www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/02/2018 - 13:48
Dlouho jsem přežívala se svým stařičkým iPhonem 5S, a to z jednoho prostého důvodu. Byl malý, a tak se všude vešel. Všude včetně kapsiček ve sportovním oblečení, v němž běhám. Jenže pak přišla situace, kdy už nebylo zbytí a musela jsem si pořídit nový telefon. 16 GB paměti v tom starém mi nestačilo a výdrž baterie také nestála za nic. A v tu chvíli začal boj.
Můj nový iPhone 8 je sice parádní po všech stránkách, ale na velikost jsem si zvykala opravdu těžko. Vejde se jen do jediné kapsy v mé sportovní bundě, v níž běhám přes zimu. Když tedy není dostatečně chladno, jsem odkázaná na… Na co vlastně? Jak běhat s iPhonem?

Místo telefonu Apple Watch?

Jedna varianta by tu byla – běhat jenom s Apple Watch. Super, hodinky na ruce skoro necítíte, navíc by mi skvěle ladily k outfitu. Mám totiž silikonový sportovní řemínek Apple Watch. I hudba lze poslouchat, kdybych si pořídila bezdrátová sluchátka k Apple Watch. Osobně si ale běhání pouze s hodinkami nedovedu představit. Domov kolikrát opouštím i na hodinu a půl nebo dvě, tak dlouho nemohu nebýt na příjmu. Takže jsem hledala jiné řešení.

Co sportovní pouzdra?

Běhat s telefonem je dnes naprosto normální, většinou potkáte běžce, kteří mají sportovní pouzdra na paži. Příslušenství pro iPhone, iPad, Apple Watch a Macbook je všude dost, takže sehnat takové sportovní pouzdro není nejmenší problém. Bohužel mi běhání se zařízením na ruce nepřijde moc pohodlné. Osmička není úplně největší, a tak si vůbec nedokážu představit, jaké to musí být, když máte telefon, co svou velikostí připomíná spíš iPad Mini.

Zachránil mě sportovní pás

Po troše googlení jsem přece jen narazila na řešení, co se mi zamlouvalo. A teď zpětně musím říct, že jsem udělala dobře. V nějakém článku o běhání s mobilem jsem viděla sportovní pás. Jen takový jednoduchý kus látky fungující jako kapsa. Bohužel ten typ, o němž se tam mluvilo, byl neskutečně drahý. Při vlastním pátrání jsem však narazila na levnější variantu, přímo určenou pro můj iPhone. V e-shopu Apple King, který prodává příslušenství pro Apple zařízení všech modelů, mají opasků na běhání spoustu a za pár stovek.
V tu dobu jsem sháněla i delší kabel pro iPhone, aby mi dosáhl od zásuvky až k posteli, a tak jsem zboží objednala najednou. Abych měla poštovné zdarma, podívala jsem se ještě na kryty na iPhone, iPad, Macbook a Apple Watch. Nakonec jsem si vybrala jeden originální na iPhone. Nákup mě stál něco málo přes tisícovku a přišly tři kusy příslušenství pro mé Apple hračky. S pásem běhám každý týden aspoň třikrát a nedám na něj dopustit.

Sportovní pás

reklama: