Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/11/2011 - 17:56

Nestárnoucí Jan Macháček z Heřmanova Městce opět řádí. Do cíle dnešní těžké etapy dojel na druhém místě, jen pět minut za Petronellim. Třetí byl v cíli Macháčkův kolega z KM Racing teamu Polák Laskaiwiec. Čtvrtý přijel Halpern, který tak zatím stále hájí druhé místo o hodinu a půl před Macháčkem. První je Petronelli

Horší situace je v kategorii kamionů. Na druhé kontrole figuroval Loprais na třetím místě za ruskými Kamazy. Na třetím kontrolním bodu figuruje Lopraisův kamion až na 17. místě se ztrátou 1 hodinu 15 minut na Čagina. Podle prvních zpráv musel Loprais svůj kamion na 77 km opravovat. Nebyla to však jediná závada. Další přišla na 110 km. "Dnes pekelná smůla, první technický problém vůbec a takto vážný na tak nepříjemném místě. Rozletělo se nám turbo. Etapu jsme dojeli velmi komplikovaně a měli jsme k dispozici jen asi 30% výkonu. Některé duny jsme nebyli schopni ani vyjet, museli jsme neustále v poušti kličkovat. několikrát jsme balancovali na hraně duny a jeli po dvou kolech, stále hrozilo převrácení a hlavně zapadnutí. Jednu dunu jsme museli ve vrcholové části přeskočit a přit tom jsme utrhli tlumič. Byl to extrémní zážitek, něco takového se bez výkonu motoru nedá jet. Momentálně všichni makáme na autě a doufáme, že se nám ho podaří přes noc zprovoznit. Držte nám palce," řekl smutně v cíly etapy Loprais. Celekm dnes dojeli až na 18. místě se ztrátou 2:48:49. Celkem klesli bohužel až na 4 místo. První tři příčky okupují stroje Kamaz. Příjemně překvapil Liaz Vildmana, který dojel na 9. místě, což je letos jeho nejlepší výsledek. Celkově je na 12. místě.

Motorky dojely tradičně do cíle jako první. Slovák Jakeš z KM Racing teamu přijel na 15. místě a celkově drží 10. místo. Pabiška přijel 40tý a drží 30tou příčku. Veselý 85 a celkově je na 69 místě.

Mezi auty válčí z Čechů jen osádka Mikula - Novák, která jela v závěru startovního pole.