www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/04/2020 - 09:21

U stolu v kanceláři nebo u počítače se nejlépe sedí na ergonomické kancelářské židli. Není však nutné, abyste na ní seděli úplně každý den. Jsou i zajímavější možnosti a nejzajímavější zřejmě bude, když je trochu prostřídáte.

Do dětského pokojíčku patří dětské židle, do konferenční místnosti konferenční židle, pro jídelní stoly se hodí jídelní židle. Toto jsou běžné konvence, na které ale pro chvíli zapomeňte. Pojďme se podívat na některé méně typické typy kancelářského sezení.

Znáte stoly, u kterých se stojí?

Jestliže už máte dost každodenního osmihodinového sezení, zkuste se na chvíli postavit! Ano, možná jste se už setkali se stoly, které jsou určené pro stání. Stoly jsou vysoké, takže k nim žádnou židličku nepotřebujete, prostě si u nich trochu postojíte. Některé stoly jsou výškově nastavitelné, takže se dají využívat jak na sezení, tak na stání. Osm hodin stát je však nereálné, lepší bude, když stání vystřídáte se sezením.

Posaďte se na gymnastický míč

Velmi oblíbený je k sezení u stolu také gymnastický míč. Dobře si na něm uvolníte pánev, nicméně na dlouhé sezení určený není. Budete na něm totiž spíš shrbení, což moc nesvědčí páteři.

Položte se do sedacího pytle

Sedací pytel je univerzální kus nábytku, který se vám doma určitě neztratí. Dá se přenášet, takže na chvíli si ho mohou zabrat děti, večer ho užijete u televize, a když zrovna budete mít home office, posadíte se do něj s notebookem.

Bez staré dobré kancelářské židle se stejně neobejdete

Ve finále ale zjistíte jediné: bez dobré ergonomické kancelářské židle se dlouhodobě žít nedá. Chvíli si postojíte, chvíli budete pracovat vleže ze sedacího pytle, pak si sednete na gymnastický míč. Na závěr však budete rádi, když se posadíte do pohodlné židle s podporou páteře, podpěrkami rukou a hlavy. Koupíte ji například v e-shopu Primazidle.cz.

reklama: