstinují. Ty bohužel častěji postihuje předčasná smrt.

3. Sex jako prevence rakoviny

Ještě zajímavějším zjištěním než to, že sex prodlužuje život, je to, že působí preventivně proti rakovině. Opět to platí spíš pro mužské pohlaví. Vyšší frekvence ejakulace totiž snižuje pravděpodobnost onemocnění rakovinou prostaty. Svědčí o tom i čísla, která říkají, že 20 ejakulací měsíčně snižují onu hrozbu až o 14 %. Při vyšší frekvenci až o 33 %.

4. Estrogeny, které chrání ženské srdce

Tentokrát informace hlavně pro ženy – při sexu se uvolňuje ženský hormon, estrogen, který chrání ženské srdce. A nejen to, sex může být také prevencí alzheimerovy choroby či osteoporózy.

Co se mužů týče, sex uvolňuje testosteron, který posiluje kosti a svaly.

5. Posilujte svoje srdce

Sex zlepší váš krevní oběh, cirkulaci krve a její proudění do mozku. Takže neposílíte jen srdce, ale i svůj mozek, který díky prokrvování a okysličování, bude pracovat více. Takže neváhejte a pomilujte se, ať vám to myslí.

6. Zapomeňte na předraženou kosmetiku

Lesklé vlasy, zářivá pleť – není to sen každé ženy? Předtím, než si koupíte drahou luxusní kosmetiku, zamyslete se nad tím, zdali si pravidelně užíváte sexu. Při sexu se totiž uvolňuje dvojnásobek estrogenu, který je právě důležitý pro zvýrazňování ženské krásy, jako je ona zářivá pleť a lesklé vlasy.

7. Detoxikujte se a rozzařte svou pleť

Zapomeňte na Hlavovu a veškeré jarní detoxikace. Je totiž dost pravděpodobné, že při snížení příjmu energie nebudete mít sílu na to se pomilovat. Zkuste se tedy prvně pomilovat, až potom zahajte detox. Díky pocení během sexu se totiž čistí kožní póry, které detoxikují vaše tělo a rozzáří vaši pleť.

8. Ta nejlepší dieta

Trápíte se ve fitness centru, kam se vám většinou nechce? Utrácíte za cvičení zbytečné peníze? Opět mám pro vás radu – pomilujte se. Tělo během sexu spaluje více energie a hubne. Během jednoho milování můžete spálit přes 200 kalorií. Co to pro vás znamená? Že můžete vynechat například jeden patnáctiminutový běh.

9. To nejlepší cvičení

Zde platí to stejné, co v předchozím bodě. Chcete zformovat svou postavu a vyrýsovat svaly, zvláště teď do plavek? Sex je snad tou nejpříjemnější formou posilování.

10. Zvyšte svůj sexappeal

Vaše sexuální aktivita zvyšuje produkci feromonů. Feromony jsou látky, které sehrávají jednu z hlavních rolí, co se přitažlivosti týče.

11. Lék proti bolesti

Vracím se k původní myšlence – sex je vynikajícím a účinným lékem proti bolesti. Dokonce je 10x účinnější než valium, a to díky hormonu s názvem oxytocin. Hladina oxytocinu vzroste před orgasmem až 5x a předurčí tak maximální uvolnění endorfinů. A právě tyto hormony tiší bolest, počínaje lehkou bolestí hlavy, konče např. silnou migrénou.

12. Posilujte imunitu

Sex zvýší hladinu imunoglobulinu, který tak posílí vaši imunitu a sníží riziko nachlazení či onemocnění chřipkou.

13. Lepší než prášky na spaní

Jak již bylo několikrát řečeno, během sexu se uvolňuje velké množství hormonů, které např. působí i místo prášků na spaní. Takže zapomeňte na chemii, ukolébavky a horké mléko a raději se pomilujte.

A jak jste na tom vy? Myslíte si, že má sex vážně takovou moc?

Fotografie publikována se svolení imaginerymajestic/FreeDigitalPhotos.net.

 

Kategorie: Lifestyle

Jak nejlépe pročistit vzduch v bytě? Budete překvapeni

Pá, 06/02/2017 - 12:30

Krásné květiny, bylinky do kuchyně či další rostliny by rozhodně neměly chybět v žádné domácnosti, a to hned z několika důvodů. Nejen, že jsou ideální kandidát na živou a pestrou dekoraci, ale přináší užitek i v kuchyni při vaření a co každý neví, i vytváření zdravějšího klima pro pobyt v bytě.

Problematika znečištěného vzduchu se netýká pouze venkovního prostředí, ale i naší samotné domácnosti. Ať už je to prach na nábytku nebo na koberci, čistící prostředky, mrtvé mouchy za oknem, nebo bakterie z odpadkového koše, vzhledem k tomu, že  v našich domovech trávíme cca 50 % svého času, měli bychom udělat vše pro to, aby to prostředí bylo ku prospěchu našemu zdraví.

Přírodní čističky vzduchu

Zelené rostliny zachytí škodlivé látky v celém domě. Většinou se jedná o těkavé organické látky, které sami potřebují k výživě. A na oplátku nám vzduch obohacují kyslíkem a vlhkostí. Další výhodu přináší odpůrcům pravidelného větrání místností, jelikož usazený oxid uhličitý v nevětraných místnostech, který nám mnohdy může způsobit bolest hlavy, závratě či celkovou slabost, potřebují samy k životu a vstřebávají ho.

Rostliny rovněž uvolňují silice, které osvěžují a dezinfikují vzduch a zdravě ovlivňují dýchací ústrojí. Jednou z takových rostlin je i eukalyptus a různé bylinky, které jsou známé svými pozitivními účinky proti alergiím, astmatu či jiným dechovým obtížím. Jaké květiny či rostliny patří ale k těm nejužitečnějším?

5 rostlin s nejlepšími detoxikačními a čistícími vlastnostmi
 • Aloe vera patří do skupiny tzv. sukulentů. Je pověstná hlavně pro své léčivé účinky, neboť její extrakt se používá k hojení ran, spálenin či při kožních problémech, jako je ekzém nebo lupénka. Rovněž ale absorbuje toxiny, většinou z náterových hmot a materiálu.
 • Lopatkovec je rostlina, která je velmi atraktivní pro zákazníky již pro svůj vzhled, kterému dominují nádherné velké bílé listy. Dále má ale i vlastnosti pohlcování škodlivin, jako je alkohol, aceton či formaldehyd a toluen.
 • Dracena je ceněná pro svou nenáročnost, není třeba se o ni denně starat a nevyžaduje ani náročné podmínky pro pěstování. Patří mezi výborné továrny na kyslík a zároveň čistí vzduch od trichlorethanolu.
 • Palma Areka patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější odrůdy palem, je třeba ji zpřístupnit hodně světla, na oplátku se Vám odvděčí velkým množstvím vyprodukovaného kyslíku a rovněž dodává ovzduší potřebnou vlhkost.
 • Tchýnin jazyk je největším kandidátem na pěstování pro začínající pěstitele či zahrádkáře. Je velmi odolná a vyrábí kyslík hlavně v noci. Z toho důvodu je dobré ji mít například v ložnici.

Chcete raději utrácet tisíce korun za elektrické čističky vzduchu a nebo zvolit jejich přírodní verzi, která je nejen ekonomičtější ale zároveň dodá Vašemu bydlení šmrnc a život!

Fotografie publikována se svolením Winnond/FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Nechte se inspirovat tipy na zahradní atrakce pro děti

Pá, 06/02/2017 - 09:02

Máte domek se zahrádkou? Proč ji využívat pouze pro pěstování květin? Zahrada je nádherná příležitost, jak zabavit děti během slunečních dní, aniž byste s nimi museli chodit na veřejná dětská hřiště či do parků.

Přinášíme Vám žhavé tipy roku 2014 na dětskou zábavu na zahradě!

 Zahradní domek s prolézačkou

Zahradní domeček patří mezi nejpopulárnější zahradní atrakce pro děti a rok od roku to dokazují i počty nakoupených artiklů. A proč taky ne? Takové mini dětské hřiště si můžete podle Vašich představ sestavit a zkombinovat, aby v něm Vaše dítko našlo nejen útočiště a soukromí, ale také dostatek zábavy. Domeček můžete rozšířit jak o malou skluzavku, tak i o provazový žebřík, houpačku či jiné prolézačky. Nejlepší na tom je, že si v něm mohou hrát děti již ve věku 2 let. Vybrat si pak můžete podle použitého materiálu mezi plastovými nebo dřevěnými domečky. Jedinou stinnou stránkou je jeho cena. Musíte si připravit pořádně naplněnou peněženku, aby jste neodešli s prázdnou.

 Trampolína

Pokud ale zamýšlíte koupit spíš něco skladnějšího, postačí i trampolína! Před koupí ale důkladně vyberte takovou, která splňuje bezpečnostní kritéria, zejména ochrannou síť, zakrytí pér, apod. Rovněž berte na vědomí i nosnost konkrétní trampolíny, pokud si zvolíte větší, můžete si na ní po večerech zablbnout i vy sami!

Houpačka

Houpačka má tu výhodu, že ji v podstatě můžete pověsit kdekoliv. Ne větev na stromě, nebo koupit i s nosnou konstrukcí. Některé houpačky můžete používat venku i doma a rovněž se nemusíte bát pohoupat i menší děti.

 Mobilní pískoviště

Každý si jistě pamatujeme, jak jsme jako malí stavěli hrad z písku nebo pekli bábovičky. Ale od našich dětských let už uplynula dlouhá doba a mezitím rodiny s dětmi z veřejných pískovišť zmizely z obavy, že tam najdou nějakou injekční stříkačku a jiné nástrahy. Ale malé pískoviště si můžeme pořídit i domů aniž bychom museli dělat díru do země! Mobilní plastová pískoviště nabývají na popularitě zejména díky nízké pořizovací ceně, možnosti pohybovat s nimi kdekoliv po zahradě i víkům, zabraňujícím průniku vody.

 Sportovní pomůcky

Pokud ale patříte spíše ke sportovním nadšencům a chcete se aktivně zapojit do hry s dětmi, stačí, když si pořídíte pár sportovních potřeb, například dětské branky na fotbal, stůl na ping pong nebo koš na basketbal. Nezabírají skoro žádné místo, ale zábava s nimi stojí za to.

Fotografie publikována se svolením Mike Mozart/Flickr.com.

Korektura: Jana

Kategorie: Lifestyle

Chcete zhubnout rychle a pokud možno zadarmo? Víme, jak na to!

Čt, 06/01/2017 - 16:45

Ať už se blíží léto a s tím i sezóna plavek a vystavování těl na odiv druhým, nebo období plesů a různých společenských událostí, všichni se chceme blýsknout a ukázat se v co nejlepším světle.

Ale jak efektivně a rychle zhubnout, aniž by nás to stálo tisíce či desetitisíce korun ze vitaminové preparáty, návštěvy posiloven, služby osobních trenérů či v horším případě liposukce? Odpověď je jednoduchá, cvičte s Jillian Michaels!

Jillian Michaels patří  v současné době mezi nejžádanější osobní trenérky fitness v USA. Pro miliony žen i mužů je symbolem odhodlání, trpělivosti a hlavně úspěchu. Jako mladá slečna totiž při svých 150 cm vážila skoro 80 kg a trpěla nadváhou. Dnes váží 55 kg a na těle nemá jediný faldík, ale samý sval! Proslulá je zejména díky jejímu 30 minutovému cvičebnímu programu „30 Day Shread“, díky kterému si zpevníte všechny faldy na těle, nějaké centimetry a kila uberete, a hlavně se budete prostě cítit skvěle.

Já osobně jsem toto cvičení vyzkoušela a mohu Vám s jistotou říci, že výsledky se brzo dostavily. Jediné, co musíte ze začátku překonat, je stud. Nebojte se předvádět před televizí či PC všechny cviky včetně výskoků, pokud se Vám partner či partnerka začne smát, ignorujte je, věřte, že, až za pár dní uvidí první výsledky, budou litovat, že se Vám smáli. Také jsem ze začátku měla problémy, ale postupem času mě cvičení začalo bavit, počáteční bolesti ustaly a vystřídala je touha zkusit něco náročnějšího. Nyní již cvičím i podle jejích dalších cvičebních programů, jako je Ripped in 30 nebo Killer Buns & Thighs.

Cvičební program 30 Day Shread je vhodný pro všechny až po úplné začátečníky, kteří dosud neměli s cvičením žádné zkušenosti. Cvičení je rozděleno do 3 videí – levelů, podle obtížnosti. Každý level trvá 30 minut a cvičí se 10 dní a postupně se objevují náročnější a náročnější cviky. Podstatou každého cvičení je optimální střídání silových a kardio cviků, které mají za úkol co nejvíce protáhnout všechny svaly v těle, rozehřát ho na správnou provozní teplotu, a rozhýbat tak metabolismus. Každé správné cvičení se neobejde rovněž bez kvalitního strečinku na závěr.

Cvičení Vás doslova pohltí, jelikož Vás k tomu bude po celou dobu Jillian „nutit a povzbuzovat Vás“. Ke cvičení budete potřebovat pár činek, zpočátku 0,5 kg, poté můžete přejít k 1 kg, podložku pod sebe a láhev k pití. Věřte mi, že i když je cvičení krátké, zpočátku pití určitě využijete.

Než začnete se samotným cvičením, změřte se pro informaci v pase a na bocích, abyste pak měli černé na bílém, jak úžasných výsledků budete dosahovat. Samozřejmě to neznamená, že teď zhubnete během jednoho týdne a ještě se k tomu budete přikrmovat čokoládou a brambůrkami. Kvalitní životospráva má také něco do sebe, ale rozhodně nemusíte hladovět nebo se cpát jenom suchary.:)

Ale kdo nic nezkusí, nic nemá! Překonejte sami sebe a udělejte něco pro své zdraví!

Fotografie publikována se svolení Rocky Mountain High/Flickr.com

 

Kategorie: Lifestyle

Účesy pro polodlouhé vlasy

Čt, 06/01/2017 - 14:35

Polodlouhé účesy sluší téměř každé ženě a těší se největší oblibě. Vlasy střední délky jsou rozumnou volbou zejména pro nositelky jemných, řidších a rovných vlasů. Délka dosahujícím k ramenům je velmi lichotivá. Polodlouhý účes nikdy nezevšední, protože nabízí neskutečné množství variant. Zbavit se fádnosti a dodat jiskru vašemu účesu nebude až tak složité.

Rovné vlasy natočte

Plážové, retro či ležérní vlny, které vženou vítr do vašich vlasů, vás rozjasní, dodají objem a vypadají velice něžně a sexy. Emma Roberts, je toho příkladem.

Emma Roberts hawtcelebs.com

Oživte vlasy novou barvou

Přemýšlejte o netradiční barvě nebo stále oblíbeném stylu ombré. Vlasy můžete rovněž oživit speciálními lesky na vlasy. Pokud se chystáte na párty, vyzkoušejte barevné pramínky, které přichytíte velmi snadno, díky sponce.

thehairstyler.com

Hrajte si s ofinou

Ať už máte ofinu dlouhou nebo krátkou dá se s ní různě vyhrát. Ofinu můžete mít buď do čela, nebo na stranu. U delší ofiny jí můžete přehodit na stranu a nechat sestupně prostříhat. Další varianta na změnu může být třeba ofina clip in. Nemusíte se hned uchylovat ke stříhání své vlastní ofiny.

playwithfashion.net

Dlouhé vlasy za 5 minut

Pokud zrovna nemáte dlouhé vlasy a toužíte po krásných vlasech, které z vás udělají hvězdu večera, zkuste vlasy clip in. Ty se dají využít jak na zhuštění účesu, tak na prodloužení. Neničíte si své vlastní vlasy a můžete střídat účes krátký nebo dlouhý. Až se budete chystat na návštěvu své kadeřnice, můžete je vzít sebou a kadeřnice, je sestříhá přesně podle vašeho přání. V nabídce na trhu jsou vlasy umělé, které pořídíte za pár kaček, nebo přírodní. Přírodní vlasy clip in jsou sice finančně nákladnější, ale dají se žehlit, fénovat či tónovat neagresivní barvou.

celebritymane.com

 

Fotografie publikována se svolením marin Photography / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Antibiotika jako dar přírody

St, 05/31/2017 - 21:05

Přírodní antibiotika patří mezi běžně používané potraviny. Většinu z nich máme denně na dosah a nemáme tušení, jak jsou pro náš organismus prospěšné a zdravé. Od preventivních účinků až po léčbu různého onemocnění. Například nachlazení, chřipka, kašel, léčba plísní, hojení ran a mnoho dalších. Přírodní antibiotika používaly s úspěchem již naše babičky. Pokud se vám nechce hned běžet k lékaři, můžete je vyzkoušet. Pokud se vám však přitíží, budete muset nakonec lékaře navštívit a sáhnout po klasické medicíně.  Společně se podíváme na některé z potravin, které obsahují antibiotika.

Přírodní antibiotika
 • Akát
 • Aloe
 • Echinacea
 • Česnek
 • Zázvor
 • Med
 • Jalovec
 • Lékořice
 • Šalvěj
 • Pelyněk
 • Cibule
 • Borůvky
 • Brusinky
 • Křen
 • Lichořeřišnice větší

Cibule-má protivirové, protiastmatické a antibiotické účinky. Jsou v ní obsaženy flavonoidy, enzymy, vitamíny B, C, K a kyselina listová. Pomáhá při zánětu ledvin, léčí chřipku, nachlazení, kašel, vyhání ze střev parazity.

Aloe a med-jsou dva nejlepší pomocníci na léčbu popálenin, urychlují hojení a zabraňují infekci.

Česnek-přírodní antibiotikum a antiseptikum. Ničí střevní parazity, upravuje střevní mikroflóru, rozšiřuje cévy, posiluje činnost srdce, podporuje proudění lymfy, snižuje cholesterol, upravuje krevní tlak, podporuje tvorbu pohlavních hormonů, reguluje hladinu cukru v krvi. Česnek se rovněž účinně používal proti tuberkulóze.

Lékořice-je účinná proti malárii, tuberkulóze a některým kvasinkovým onemocněním. Posiluje imunitní systém a dobře funguje i s jinými bylinkami. Je potřeba dodržovat doporučené množství.

Borůvky-jsou vhodné na střevní onemocnění. Zastavují průjem, dezinfikují střeva. Léčí bolesti v krku a angínu. Dodávají vitamín B1, B2, B6, C, K, E, vlákninu a železo. Jsou považovány za přírodní antibiotikum.

Lichořeřišnice větší-ničí streptokoky a E.Coli, pomáhá léčit močové cesty, záněty v krku a angíny.

Fotografie publikována se svolením marin Photography / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Nová účinná 4-týdenní kůra proti vráskám

St, 05/31/2017 - 15:45

Češkám svou čtyřtýdenní proti-vráskovou kůru představila 72- letá Maria Lagrend, která vypadá, jako by včera oslavila čtyřicet. Metoda této francouzské modelky spočívá v netradičních postupech. České ženy ve věku nad 35 let již přestaly užívat nekvalitní kosmetiku velkých firem a přidalo se k Marii. První výsledky je možné zaznamenat již po měsíci užívání této zázračné kůry. Nikdy není pozdě na to, vypadat mladě a přitažlivě v jakémkoliv věku. Kůže se stává jemnou na dotek, je pružnější a hladší. Hluboké vrásky se retušují a ty drobnější téměř zmizí.

V čem spočívá celé tajemství?

Jedná se o mikročásticovou kůru proti vráskám od Lagrend. Jde o jedinou léčbu mikročásticemi, která se aplikuje na kůži. Tradiční krémy nedokážou proniknout hluboko do kůže, jejich molekuly jsou totiž příliš velké. Lagrend Hyaluron Intense Skin Repair for Day obsahuje až 200x menší mikročástice, než jsou kožní póry. Proto tak snáze mohou pronikat až do nejhlubších vrstev pokožky.

Jaký je rozdíl mezi krémem a kůrou?

Klasické krémy většinou nestimulují kůži k produkci kolagenu dostatečně účinně. Pokožku sice dokážou napnout, ale nedělají to pomocí přírodních mechanismů těla. Kůra na 4 týdny mikročásticemi Lagrend Hyaluron Intense Skin Repair for Day stimuluje pokožku k tvorbě vlastního kolagenu. Ve finále si vaše pokožka sama poradí s vráskami, bude pružnější a vypadat přirozeně. Již po prvním užití je pleť napnutá a svěží. Po dvou týdnech je viditelný markantní rozdíl a po měsíci se zredukují hluboké vrásky a ty drobné zcela zmizí. Kůra Marie je doslova průlomem v boji proti vráskám. Odborníci sami tvrdí, že zvítězit nad příznaky stárnutí a vráskami je možné, pokud budeme tělo stimulovat k produkci kolagenu. Avšak vše má své hranice. Největšího efektu omlazení, bez plastické chirurgie lze dosáhnout o maximálně 10 let. Což si myslím milé dámy, že za to stojí! Reklamy sice uvádějí až 20 let, nicméně odborníci se drží spodní hranice. Jedno balení této kůry vyjde na 3450kč.

Zbavit se můžete
 • Vrásek pod očima;
 • Mimických vrásek;
 • Vějířky v koutku očí či
 • Hlubokých vrásek.
Co zlepšíte
 • Výrazně zvýšíte hydrataci pokožky;
 • Snížíte nerovnoměrné zabarvení pokožky;
 • Pružnost a hebkost pokožky.

Zdroj fotografie: tsekouratoi.gr

Kategorie: Lifestyle

Manukový med a jeho účinky na lidské zdraví

Út, 05/30/2017 - 15:00

Jedná se o unikátní produkt z květin s blahodárnými účinky na lidský organismus. Med manuka obsahuje přírodní enzymy, které pomáhají regulovat záněty a bakterie v lidském organismu. Jedná se o med, který je ceněný pro své antibakteriální vlastnosti, které jsou schopny likvidovat i bakterie odolné proti běžně používaným antibiotikům. Avšak nemá vedlejší negativní účinky, jako je tomu u některých farmaceutických medikamentů. Pomáhá léčit nemoci jako je angína, bolest v krku, nachlazení či zánět středního ucha. Manukový med působí i preventivně a reguluje žaludeční potíže a problémy se zažíváním. Velmi významně se manukový med osvědčil na bolest hlavy, rovněž po kocovině, uklidňuje a zajišťuje kvalitní spánek.

Odkud manuka pochází

Domovem keře manuka je Nový Zéland. Květy mají bílou až růžovou barvu. Rozdíl mezi „klasickým“ medem a manukou je patrný. Manuka představuje přírodní lék s přesně stanovenými účinnými látkami a s přesným popisem kde a kdy či z jaké rostliny byl nektar každého jednotlivého balení medu manuka včelami sesbírán. Mimo konzumace manukového medu ho lidé využívají také k obkladům. Výborný je na akné, hojení ran, ekzém a obecná péče o pokožku. Vědecké studie prokázaly, že manukový med disponuje těmito zdravotními užitky: protizánětlivý, antibakteriální, antioxidační, fungicidní.

Manukový med a rakovina

Vliv na existující rakovinové buňky potřebují prokázat další vědecké výzkumy. Nicméně v medu jsou skutečně obsaženy flavonoidy, které vykazují protirakovinné účinky. Rovněž byly realizovány studie, které vykazují zvýšenou antioxidační činnost. Antioxidanty jsou velice prospěšné a pomáhají lidskému organismu obrnit se proti různým druhům rakoviny, což učinilo z manukového medu výživný přídavný prostředek v prevenci rakovinového onemocnění.

Fotografie publikována se svolením Boaz Yiftach Photography / FreeDigitalPhotos.net

Korektura: Jana

Kategorie: Lifestyle

Lásky čas

Út, 05/30/2017 - 14:05

Uděláme-li v životě chybu, musíme s ní žít. Můžeme ji napravit, ale nikdy ji nesmažeme. Ať jde o věci povrchní, nebo vážné. Nikdy už je nevrátíme. Máte rande? Nevíte, co říkat. Nevíte, kam se dívat. Potíte se. Jí spadne ubrousek. Když jí ho podáte, vaše ruce se dotknou. Oklepe se, fuj ten mokrý a slizký úhoř. Copak za to můžete? Ona je tak krásná a vám se potí dlaně. Stačí už jen dodat nevhodnou narážku a už jste pro ni odepsaný úchylák. Při seznamování existují tak tenké hranice v tom, kam vás vaše vyvolená zařadí. Chtěli byste to napravit? Nepobryndat se? Nezapomenout jí otevřít dveře? Naučte se to se sympatickým zrzkem Timem.

Dojemné, melancholické a upřímně vtipné či zábavné. Tak by se dal popsat film Lásky čas, neboli About time. Který z názvu je výřečnější? Film spojuje nečekané kombinace a spojení romantiky, drama a sci-fi. Každý si v něm může najít to své. Kdo za tímto kouzelným dílkem stojí? Je to nositel Řádu britského impéria, původem však Novozélanďan, Richard Curtis. Curtis nás baví již dlouhou dobu. Přinesl nám skeče Mr. Beana, pár epizod seriálu Černá zmije a je autorem brilantních a vybroušených scénářů divácky úspěšných filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Deník Bridget Jonesové.

V roce 2013 nás okouzlil svým třetím režijním dílem Lásky čas. Jeho režijním debutem byla Láska nebeská. Oba filmy jsou nejen divácky úspěšné, ale staly se velkým hitem a nyní již kultovními filmy, které přináší lásku, laskavost a okouzlující anglický humor. Curtis sice tvrdí, že po filmu Lásky čas s režií skončil, my však doufáme, že svoje rozhodnutí ještě přehodnotí a přijde s dalším melancholickým filmem, který nám otevře oči a my se na chvilku zamyslíme nad situací ve světě, nad pohledem na lásku a rodinné vztahy, vezmeme telefon a zavoláme svým blízkým či obejmeme drahou polovičku vedle sebe.

Romantické komediální drama, taktéž lehce střižené se sci-fi o cestování časem s názvem Lásky čas je o hlavních postavách, ve kterých vidíme sami sebe a náš běžný každodenní život, strasti a radosti, a zároveň o Curtisovi samotném, který tímto laskavým snímkem dopověděl to, co potřeboval světu říci, a tak se rozhodl s režií skončit.

Dílko je to podařené a dosáhlo zaslouženého úspěchu. Nezaslouží si odsouzení za žánr romantického filmu v kombinaci s jeho názvem samotným, neboť to není přepjatá romantika či příběh červené knihovny. Ani se nepozastavujme, kde se v příběhu objevilo cestování časem. Ať už je pro vás cestování časem jako takové nemožné a filmy s touto tématikou nelogické a nesmysluplné, nebo nechápete, kde se cestování časem vezme v romantickém příběhu. Ale právě ono cestování časem podtrhuje celé vyznění filmu, dokresluje emoce a podstatu vnímání světa, života a vašich blízkých. Téma cestování časem v pojetí Curtise se navíc velmi podobá Carreyho Věčnému svitu neposkvrněné mysli či Woodyho Půlnoci v Paříži. Sérii těchto komorních snímků báječně doplňuje Curtisova symfonie plná lásky a života.

A cestování časem ještě nikdy nebylo tak snadné. Když bylo Timovi (irský objev Domhnall Gleeson) 21 let oznámil mu jeho skvělý táta (Bill Nighy), že umí cestovat časem tak jako každý muž jejich rodiny. Jak? „Najdi si tmavé místečko, sevři dlaně v pěst a soustřeď se na dobu, kam se chceš vypravit.“ Jak jednoduché… Trochu to připomíná Harryho Pottera, cestování pomocí krbu a kouzelný prášek letax.

Neobyčejně obyčejný či obyčejně neobyčejný?

Autorské pojetí, ať scénáristické či režijní, vlastně vykouzlilo ve skrze neobyčejně obyčejný příběh o běžném životě, každodenních strastech a radostech, o banalitách a důležitých věcech. Jaký je závěr této obyčejnosti zaobalené do kouzelného pláště?

„Vezmi den svého života, nejdřív ho prožij běžně a podruhé vnímej jeho krásu.“

Aneb život máme jen jeden a musíme se ho naučit žít tak, aby každý den byl jedinečný. Curtis se nás snaží upozornit nejen na krásu a jedinečnost našich životů a na to, jak bychom naše životy měli prožít, ale i na důležitost mít rodinu a lidi, kterým na nás záleží a na kterých nám záleží, nebo mít místo, kde máme svůj domov, bezpečí, místo svého života a lidi, kteří nás milují. Jak již bylo řečeno, to vše je ve skrze jednoduché a běžné a zároveň něčím, co člověk nevnímá, a tak to ztrácí. Poselstvím jest vážit si věcí – života, lidí a místa v životě. Všechno to jsou jednoduché a přirozené pravdy, které nám dávají šanci bez ohledu na naše sociální postavení či prestiž, bez hnaní se za něčím, šanci najít štěstí v životě skrze to, že budeme život žít a vnímat.

Jedinečné obsazení

Jak již vypověděla Láska nebeská, Curtis má rád kvalitní casting a brilantní obsazení. Naštěstí má i ten dar dosáhnout toho, dát herce dohromady a stmelit je s příběhem samotným, takovým, jaký si ho namyslel. Curtis do hlavní role obsadil vzkvétající hvězdu, sympatického zrzka, který byl doposud znám hlavně z Harryho Pottera, Domhnalla Gleesona. Domhnall se své role ujal zodpovědně a v jeho podání Tima tak nacházíme všechny naše nejistoty, tápání a touhy. Tim vás okouzlí na první pohled, vlastně stejně tak jako každá jiná postava filmu. Budete mu fandit od začátku do konce, plakat s ním štěstím i smutkem a skrze něj objevíte kouzlo prožitku obyčejného dne. Do role jeho slečny byla obsazena hvězda, která je v plném květu jako šarmantní a elegantní růže, Rachel McAdamsová, kterou rozhodně stojí za to milovat. Je zvláštním způsobem nevinná a upřímná, krásná a inteligentní, láskyplná a chápavá – a když se směje, chce se vám taky. Chemie mezi nimi je pohlcující. I obsazení dalších rolí Curtis zcela a dokonale vychytal, neboť hercům jejich role sedly jako šité na míru. Skvělý výkon podal charismatický Billy Nighy, svérázná matka Lindsay Duncanová, sklerotický strýc Richard Cordery a bláznivá sestra Lydia Wilsonová. Pánské oko potěší Margot Robbieová, která si zahrála Timovu první lásku.

Richardu Curtisovi se podařil skvělý dirigentský kousek. Dokonale sladil výkony jednotlivých herců, kteří působí brilantně sami za sebe i za celý kolektiv. Herci a hlavně Curtis skrze ně k vám promlouvá a proniká do vašich duší a myšlenek. Snímek balancuje mezi kouzelnou komedií a melancholickým dramatem. Vnímejte slova, která Curtis skrývá mezi řádky, a naučte se vnímat celý svět a svůj vlastní život. Curtis vám dává jednoduchý recept na štěstí, které leží zcela ve vašich rukou.

Na závěr bych řekla, že Lásky čas k vám vypráví specifickým způsobem řeči, hudbou, pohyby a vším, co nabízí. Člověk se u jeho sledování musí neustále podvědomě usmívat a sem tam se mu zaleskne i slza v oku.

To vše je Lásky čas, obyčejné lidské štěstí obyčejného člověka, které je ukázáno ve své individuální jedinečnosti.

 

ABOUT TIME / LÁSKY ČAS. Velká Británie 2013, 123 min, české titulky, od 12 let, 2D. Režie a scénář: Richard Curtis. Kamera: John Guleserian. Hudba: Nick Laird-Clowes. Hrají: Domhnall Gleeson (Tim), Rachel McAdamsová (Mary), Bill Nighy (otec), Lindsay Duncanová (matka), Lydia Wilsonová (Kit Kat), Margot Robbieová (Charlotte). V kinech od 7. listopadu 2013.

Obrázky: www.facebook.com/abouttimethemovie/photos_stream

Kategorie: Lifestyle

Nejděsivější místa na světě

Po, 05/29/2017 - 13:10

Po celém světě je mnoho míst, ze kterých běhá mráz po zádech. Strašidelné lesy, katakomby, opuštěná a zchátralá místa, která vás rozhodně nenechají v klidu. Vybrali jsme pro vás pět z nejděsivějších míst.

Americká farma mrtvol

Jde o les plný mrtvol. Navozili je tam a nachystali do různých pozic vědci z Antropologického ústavu University of Tennessee z důvodů entomologických výzkumů, které pomáhají řešit složité soudní procesy. Těla nechávají postupně tlít a sledují jednotlivá stádia vývoje hmyzu, který se usidluje v ostatcích těl. Díky tomuto výzkumu již usvědčili mnoho vrahů. Les ukrývá více než 400 mrtvol v různých stádiích rozkladu. Víc než výzkum, tak les připomíná hororový film.

Les Aokigahara v Japonsku

Japonská kultura má od nepaměti blízko k sebevražedným tendencím. Již dávno v minulosti podnikali samurajové rituál zvaný Seppuku jinými slovy „harakiri“. Známé jsou také sebevražedné letecké akce mladých japonských pilotů za 2. světové války zvané „kamikaze“. V lese pod horou Fudži ročně ukončí život desítky lidí. S tímto lesem jsou spojovány již dlouhou dobu negativní vlivy. Sebevraždy na tomto místě odstartoval spisovatel Seicho Matsumoto. V jeho knize Černé moře stromů oba hlavní hrdinové ukončí svůj život právě na tomto místě.

Děsivé tajemství pod Paříží

Svět pod Paříží není doposud propátrán. Hluboko pod romantickými uličkami, pod rozkvetlými parky a honosnými chrámy se rozprostírá děsivé bludiště. Jedná se zhruba o 350 km podzemních chodeb. Pouze nepatrná část je zpřístupněna turistům. Existují však takoví, kteří mají dost odvahy vydat se do bývalých kamenolomů, kde před mnoha lety skončily ostatky Pařížanů. Epidemie moru zabila tisíce lidí, a když už se nevědělo, kam s mrtvými těly, skončily v opuštěných štolách. Odpočívá jich zde na 6 milionů. Ze značné části kostí byly vytvořeny bizarní dekorace chodeb.

Kolumbijská Bogota

V Bogotě se nemusíte obávat nadpřirozených sil, ale spíše toho, že si Vás některý z místních gangů vezme jako rukojmí a stanete se obětí bombového útoku. I přes velkou snahu vlády patří Kolumbie mezi země s největší kriminalitou na světě. V pozadí stojí neustálé drogové války.

Muzeum genocidy Tuol Sleng Genocide

Hrůza vás zastihne v kambodžském Phnompenhu, a to z lidské omezenosti a nepochopení toho, čeho je schopen se dopustit člověk k druhému člověku. Kambodžská krutovláda doprovázená genocidou pod dohledem khmerského vůdce Pol Pota odstartovala v roce 1975 a své běsnění skončila roku 1979. Systematickým vyvražďováním připravili Rudí Khmérové o život miliony lidí. Dnes se nachází v hlavní věznici muzeum celého utrpení. Podobné pocity nepochopení a hloubky lidské nenávisti, zloby a krutosti se Vás zmocní i v místech genocidy ve Rwandě či v Polské Osvětimi.

Fotografie publikována se svolením Kamnuan Photography / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

Děti a domácí práce. Jaké a od kdy?

Ne, 05/14/2017 - 13:50

Každý z nás jako dítě určitě doma pomáhal, ať už dobrovolně, nebo z donucení. Pomáhat se zkrátka musí. Jako malé mi asi nejvíc vadilo to, že mě rodiče nutili pomáhat ve chvíli, kdy se mi to absolutně nehodilo. Zrovna v televizi běžel můj oblíbený seriál, zrovna hráli mou oblíbenou písničku, zrovna jsem četla napínavou knížku a podobně. Občas jsem se zatvářila, že se učím a tím pádem jsem se vyhnula nějakým těm pracím, ale obvykle to nezabíralo. Asi jsem nebyla moc dobrá herečka. Jako malá jsem si vždycky říkala, že já své děti nebudu nikdy nutit pomáhat, ale s přibývajícím věkem svůj názor měním. Kdy je ta správná doba, aby dítě začalo pomáhat s domácími pracemi? V kolika letech? A s jakými pracemi? Tyto otázky si klade moje teta, která chce bratránka „zapřáhnout“ do domácích povinností.

Nejlépe je začít odmalička! Co je však pojem odmalička? Zhruba od tří let, tedy od doby, kdy se váš miláček začne o vše zajímat, chce vám sám pomáhat, asistovat, a vysloužit si tak pochvalu. Jakmile začnete dítě vést k tomuto odmala, nebude pak brát domácí práce za nepříjemnou povinnost a bude se na ně těšit, protože z nich kápne nějaká ta pochvala nebo odměna. Berte dítko s sebou na nákupy, společně vařte, společně prostírejte k večeři, ukládejte nádobí do myčky, věšte a skládejte prádlo a podobně. Děti ve věku tří let chtějí být co nejvíce jako dospělí. Chtějí pomáhat, chtějí pochválit a cítit se velmi důležitě.

Jakmile dítě pomáhat chce, je potřeba popadnout šanci a pořádně ji využít. Určitě vám ze začátku pomoc dítěte bude spíše přidělávat práci a zdržovat vás, ale rozhodně se vám to vyplatí. Navíc je to čas strávený společně s vaším dítětem, takže proč ne. Rozhodně dítko nevyhánějte se slovy: „Uhni, budu to mít mnohem rychleji.“ a podobně. Když dítko něco pokazí, nekřičte, lepší varianta je, že vše společně napravíte. Dítku řekněte, že se nic neděje, že chybami se člověk učí a příště to zvládne lépe. Když to společně zvládnete, pochvalte vašeho prcka a ten bude mít rozhodně větší chuť a radost z pomáhání.

Rozhodně je dobré dětem uložit nějakou domácí práci jako pravidlo. Samozřejmě přiměřeně k jeho věku, například sypání granulí pro vašeho mazlíčka, krmení rybiček, pomáhat zalévat květiny, starat se o záhonek na zahradě. Je pravdou, že zpočátku bude nutné dítě hlídat, protože si neumí pořádně představit, že nakrmit domácího mazlíčka je potřeba zítra, pozítří. Ve chvíli, kdy se dítěti nechce, není od věci zvolit drobný nátlak jako například, že přece vaše dítko nechce, aby váš zvířecí miláček byl o hladu, protože se mu nechce a podobně.

Okolo tří až čtyř let dítě dokáže drobné domácí práce jako vytáhnout prádlo z pračky do koše, zalévat květiny, starat se o jídlo vašemu zvířecímu miláčkovi, měnit mu vodu, utřít prach atd. Ve věku pěti až šesti let už toho zvládne více. Například míchat jídlo, vytahovat pecky z ovoce, vytahovat různé kuchyňské náčiní, držet, podat věci a spoustu dalších činností. Po dovršení sedmého roku zvládne již připravit jednoduchou snídani, umýt nádobí, vytřít podlahu, vyluxovat či prostřít stůl úplně samo. Je jasné, že dětem budou domácí práce zpočátku chvíli trvat a asi to zpočátku nebude tak dokonalé, jako by to bylo od vás, ale rozhodně dítě neodrazujte, ztratí pak motivaci a radost z domácí práce, což je špatně.

Odměna? Pochvala. Dítě vám doma pomáhá za pochvalu, za lízátko a podobně. Psychologové radí, že rozhodně není dobré dávat za domácí práce peníze. Dítě si pak zvykne na to, že když něco doma udělá, automaticky za to dostane zaplaceno, což tak rozhodně není. Placení se proto při domácích pracích pokud možno vyhněte.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Kategorie: Lifestyle

reklama: