www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 01/07/2021 - 10:38

Bezpečnostní zámek představuje jeden ze základních ochranných prostředků proti vloupání. Snadnější ochrana před neočekávanou návštěvou zloděje už neexistuje.

Základem je bezpečnostní třída

Bezpečnostní zámky do dveří, respektive cylindrické vložky se dělí podle kvality jejich bezpečnosti. Tu určují tzv. bezpečnostní třídy. Je jich celkem 6, přičemž každá značí jinou úroveň zabezpečení. Pro vchodové dveře je minimálním standardem 3. bezpečnostní třída, velmi často se používá i 4. bezpečnostní třída.

Nižší úrovně jsou vhodné například pro branky na zahradě nebo společné prostory v domě, kam nemají přístup cizí lidé. Pátý a šestý stupeň se pro zabezpečení běžných obydlí či kancelářských budov nepoužívají.

4. bezpečnostní třída dokáže zloději jeho úmysl zkomplikovat natolik, že je nucený použít vícero nářadí (zámečnické kladivo, vrtačku, sekeru, dláto) a kombinovat násilné metody vloupání. Spolehlivě ho přede dveřmi zdrží minimálně na 10 minut, přičemž nemá šanci pracovat potichu.

Chraňte nejen vstupní dveře

Bezpečnostní zámek ve 3. nebo 4. bezpečnostní třídě nepředstavuje nijak vysokou investici na to, abyste si ho nemohli dovolit pořídit ke všem vstupům do domu. Často totiž majitelé domů myslí pouze na vstupní dveře, ale přístup přes sklep nebo zadním vchodem nechávají nechráněný. Právě tudy však zloději do domů vnikají mnohem častěji.

Co cylindrické vložky umí?

Kromě třídy bezpečnosti a velikosti lze vybírat cylindrické vložky také podle dalších vlastností:

· Bezpečnostní karta

Vložky s bezpečnostní kartou poskytují majiteli dokonalý přehled o tom, kdo všechno vlastní klíče k danému zámku. Bez jejího předložení totiž není možné klíč volně kopírovat.

· Sjednocení na 1 klíč

Různé vložky a klíče lze upravit tak, že jedním klíčem je možné odemknout více zámků (například vstupní branku, hlavní vchod apod.)

· Vložky s prostupnou spojkou

Vložky s prostupnou spojkou lze odemknout i ve chvíli, kdy je z vnitřní strany dveří v zámku zastrčený klíč.

reklama: