Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 01/15/2011 - 16:29

Nejlepší umístění na letošní soutěži získla z Čechů osádka kamionu Liaz ve složení Vlastimil Vildman, Ladislav Fajtl, Jan Bervic z KM Racing, kteří dojeli celkově na 14 místě. Český jezdec na motorce David Pabiška z KM Racing obsadil 31. místo. Motocyklista Jan Veselý z Czech Dakar teamu, který jel Dakar rovněž podruhé, byl dvaašedesátý. Z dvanácti českých posádek dojely do cíle tři. Nejvíce se nakonec radovali v českém týmu KM Racing. Během soutěže se totiž nováček týmu na čtyřkolkách Polák Lukasz Laskawiec učil od zkušenějších Plechatého a Macháčka tak dobře, že v závěrečné etapě zaútočil a vybojoval pro tým třetí místo !!!

Málen nedojeli

Osádka Liazu málem nedokončila 12. etapu když jejich kamion zapadl do bahna. Čechy nakonec ze šlamastiky zachránil jeden ze soupeřů. Mechanici budou měli ovšem plné ruce práce, aby dali auto do pořádku před dnešním startem.