www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 01/30/2019 - 19:37

Nelíbí se vašemu dítěti jeho dětský pokojík? Neměňte hned nábytek. Postačí vyměnit bytový textil.

Textil v dětském pokoji udělá mnohem větší parádu než sebenovější a designovější nábytek. Zejména, pokud je nábytek pokojíku laděný do neutrálních barev, máte možnost se s dětským textilem skutečně dosyta vyřádit.

Povlečení s dětskými hrdiny i animáky

Prvními idoly našich dětí jsou všichni ti animáci a hrdinové z pohádek, které jim servíruje současná dětská filmová a seriálová produkce. Nechte děti s jejich hrdiny usínat i se s nimi probouzet. Možná jim pomohou večer usnout a vpletou se jim do „sladkých snů“. Prasátko Pepa, Úžasňákovi, Donald Duck, Mickey, mašinka Tomáš, Anna a Elsa z Ledového království (v originálu Frozen) – to jsou jen někteří z hrdinů, které vaši malí „lumpíci“ nechají rádi přespat ve své posteli. Pořiďte jim dětské povlečení s těmito krásnými motivy.

dětské povlečení

Koberec v dětském koberci rozhodně není přežitkem

Z dětských pokojů i z celého bytu jsme vytlačili koberce. Jenomže vzpomeňte si na slova písničky: „co děti, mají si kde hrát“? Studené plovoucí podlahy, lino, keramická dlažba, ale ani dřevěná podlaha neposkytují dítěti dostatečný komfort pro hraní si na zemi. Ideální je do dětského pokojíku, ale třeba i jinde v bytě, umístit menší koberce. Do obývacích prostor spíše měkké, ale neutrální. Do dětského pokoje hrací dětské koberce nebo opět s oblíbenými dětskými hrdiny a animáky.

Nepodceňte ani záclony či závěsy

Další hravé kouzlo a design dokážou dětskému pokoji dodat záclony a závěsy. Většinu lidí napadne pokojík přizdobit závěsy s dětskými motivy. Ale existuje i jiné, mnohdy lépe ladící řešení. Zatímco závěsy zvolíte bez vzorů, v barvě ladící s pokojíkem, nebo naopak v kontrastní barvě, dětské záclony vyberte s hezkým a pro děti lákavým potiskem.

Měnit bytový textil je snazší a levnější než měnit nábytek

Dítě roste a velice rychle se mění i jeho vkus. Co se mu líbilo loni, za to se dnes již může před kamarády, kteří jej přijdou navštívit, stydět. Vyměnit bytový textil je však snazší a rovněž výrazně levnější než celý nábytek. Zařízení dětského pokoje proto volte neutrální a vyhrajte si spíše s dětským povlečením, záclonami nebo s dětskými koberci.

reklama: