www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 08/28/2013 - 11:56
Čtyři Češi se postavili na start letošní Vuelty. Poslední letošní závod slavné Grand tour z nich začal nejlépe nejlepší tuzemský jezdec v profesionálním silničním pelotonu Roman Kreuziger. V celkovém pořadí se drží v první desítce. Hned za ním je však Leopold König, který zazářil v druhé etapě. Chvíli před cílem to vypadalo, že si dojede pro umístění mezi prvními třemi. Nakonec však bral nevděčné čtvrté místo.
I když nedosáhl na bednu vysloužil si uznání od slavnějšího krajana. „ ..“ uvedl na svých stránkách Roman Kreuziger. I přesto, že našeho jezdce pasovala jeho stáj Saxo do role leadra na celkové pořadí, sám neví zda tomu tak vzhledem k únavě z Tour de Franc bude. Po prvních etapách však Roman Kreuziger.hlásí, že se jeho tělo uzpůsobuje závodnímu tempu a s každým najetým kilometrem se cítí lépe. V celkovém pořadí závodu však není z týmu nejlepší. V druhé etapě totiž zvítězil Nicolas Roche z týmu Saxo Tinkoff a celkově se zatím drží třetí. Tým našeho závodníka tak rozjel Vueltu výborně a má nakročeno po Tour de Franc, kde zvítězil mezi stájemi, k dalšímu výbornému výsledku.
Z Čechů zatím zůstává za očekáváním mistr světa z cyklokrosu Zdeněk Štybar. V prvních etapách se nedokázal udržet s nejlepšími a nepotvrdil tak dobrou formu ze závodů předcházejícím Vueltě. Postupně tak nabírá ztrátu a na útok v celkovém pořadí to již nebude. Snad se v některé z těžších etap pokusí o útok na vavříny v etapě. Ztrátu má i Jan Bárta, který tak bude spíše pomáhat k celkovému úspěchu svému stájovému kolegovy Leopoldu Königovi. Rozhodně se však je z českého pohldu na letošní Vueltě na co se koukat. Neboť dva jezdci mezi první patnáctkou je výborný úspěch.

reklama: