Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/09/2011 - 13:18

Skvělé zprávy přišly z cíle dnešní zkrácené etapy. Loprais opět vyhrál, když porazil o 5 minut Kabirova a o 14 minut Čagina. Celkově se Loprais posunul již na druhé místo za Kabirova na kterého ztrácí 16 minut. Čagin je o dalších 12 minut zpět. Liaz řidiče Vildmana dojel na 20 místě, celkově zůstává na 17. místě.
Josef Macháček na čtyřkolce zajel čtvrtý čas a stejná pozice mu nově patří celkově. Podle webu závodu byla českému jezdci s yamahou oficiálně o polovinu (na dvě hodiny) zmírněna penalizace ze čtvrteční etapy, kdy kvůli nefungujícímu navigačnímu systému minul dva kontrolní body. Na první místo tak nyní J.Macháček ztrácí zhruba dvě a půl hodiny a to i proto, že nový lídr Tomas Maffei i dosud vedoucí Alejandro Patronelli nabrali tentokrát každý hodinovou ztrátu.
Výborně si opět počínali Slováci na motorkách. Svitko byl opět pátý a Jakeš 14. Celkově je Svitko na 8 místě a jakeš je 13. Dnes vyhrál Lopec, celkově vede Coma. Čech Pabiška dojel až na 55 místě, Veselý 69, což je i jeho celkové umístění v závodu. Pabiška si polepšil na 30 místo.
V autech máme již jen jednou osádku
Mikula s Novákem, která však zatím do cíle nedorazila.

Loprais

Skvělá zpráva přišla z Afriky. Africa Eco Race vyhrává v kategorii kamiónu Tatra Tomáše Tomečka a Vojty Morávka. V celkovém pořadí obsadili šesté místo. Vynikající výsledek. A to ještě v poslední etapě pomáhali 4 hodiny společně s ostatními převrácenému MANu Noela Esserse. Naštěstí tento čas jim nebyl započítán.

Celkové výsledky rallye Africa Eco Race 2011

Místo Pilot (st. č. - vůz) Čas (+ztráta)

+ 17h 20' 09"

Zde se můžete podívat na video z Afrika Eco Race kde je vidět i vyproštění MANu.

Dnešní 7. etapa soutěže Dakar 2011 měla být ta nejtěžší. Měla. Pořadatelé náhle zjistili, že je trať pro nejtěžší soutěž světa příliš těžká, a tak se rozhodli nedělní sedmou etapu zkrátit. Původně měla obsahovat dva měřené úseky oddělené přejezdem, nyní však byl druhý úsek zrušen, a tak se bude závodit jen na prvním z nich. Etapa je tak zkrácena z 611 na 273 km.

Do soutěže už bohužel nevyrazí osádka dosud výborně jedoucí osádka Honda – Tománek na Mitsubishi, která podle dostupných informací havarovala. Jediným zástupcem v kategorii automobilů je tak osádka Mikula s Novákem na Toyotě, která vyráží z předposledního 91 místa se ztrátou 18:35:09 na vedoucí osádku Sainze. nutno dodat že mají 10 hodinovou penalizaci. Také ve čtyřkolkách máme již jen jednoho závodníka a to Macháčka na 6 místě průběžného pořadí s téměř 6 hodinovou ztrátou. Stále má započítánu 4 hodinovou penalizaci o které jeho tým s pořadateli stále jedná. Kamiony vyrazí dva a to Loprais na 3 místě a Vildman na 17. Motorky jsou také dvě a to Pabiška na 32 místě a Veselý ma 75. Skvěle si zde vedou Slováci, když Svitko je 10 a Ivan Jakeš jedoucí v týmu z Čech KM Racing na 14 místě.