www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 03/14/2018 - 10:09
Asi nic v současné době nehýbe světem tolik jako vzestup kryptoměn. Jejich boom je zapříčiněn tím, že jim společnost začala více důvěřovat a také do nich investovat. V současné době tak v nich má uloženy peníze mnoho set tisíc lidí po celém světě. Králem mezi těmito digitálními měnami je bezpochyby bitcoin. Tento pojem znají i ti, kteří jinak pod pokličku této tematiky nikdy nenahlédli. Jak ovšem celý systém funguje?

Napřed základ

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako zcela decentralizovaná měna, kterou nemůže nikdo ovlivnit, dokonce ani její tvůrci. Je předem stanoven počet bloků, ve kterých se tyto virtuální peníze vyskytují. Ano, získat kryptoměnu je možné dvěma způsoby. Buď si ji normálně koupit, nebo si ji vytěžit z bloků. Než se pustíme do bližšího vysvětlování, je nutné poznamenat, že většina bitcoinu bude vytěžena do roku 2030, tudíž moc času na rozhodování nezbývá.

Virtuální krumpáč

Vrhnout se na těžbu může každý s aspoň trochu výkonným počítačem a samozřejmě potřebným programem. Rozhodně však není možné jen tak přijít a čekat, že hned budete úspěšní. Naopak mnoho lidí na neuváženém těžení prodělalo, jelikož měli nedostatek zkušeností nebo prostě jenom smůlu. Je tedy rozhodně lepší si napřed bitcoin normálně koupit a poznat všechny procesy, které často probíhají. K tomu se také vyplatí sledovat bitcoin kurz, protože ten se často mění. Někdy stoupá a padá o opravdu závratné sumy. Dokonce o této problematice koluje nemalý počet vtipů - Kamarád shodí druhému nůž na nohu a propíchne mu botu. "Proč jsi neuhnul?" ptá se ho. "Myslel jsem, že se ten nůž odrazí zpátky na stůl," dostává se mu odpovědi. I tady po poklesu hodnoty zpravidla přijde odražení opět nahoru, ovšem nejde samozřejmě o pravidlo. Proto se vyplatí si zjistit i další informace o tom, jak těžit kryptoměny.

reklama: