www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 09/20/2021 - 23:11

Najít si osobního trenéra se může zdát jako nadbytečný luxus s nejistým výsledkem. Věřte však, že to může být jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, které učiníte pro vstup do zdravého životního stylu a taktéž pro zajištění používání správných a účinných cvičících technik. Mějte se ovšem na pozoru, jelikož můžete při vybírání šlápnout i vedle. Nyní se zaměříme, proč a jak osobního trenéra vhodně zvolit.

Hlavní důvody

Osobní trenér je důležitý hlavně pro motivaci, která stojí v pozadí za všemi úspěchy. Jakmile máte naplánovaný trénink s osobním trenérem, vyhnete se důvodům proč nejít cvičit. Trénink bude veden jako pevná součást vašeho dne. Nepřímou motivací může být také fakt, že ve dvou se to jednoduše táhne lépe. Během přestávek při cvičení si můžete třeba popovídat, bude-li k tomu prostor. Navíc pokud narazíte na trenéra se smyslem pro humor, o zábavu budete mít rozhodně postaráno.

Dalším důvodem, proč mít osobního trenéra, je primárně ochrana nás samých. Při nesprávném cvičení můžete v nejhorším případě přijít dokonce i k úrazu, čehož je rozhodně dobré se vyvarovat. A nemusí se jednat jen o akutní zranění, z dlouhodobého hlediska může docházet k nadměrné zátěži kloubů, což se může projevit až za spoustu let. Osobní trenér vás těchto problémů ušetří.

Na co si dát pozor

Stát se osobním trenérem je doslova fenoménem dnešní doby. Z tohoto důvodu vybírejte opravdu pečlivě, jelikož můžete narazit na někoho bez potřebné kvalifikace a certifikace. Dbejte tedy na výběr svého osobního trenéra pečlivě

Správně zvolený osobní trenér vám zaručí funkční trénink nehledě na místo konání počínaje fitness centrem, individuálním prostorem a konče posilovnou. Důležité je se hlavně nebát do toho jít, neboť skončit můžete vždycky, začít však vyžaduje jistou dávku vůle a odvahy.

 

reklama: