www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 02/09/2020 - 12:33

Zatímco v létě máme všichni energie na rozdávání, v zimě je naopak náš organismus v útlumu. Nic se nám nechce a ke všem byť jen trochu aktivnějším činnostem se musíme doslova nutit. Proto je v tomto období tak těžké dodržet novoroční hubnoucí předsevzetí. Jak překonat lenost a nechuť k pohybu?

Najděte si motivaci

Motivace je při shazování kil klíčová. Jasně si definujte, proč to vlastně chcete udělat a snažte se být co nejkonkrétnější. Nenecháte se pak odradit hned při první překážce, která se na cestě k vašemu cíli objeví. Bojíte-li se, že zrovna velkou dávkou sebemotivace neoplýváte, pak si k sobě najděte parťáka, který vás v kritických chvílích podrží. Může to být kamarádka nebo ještě lépe osobní trenér – u něj aspoň nehrozí, že byste místo posilovny skončili někde na kafíčku v cukrárně.

Sportujte pro zábavu

Najděte si cvičení, které vás bude bavit. Pokud se totiž den co den budete muset překonávat a do fitness centra chodit s nechutí, moc dlouho to fungovat nebude a kýžené výsledky se nedostaví. Nebaví-li vás potit se na posilovacích strojích, zajděte si třeba na squash, jógu, pilates, akčnější box nebo funkční trénink, který se stal hitem posledních sezón. Ideálně jednotlivé aktivity střídejte, ať neupadnete do rutiny a stereotypu.

Plánujte

S dobrým plánem jde všechno líp, a platí to i v případě hubnutí. Vytvořte si strategii, díky níž budete vědět „kdy, co, jak“. Dnešní doba je hodně hektická, všichni jsme neustále zaneprázdněni prací i každodenními povinnostmi. Velice lehce se tak hledají výmluvy, proč zrovna dnes nemůžeme cvičit – od únavy až po nedostatek času. Jakmile si ale stanovíte přesné dny a konkrétní hodiny, kdy budete na svojí postavě pracovat, bude těžší na domluvenou lekci nedorazit.

Odměňujte se

Abyste v nastaveném tempu vydrželi a nehodili vaše úsilí za hlavu, za každý úspěch se odměňujte. Pořiďte si nové šaty, vyrazte ke kadeřnici nebo si dopřejte odpočinek ve wellness centru. Najděte si cokoli, co vás bude těšit a co vám udělá radost, uvidíte, že pak půjde hubnutí jako po másle!

 

reklama: