Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 01/05/2011 - 12:38

4. etapa Rallye Dakar 2011 začala později. Vynikajícně jel na začátku na motorce KTM Slovák Svitko, který byl 7. na druhé kontrole. Do cíle nakonec dojel 17. Pabiška 58 a Veselý 98. Macháček na čtyřkolce jel zpočátku třetí a Plechatý čtvrtý. Nakonec oba dojeli na 4. a 5. místě za Argentinci. Vyhrál Maffei, naši ztratili přes 9 minut. Celkově vede Maffei, naši jsou na 4. místě Plechatý, Macháček pátý, ale již ztrácejí půl hodiny.

V kamionech figuruje na 1 místě v etapě Taylor na Manu. Ale jeho čas jízdy je jen  podivných 47 minut. První tak bude opět Čagin, druhý Kabirov a třetí Loprais, kteří mají mají čas 2 hodiny 10 až 2 hodiny 16 minut. Na celkovém pořadí se nic nemění Loprais zůstává celkově třetí, Vede Čagin.

V osobních vozech vyhrál etapu Sainz. Čech Honda dojel na 41. místě, Mikula je přijel 67. Celkově vede Sainz. Honda je 32 a Mikula 93.

V Čechách s napětím čekalo na každou zprávu o zraněných mužích ze dvou osádek, které havarovali ve 3. etapě. Míla Janáček je po lékařské prohlídce, která zjistila tři naražené obratle. Čeká jej ještě následná kontrola u lékaře v ČR, které se podrobí hned po příletu domů. Dnes již odlétá zpět do ČR. Hummer H3 EVO I pokračuje po asistenční trase za volantem se Zdeňkem Sládkem.
Řidič Tatry Czech Dakar teamu Martin Kolomý je v pořádku, zůstáva však na pozorování v nemocnici. Smutná novinka však je, že Jarda Lamač ze stejné osádky je na operačním sále a podrobuje se operaci páteře.

Více o haváriích v článku o 3. etapě Rallye Dakar 2011

Možná někomu chybí ve startovní listině Tatra Tomáše Tomečka. Ten však letos jede závod Africa Race, který je pořádaný skupinou pořadatelů a bývalých závodníků, kteří zažili dakarský závod v Africe a cítí, že po odchodu značky a závodu „Dakar“ je stále místo a hlad pro závodě, který se jede Saharou. Trasa závodu Africa Race vede přes Maroko, Západní Saharu, Mauretánii a Senegal. Závodit se začalo v 29.12.2010 v Maroku a konec je 9.1.2011 u Růžového jezera blízko senegalské metropole Dakar.Tomečkova Tatra bezkonkurenčně vede !!!