Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/10/2015 - 17:25
Rovinatá etapa s jednou vrchařskou prémií se stala kořistí sprinterů. Přesto se v celkovém pořadí posunul Čech Roman Kreuciger na páté místo. Po většinu etapy vedla pětičlenná skupinka, která měla mnohaminutový náskok. Na konci závodu však neměli šanci odolat pelotonu. Z českých jezdců dojel nejlépe Roman Kreuciger, který obsadil třinácté místo a byl nezvykle nejlepší ze svého týmu. Leopold König dojel v pelotonu na 36 místě bez ztráty. Ztratil však Petr Vakoč, který se v cíli objevil až na 139 místě se ztrátou 2:48 na vítěze.
Na konci závodu se vpředu vytvořil štít z jezdců Tinkoff-Saxo a náskok vedoucích jezdců se snížil na vteřiny. Dojezd však nebyl bez komplikací a rovinatá etapa se neobešla bez pádů. Nejprve vážně havaroval Val Quintana Dayer Quintana, který byl velmi potlučený, ale pokračoval dál.
Poté asi 12 km před cílem došlo k pádu v půlce pelotonu, na který doplatil i jeden z favoritů Pozzovio. Tým AG2R se ho poté snažil ve stíhací jízdě dotáhnout zpět do pelotonu. Nepodařilo se to a Pozzovio dojel 99 se ztrátou 1:09.
Peloton však táhla rozjetá mašina složená z jezdců Tinkoff-Saxo, kteří spolkly 10 km před cílem uprchlíky, a v nezměněném tempu pokračovali do cíle. Ještě 4 kilometry před cílem jich vpředu bylo šest. V tu chvíli se však začali dopředu tlačit i vláčky dalších stájí. Tři kilometry před cílem převzal vedoucí úlohu tým SKY. Ale byl tam jen ve čtyřech a později třech a vpředu nevydržel ani kilometr.
V posledním kilometru přišli i pokusy o únik, ale nebyli úspěšné. Do cíle se tak řítil peloton společně. V tu chvíli se asi půl kilometru před cílem vrátila do hry trojice týmu SKY a dokázala svého elitního sprintera dovézt na čelo. Na posledních metrech pak Elia Viviani utrhl pro sebe sladké vítězství, když se dokázal zavěsit za Morena Hoflanda z Team Lotto NJ-Jumbo a v posledních metrech ho přesprintovat. Nárok neměl ani André Greipel z Lotto Soundal , který skončil třetí.
Roman Kreuciger dojel před svým kapitánem týmu Contadorem a v celkovém, pořadí se posunul na páté místo. Polepšil si drobně i Leopold König, který je čtyřicátý, ale s malou ztrátou na nejlepší.

1 VIVIANI Elia ITA SKY 4:13:18 0:00 10"
2 HOFLAND Moreno NED TLJ 4:13:18 0:00 6"
3 GREIPEL Andre GER LTS 4:13:18 0:00 4"
4 MEZGEC Luka SLO TGA 4:13:18 0:00
5 PETACCHI Alessandro ITA STH 4:13:18 0:00
6 NIZZOLO Giacomo ITA TFR 4:13:18 0:00
7 MATTHEWS Michael AUS OGE 4:13:18 0:00
8 APPOLLONIO Davide ITA AND 4:13:18 0:00