www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/11/2016 - 14:42

Nádherné pláže, výborná kuchyně, rušný noční život a živé slavnosti dělají ze Španělska jednu z nejpříznivějších evropských zemí pro letní dovolenou. Vzhledem k tomu, že se v tomto státě nachází mnoho ostrovů, hory a moře, disponuje také velice různorodou kulturou. Záleží tedy na tom, do jaké části se vydáváte, ale všude je něco k vidění, k jídlu a k pití.

Jdeme se podívat na nejznámější historické památky, rozmanitou krajinu, volně žijící zvířata, umění a kulturu, festivaly, víno a chutné jídlo ve Španělsku.

Rušná Barcelona

Druhé nejvyhlášenější město Španělska určitě nemůžeme vynechat. Barcelona je centrem umění a kultury, nočního života a nakupování. Za zhlédnutí stojí nedokončená katedrála La Sagrada Familia, Picassovo muzeum nebo nedaleká lanovka do národního parku Monserrat.

Guggenheimovo muzeum

Baskický region nejlépe poznáte v severním městě Bilbao. Nachází se tam velkolepé Guggenheimovo muzeum, které je považováno za nejvýznamnější stavbu své doby. Hodně oblíbeným jídlem je tady treska na stovky způsobů.

Sevilla a památky

Za třemi památkami UNESCO míří turisté do Andalusie, konkrétně jejího hlavního města Sevilly. Bloudí tam úzkými dlážděnými uličkami, dýchají vůni pomerančových květů a pozorují zvonivé fontány. Sevilla je přehlídkou dobrého jídla a pití, veselých španělských barev a přátelských lidí.

Svatojakubská cesta

Už od devátého století lidé chodili do krásného města Santiago de Compostela. Dnes je cesta dlouhá 800 km oblíbená jak pěšími turisty, tak cyklisty. Do poutního místa existuje několik různých cest, ta nejhezčí vede od moře až do hor. Je to skvělý zážitek.

Tajemství Costa Bravy

V severovýchodní provincii Girona se v délce 214 km táhne ohromující pobřeží Costa Brava. Jsou tam vysoké útesy, bujná vegetace, skalnaté zátoky, písečné pláže a malebné vesničky. Pro plážové povaleče je to ideální destinace.

Chcete se vydat do Španělska a finance vám to nedovolí? Dovolenou třeba ve Španělsku teď mohou vyhrát všichni, kdo recenzují nějaký hotel. Soutěž pořádá společnost New Travel. Když na www.newtravel.cz napíšete do konce června recenzi na nějaký hotel, budete zařazeni do slosování o pobyt pro 2 osoby.

reklama: