www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 05/18/2017 - 05:31
Úžasný zážitek na vás čeká, pokud se vypravíte do Velkých Karlovic. Stačí si zde pronajmout na několik dní dřevěnou chatu u jelení obory. Denně zde můžete pozorovat chování zdejšího stádečka krásných jelenů, laní a kolouchů. Chová je zde zapálený nimrod František Novosad. Vybrat vám dá navíc, zda chcete bydlet u jelení obory, nebo o dva kilometry dál, kde má k dispozici dvě chalupy u dančí obory.
Chalupy-morava.cz se jmenují internetové stránky, na kterých naleznete možnost objednat si pobyt v romantickém údolí Miloňov, Velké Karlovice. Na zdejší Valašsko se od prvního pohledu vrací doba, kdy zde žili hlavně farmáři a drobní řemeslníci. Jako houby po dešti zde rostou malebné dřevěné stavby chalup. Ubytování v domě, který úžasně voní dřevem je totiž pro turisty velkým lákadlem. Dalším je zdejší krásná příroda. K chalupám se vrací i domácí zvířata a zdejší louky jsou tak nakrátko spasené ovcemi, kravami i kozami.
František Novosad, se však celý život pohyboval v lese, a proto na loukách u svýchChalupy Morava chalup vsadil na divokou zvěř. „Nejen děti, ale i dospělí rádi pozorují, jak se chová divoká zvěř. Chodí sem celá procesí se na jeleny i daňky podívat,“ říká František Novosad. Obory jsou u silnice a tak se na divokou zvěř může přijít podívat kdokoliv. Jen lidé ubytovaní v chalupách postavených v těsné blízkosti obor však mohou pozorovat zvířata stále.
Ráno stačí vyhlédnout z okna a sledovat jak jelen se svými laněmi majestátně prochází kolem. „Moc se mi líbilo, jak přišel až ke mne a přes plot si ode mne vzal kukuřici. Byl to úžasný pocit. Zafuněl mi na ruku a vzal si ji ode mne. Měla jsem úplně husinu,“ svěřovala se Lenka, poté co nakrmila jeleny. Nejvíc se jí však líbilo, když mohla pozorovat laně a jeleny v kališti, kde se koupali a bahnili. U ohrady je pro ubytované připraven i posed, který umožní sledovat stádečko jelenů z bezprostřední blízkosti. Když vás však přeci jen přemůže zima, stačí se vrátit zpět do chaty a zatopit v kamnech. Dřevěná chata je úžasně zateplená. Několik polínek ji dokáže ihned vytopit. Večer stačí přiložit dřevo do kamen a teplo vám vydrží až do rána. Samozřejmostí je i koupelna se sprchou. V chatě může být ubytováno až 6 osob najednou. K dispozici mají Jeleni na Moravěi venkovní dřevěnou pergolu s krbem a dřevěnou houpací lavičku. Pro děti jsou zde houpačky, skluzavka i pískoviště. Vyřádit se mohou i na louce před chatou.
Podobné vybavení je i u dvou horních chalup u dančí obory. I zde si můžete uprostřed valašské přírody posedět u ohně před chalupou, zatímco vaše děti budou řádit na dětském hřišťátku, nebo krmit a pozorovat daňky. Ve velké chalupě, která je přizpůsobena pro osm lidí je velký krb a k dispozici je i sauna. Všude to navíc krásně voní dřevem. Pokud chcete strávit hezkou dovolenou v Čechách, není snad lepší místo kam se vypravit. Vyžití zde navíc najdete i v zimě. K dispozici je v okolí několik zimních středisek, kde se mohou na lyžích a snowboardech vyřádit dospělí i děti.
 

http://www.chalupy-morava.cz/ Interiér jedné z chalup

Daňci v oboře v bezprostřední blízkosti chalup

http://www.chalupy-morava.cz/

Jeleny můžete pozorovat z posedu

 

reklama: