www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 02/19/2017 - 11:13

Jestliže budete hrát na dlouhý odpal a jamka je ve vzdálenosti 180 m od místa, kde právě stojíte, měli byste sáhnout po driveru. Driver je golfová hůl, která je vyrobená z kovu. Má obrovskou výhodu pro začínající hráče zejména proto, že snížení těžiště zvětší výšku odpalu a vy máte větší šanci trefit vytoužený cíl.

Dalším typem golfové hole je takzvané železo. Jde o typ hole, který se využívá na odpal do vzdálenosti 180 m. Železa jsou tedy ideální, pokud hrajete na problematickém povrchu – jako je třeba vysoká tráva nebo kopcovitý terén.

Wedge je speciálně upravený typ hole. Většinou jsou konstruované jako žiletky – hlava hole není vydutá. Wedge můžete použít při krátkých, přesných a silných ránách. Stejně tak vám výborně poslouží při vyhazování golfových míčků z náročného terénu, jako je například písek.

Posledním typem palice je putter, který se používá k doklepnutí míčku do jamky. Puttery mají mnoho podob, většinou jde o krátké zahnuté palice s nejrůznějšími tvary hlavy.

Jak si hůl vybrat?

Nejlepším řešením je nechat si poradit ve specializovaném golfovém obchodě, případně si hůl i vyzkoušet. Výběr je totiž značně individuální a každému hráči sedne nějaká jiná. Proto pečlivě vybírejte.

Nezapomeňte na další golfové příslušenství

Pokud se chystáte hrát golf v přírodě, určitě byste neměli zapomenout vzít si s sebou pevný deštník, který vás ochrání před nepřízní počasí v podobě deště. Během hry se totiž budete hodně přemisťovat z místa na místo a procházka v deštivém počasí nemusí být právě nejpříjemnější.

Další praktickou pomůckou, která se vám během hry bude určitě hodit, je lovítko. Jak už plyne ze samotného názvu, lovítka slouží na vylovení míčku. Díky nim ušetříte nejen svoje záda od neustálého ohýbání se, ale i energii, kterou pak můžete vložit do hry.

Teoretické znalosti, co se týkají golfu a pomůcek, již máte. A teď vám nezbývá už nic jiného než se pustit do praktické stránky. Sežeňte si věci na golf podle vašeho gusta a naplno vychutnávejte zážitky z této skvělé hry!

 

 

 

 

reklama: