www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/17/2023 - 18:52

Zastřešením terasy získáme v podstatě celoročně využitelné místo pro relaxaci. Jenom zastřešená terasa plnohodnotně zvětší náš obytný prostor směrem do exteriéru. K modernímu bydlení se však různé dřevěné typy pergol nehodí. Navíc nejsou bezúdržbové. Zkuste ty z hliníku.

Ideálním řešením je pohyblivé zastínění terasy

Váháte, jestli vůbec terasu zastřešit? To jen proto, že zvažujete pevné zastřešení. Jinak ale uvažujete správně. Je skutečně na pováženou, jestli se třeba na jaře připravit o příjemné sluneční paprsky. I letní rána na terase jsou krásnější, když si nezakryjeme výhled na oblohu. Řešení však existuje. Jak zastřešit nebo zastínit terasu a nepřipravit se o výhledy směrem k obloze? Vsaďte na pohyblivé zastínění terasy.

Tyto pergoly dokážeme využívat při dešti, ale i když jsou sluneční paprsky příliš dotěrné. Jindy si však klidně užijeme grilovačku pod širým nebem. Pohyblivá pergola se dá stáhnout snadno ručně, případně může být na elektrický pohon. Tato zastřešení se dodávají ze dřeva i z hliníku. Možné je do nich implementovat i osvětlení pro noční svícení.

Terasu lze zastínit i pohyblivou markýzou

Jednodušší konstrukci bez podpůrných pilířů nabízí markýzy. Na domě vypadají nenápadně. Dají se totiž kdykoliv kompletně složit a pak zas vysunout. Nemají žádné pilíře. Kvalitně chrání proti slunci i při mírném dešti.

Kombinací pergoly a markýzy je pak tzv. terasová pergola. U tohoto řešení je pohyblivá markýza vedena po pevné kostře pergoly.

Pergoly a markýzy ATYPY

Vynikající volbou jsou hliníkové pergoly od firmy ATYPY. Nepromokavost střechy zajišťuje třívrstvé PVC s hliníkovými profily. Hliníkové pergoly se vyrábí vždy na míru. Velikostí se tak přizpůsobí kterékoliv terase. Mají vysokou odolnost proti slunci a UV, dešti i větru.

Společnost ATYPY montuje moderní pergoly již od roku 1992. Za sebou má tisíce zastíněných teras. Firma využívá nejmodernější technologie, takže ať již dáte přednost pergole, nebo markýze, dostanete to nejlepší, co dnes trh nabízí.

reklama: