www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/26/2019 - 13:35

Hokej je náš národní sport. Mnoho malých kluků se zhlédne v Jardovi Jágrovi, v hokejové školičce nadšeně berou do ruky hokejku a zažívají své první pády na ledě. I dospělí si mnohdy rádi zahrají v zimě na ledě. Jenže v posledních letech už toho ledu moc není, takže kde si zahrát?

Zapomeňte na zimu a místo ledního hokeje se naučte hrát inline hokej. „Naučte“ je dost silné slovo, protože se nic speciálního učit nemusíte. Bruslení na kolečkových bruslích je totiž ještě jednodušší než na těch ledních. Nemáte jen úzký nůž, nýbrž široká kolečka. Jen brzdění je trochu horší, ale to brzy zjistíte.

Vyměňte puk za míček a hrajte kdekoliv

Máte-li ve svém okolí nějaké hřiště na inline hokej, můžete být šťastní. Jestli ne, najděte prostě rovnou plochu, na které se bude dát dobře jezdit. Může jít třeba i o hřiště na basketbal, branky lze nakreslit křídou. Puk vyměňte za míček (třeba florbalový) a je vyřešeno. Opravdu nepotřebujete nic speciálního.

Větší kolečka nemusí být vždy výhrou

Pokud chodíte jezdit na kolečkové brusle, nejspíš víte, že čím větší kolečka si pořídíte, tím rychleji jedete. U inline hokeje však velká kolečka na brusle příliš výhodná nejsou, jsou totiž hůře ovladatelná. Čas od času také nezapomeňte kolečka otočit, sjíždí se totiž na jedné straně.

Nemusíte zůstat u amatérů

Inline hokej je regulární sport, v ČR ho obstarává Česká asociace inline hokeje, ve světě Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) a Mezinárodní federace kolečkových bruslí (FIRS). Takže když vás to chytne, rozhodně máte kam mířit a postupovat.

Pro začátek si ale pořiďte dobré vybavení. Hokejka může být stejná jako u ledního hokeje, budete si ale muset koupit kolečkové brusle. Dobrou výbavu nabízí například firma Bauer. Počítejte s investicí několika tisíc korun, nicméně u ledních bruslí by to bylo podobné.

reklama: