www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 08/24/2020 - 13:17

Kde se dnes hledají byty na prodej? V prvé řadě na internetu. Většina lidí si projde různé facebookové skupiny a klasické inzertní portály, které zná většina z nás. Je ale tohle skutečně dobrý přístup? Může se vám zadařit přijít si tímto stylem na opravdu dobré bydlení, ovšem bude to těžké.

Problém online světa totiž spočívá v tom, že tam všechno můžete mít hned. Ať už hledáte domy, či byty na prodej, u svých oblíbených inzertních portálů budete muset sedět od rána do večera. Když se ozvete například hodinu poté, co někdo přidá inzerát na prodej bytu, už jste třeba čtvrtý zájemce. A pokud daná nemovitost bude za něco stát, je poměrně malá šance, že by ji všichni tři před vámi odmítli.

Jak najít bydlení, i když nesedíte u počítače nonstop?

Dejte šanci i méně známým serverům, jako je například Digireality.cz. I na takových portálech můžete najít skutečně pěknou nemovitost za dobrou cenu, a hlavně tam budete soupeřit s menším počtem zájemců. Výběr není malý, nemusíte se bát. Aktuálně na portálu DigiReality.cz najdete přes 24 000 inzerátů. Prodejci je tam přidávají ve velkém, protože za to, na rozdíl od jiných portálů, nemusí nic platit.

I pro zájemce o zakoupení bytu je používání serveru bezplatné s veškerými možnými výhodami. Byty a domy se dají vyhledávat i bez přihlášení. Můžete je filtrovat například podle ceny, velikosti a vyhledávat podle zadaného textu. V levé části portálu je velká mapa, na níž můžete procházet nemovitosti podle lokality, jež vás zajímá. Na portálu najdete nejen nemovitosti na prodej, ale také určené k pronájmu.

Využijte všechny možné vychytávky

I tak vám ale nebude stačit se na nové inzeráty podívat třeba obden, to už by vám ty nejlepší nabídky někdo vyfoukl. Nemusíte však nutně neustále sedět u počítače. Nejlepší řešení je nechat si zasílat novinky. Nastavíte si kritéria a při jakémkoliv novém inzerátu na nemovitost odpovídající vaším kritériím budete upozornění emailem. Zároveň si můžete nemovitosti, jež se vám líbí, označit srdíčkem. Poté budete upozorňováni na každou změnu ceny těchto nemovitostí.

Při hledání nemovitosti buďte trpěliví

Ani při nastavení všech možných upozornění a prohledávání několika portálů s nemovitostmi nemůžete očekávat, že své vysněné bydlení najdete za týden. Pravděpodobně ho neobjevíte ani za měsíc, obzvlášť jestliže hledáte dům či byt, v němž chcete žít natrvalo až do stáří. V takovém případě si dejte na čas, pečlivě porovnávejte a zvažujte, co všechno vám trh nabízí. Zároveň si začněte pomalu vyřizovat hypotéku. Budete-li ji mít již předschválenou, všechno pak bude rychlejší a snadnější. Připravte si rovněž pár stovek tisíc, které se obvykle platí prodávajícímu jako rezervační jistota, abyste ukázali, že máte o nemovitost skutečný zájem.

reklama: