Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 08/13/2013 - 07:30
Jako první dosáhl na medaili při MS v atletice na olympijském stadionu v Moskvě kladivář Lukáš Melich. Bronzový kov mu za jeho hod o délce 79,36 metru velmi slušel. Navíc nebyl daleko ani od mnohem cennější medaile. Ve skvělém světle se ukázal i Melichův kolega Pavel Maslák, který v semifinále na 400 metrů zaběhl český rekord.
Pavel Maslák byl rád nejen za český rekord v hodnotě 44, 84 vteřiny, ale i za postup do finále své tratě. Povedlo se mu to jako prvnímu Čechu v historii. Navíc na rozdíl od Melicha, v jehož disciplíně vládnou Evropani, ve finále na 400 metrů jsou jen dva Evropani z osmi účastníků. „Tohle je pecka! Ve finále jsme tady jenom dva Evropani, já a Jonathan Borlée. Bratři Borléeové tehdy na Evropě, když jsem ji vyhrál, ani nebyli. Čekal jsem, že tady mě oba porazí,“ uvedl Maslák po semifinále.
Bojovně si vedli i další atleti. Například sedmibojařka Klučinová se po prvním dnu víceboje držela na skvělém pátém místě. Zuzana Hejnová i Denisa Rosolová vyhráli své rozběhy na 400 metrů překážek. Pro favoritku této tratě Zuzanu Hejnovou to bylo navíc již deváté vítězství za sebou.