www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 02/11/2020 - 10:09

Mohlo by se zdát, že na golf vám vlastně stačí pár věcí, nicméně někteří golfisté nosí ve svém bagu tolik pomůcek, že i ti, kteří vyšplhali na Mt. Everest, si toho nesli méně. Takže co všechno byste si s sebou měli a neměli brát na hřiště?

Začneme od nutných základů, půjdeme přes výbavu pro různé počasí a skončíme u technologických vychytávek, co vám zpříjemní hru.

Základní vybavení, které musíte mít

Zřejmě pro vás nebude překvapením, že nejdůležitější jsou golfové hole. Noste si s sebou celou sadu 14 holí. Podobně důležité jsou golfové míčky, těch byste si měli nosit aspoň šest, dobré je udržovat mezi nimi poměr 50:50, nové vs. použité. Dále potřebujete ještě obaly na hlavu hole, ideálně tři, tucet týček a jednu golfovou rukavici.

Příslušenství, které se hodí

Na bag si připevněte nějakou cedulku se jménem, ať se vám nestane, že vám ho odnese někdo jiný. Pokud chodíte hrát ve skupinách, mohl by mít někdo dokonce stejný. Do zadní kapsy si dejte aspoň malý ručník, co když půjdete hrát ráno a bude ranní rosa, od které si namočíte ruce? Přibalte si i vypichovátko na opravu drnu, marker pro označení polohy míčku a pouzdro, do kterého si dáte hodinky a další věci, které by se v golfovém bagu mohly poškrábat. Nezapomeňte ani na sluneční brýle a balzám na rty, případně repelent a samozřejmě nějakou svačinku (nedrobivou).

Oblečení přizpůsobte počasí

Dobré golfové boty a oblečení jsou základ. Podle počasí si do bagu přibalte ještě bundu, mikinu, čepici, rukavice apod. Je-li zima, oblékněte si termoprádlo a do bagu si dejte další vrstvy oblečení.

Pobavte se s technologickými hračkami

Možná máte nějakou speciální mobilní aplikaci na golf, případně si chcete měřit, kolik kroků nachodíte. Nezapomeňte proto telefon, případně i powerbanku a USB kabel pro dobíjení. Někteří golfisté si s sebou nosí i Bluetooth reproduktory, zvažte však, zda nebudete rušit ostatní. Možná budou lepší sluchátka.

reklama: