www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 01/08/2021 - 14:01

Dětská postel se skříní je praktická do velkého i malého pokojíčku. Vyřešíte během chvilky, kam dát oblečení, věci do školy i hračky. Skříň, která tvoří s postelí jeden celek, je stabilnější a nehrozí její pád. Zároveň nemusíte nakupovat různé kusy nábytku a snažit se je sladit k sobě.

Dětská postel se skříní pro malé princezny i velké školáky

Pro malé děti, které jsou zvyklé spát samotné, můžete vybrat postel i třeba ve formě růžového hradu nebo patrového autobusu. V tomto případě je skříň nenápadnou součástí postele, protože splývá s jejím designem. Pokud chcete postel pořídit na delší dobu, kupte ji bez dětské tématiky a zaměřte se pouze na klasické barevné provedení. Taková postel bude vhodná pro dítě, i když už bude chodit do školy, a hračky ve skříni postupně vystřídají školní potřeby.

Plánujete si nechat navrhnout postel se skříní na zakázku? Přečtěte si 3 tipy, kam můžete skříň umístit

1. Pod vrchní postelí

Prostor pod vrchní postelí je pro skříň ideální. Skříň nemusí vyčnívat a zabere minimum místa. Pokud máte jen jedno dítě a obejdete se bez druhého lůžka, můžete efektivně využít celou spodní plochu.

2. Vedle postele

Jestliže si chcete pořídit patrovou postel a zároveň potřebujete co největší skříň, vyplatí se skříň umístit vedle postele. Skříň může dosahovat až do výšky vrchního lůžka a uložíte do ní více věcí. Vršek skříně poslouží i jako odkládací polička.

3. Do rohu postele s částečným výstupem

Jedná o rohovou skříň, která je umístěna pod vrchní postelí. Je protažena do boku a zabírá i prostor schůdků, případně žebříku. Díky bočnímu výstupu je prostornější. Často bývá navržena do oblouku a plynule navazuje například na psací stůl.

Pro dvě děti nemusíte kupovat jen obyčejnou patrovku

Většina patrových postelí má obě lůžka nad sebou ve stejné (vodorovné) poloze. Jedná se o klasickou variantu, kterou rodiče pořizují z důvodu úspory místa. Na trhu se ale můžete setkat i s netradičním řešením – vrchní lůžko ve vodorovné poloze a spodní lůžko je k němu přidruženo svisle. Pod vrchní postelí po stranách vznikne místo pro skříň i poličky. Toto uspořádání působí originálně a vylepší vzhled celého pokojíčku.

Přemýšlíte nad využitím každého centimetru a zároveň chcete ušetřit? Pořiďte si vše v jednom

Není problém mít postel, skříň, poličky a psací stůl dohromady. Nemusíte tak utrácet zvlášť za každou položku. Kompletní set vás vyjde výhodněji a dětský pokojíček bude vypadat útulněji. U skříně si můžete zvolit, zda se bude jednat o skříň šatní, s policemi, nebo kombinovanou. Při výběru se dívejte také na celkové provedení z hlediska bezpečnosti. Určitě oceníte kvalitní materiál a zaoblené rohy. Funkčně lze vyřešit i vstup do postele. Dítě může vylézt po přilehlém žebříku, případně žebřinách, nebo vystoupat po schůdcích. Pokud se rozhodnete pro schůdky, vyberte ty, které jsou ve formě malých skříněk nebo šuplíků – vznikne vám další úložný prostor.

Z přeplněného dětského pokojíčku, ve kterém se nedá ani hnout, mají radost děti, ale rozhodně ne rodiče. Prakticky navržený dětský pokojíček působí moderněji, je bezpečnější a díky posteli se skříní se do něj vleze vše potřebné. Skříň lze umístit téměř kamkoliv a k dostání jsou cenově výhodné komplety, které obsahují i další vybavení.

Dětská postel se skříní ušetří nejen peníze, ale také spoustu starostí. Napište nám do komentáře, s čím by vám postel se skříní v pokojíčku pomohla!

reklama: