www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 11/26/2022 - 20:16

Graffiti se rozhodně dá považovat za umění, pokud je vyvedeno na místě, kde to nikomu nevadí, například na k tomu určené zdi. Když se ale objeví na zdi rodinného domu, firemního sídla či mostu uprostřed města, jde jednoznačně o vandalismus. Tady musí jít umělecké cítění stranou.

Graffiti je pro mladé umělce cestou, jak vyjádřit svou osobnost a jak na sebe upozornit. Zvěčnit svou kresbu nebo nějaký nápis na místě, kde to není povolené, je pro ně jistý druh adrenalinu, zábavy. Pro ty, kdo musí graffiti čistit, už ale o takovou zábavu nejde.

Jak ze zdi odstranit graffiti?

Upřímně, poměrně těžko. Vždy je potřeba zohlednit konkrétní materiál (či typ omítky) a mít k dispozici dobrou techniku. Raději než svépomocí zkoušet líh, benzín a podobné vychytávky, zaplaťte si profesionální firmu. Specialisté dokážou vybrat odstraňovač se správným pH, který opravdu funguje, a pak už povrch pouze omyjí.

Jako ve všech jiných oblastech, i tady ovšem platí, že prevence je mnohem snadnější než řešení následků. A takovou prevencí je antigraffiti nátěr.

Z antigraffiti nátěru graffiti smyjete jen vodou

Co je antigraffiti nátěr? Jedná se o bezbarvý nátěr, který na fasádě vytváří ochrannou vrstvu. Tato ochranná vrstva vydrží až 100 umytí, pak ji jednoduše obnovíte. Umytím se přitom myslí omytí vodou a houbou, přesně to je totiž dostačující pro odstranění graffiti. Žádné složité hledání toho správného prostředku, který by si poradil s graffiti a nepoškodil fasádu. Stačí vzít do ruky wapku a houbu.

Jestliže vás trápí graffiti na zdi, spojte se s Pragotherm servis fasád. Zvládnou odstranění graffiti, čištění fasád od řas a plísní a také aplikují antigraffiti nátěry. Ceny jsou vždy individuální podle velikosti plochy, úrovně znečištění a technického stavu fasády. Neváhejte se ozvat a dohodnout si podmínky.

reklama: