Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/03/2011 - 16:52

Čtyřkolkář Macháček v průběhu druhé etapy skvěle zabojoval a drží 1 příčku. Plechatý nabral ztrátu již před první kontrolou a i když bojoval klesl na čtvrté místo. Loňský vítěz Patronelli je již druhý. Motocyklisté ztrácejí. Naopak Lopras dokáže spolu s De Azevedou, také na tatrovce bojovat s Ruskými kamazy. Po druhé etapě patří Lopraisovy druhé místo. Dramatický byl závěr etapy, kde ztratil dosud neochvějně jedoucí Čagin. Spáčil s Tatrou však bohužel havaroval !

Od počátku etapy za to vzal na čtyřkolce Argentinec Patronellim, který jako obhájce vítězství včera nabral ztrátu již na startu. Výborně se ho stále ale drží Čech Macháček i když s každou kontrolou na něho Petronelli získává cenné sekundy. Na 8 z 10 kontrol má Patronellim násko 2,44 minuty. Ani to však neohrožuje zatím Macháčkovo celkové vedení. Závěr Etapy však Macháčkovy vyšel skvěla a náskok Patronelliho snížil na pouhých 23 vteřin.
Hned na začátku etapy naopak nabral 6 minutovou ztrátu druhý český jezdec Plechatý. Z 25 pozice na první kontrole se však propracovává vpřed a nakonec dojel 5 se ztrátou 7.03 na Patronelliho.

Celkově čtyřkolky :

1 251 MACHACEK (CZE) YAMAHA 005:55:05
2 252 PATRONELLI (ARG) YAMAHA 006:00:06 00:05:01
3 255 HALPERN (ARG) YAMAHA 006:02:50 00:07:45
4 262 PLECHATY (CZE) YAMAHA 006:02:51 00:07:46
5 280 MAFFEI (ARG) YAMAHA 006:05:29 00:10:24

Motocyklista Pabiška dojel etapu na 42. místě se ztrátou 26:29 minut na vítězného Desprese. Celkově je 40. Jeho kolega Jan Veselý dojel na 88 místě se ztrátou 44:35.

Kamoiny - Loprais bojuje s Kamazy. Na první kontrole byl, ale až za Spáčilem na 6 místě, postupně se propracováná dopředu a na sedmé kontrole  je již na třetím místě. Naopak Spáčil, který začínal na 5 průběžném místě klesl na osmou příčku. Loprais ztrácí 3 minuty, Spáčil na vedoucího Rusa Čagina 15 minut. Závěr Etapy byl však dramatický. Čagin ztratil. Vyhrál ji Kabirov, 1.20 minut před Lopraisem. Čagin dojel se ztrátou 06:29 pátý, když ho předjel i De Azevedo s další Tatrou. Kolomý 13, Vildman 19. Celkově vede Kabirov, Loprais je o devět sekund druhý a Čaginem třetí a De Azevedo čtvrtý. Kolomý 26, vildman na Liazce až 29.
Ze startovní listiny již zmizela již před stratem dnešní etapy trojice kamionů z Nizozemska. Nejprve Wuf Van Ginkel, havaroval svůj Ginaf na dálnici na příjezdu k rychlostní zkoušce 1. etapy.  Krátce po startu Hans Bekx převrátil svůj DAF na levý bok a spolujezdec musel být převezen do nemocnice. Na 72. kilometru udělal chybu Gerard de Rooy a po větším skoku si obnovil vážné zranění zad. I on tak skončil. Toho lituje Aleš Loprais. "Před startem jsme se dohodli na společné strategii v boji o přední příčky proti přesile Kamazů - a nyní jsme v tom zbyli bez strategického partnera," uvedl Loprais na webu svého týmu.

+0:33:36

Auta - nejlepší z českých posádek Michael Honda, Jan Tománek figuruje na 38. místě a se svým mitsubishi je čtvrtá v kategorii T2. 1. Opět vyhrál Sainz. Celkové pořadí je : Sainz 5:30:00, 2. Peterhansel -3:05, 3. Attíja -3:19.