www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 10/02/2019 - 01:30

 

Chcete si pořídit dalšího člena rodiny a rozhodli jste se pro čtyřnohého mazlíčka, kterým může být kočka, pes nebo třeba morče či křeček? V takovém případě se zajímejte o to, co vámi vybrané zvířátko bude potřebovat po příchodu do nové rodiny a nového domova.

Místo pro spánek a odpočinek

Téměř nezbytností je pořízení pelíšku pro psy nebo pro kočky. Váš domácí mazlíček musí mít své místo, které bude zároveň jeho útočištěm a bezpečným prostorem. Pokud plánujete pořídit sobě nebo dětem křečka, morče, případně jiného hlodavce, nezbytností je vybavená klec. Pelíšek nebo klec umístěte ve svém domě nebo bytě tak, aby mělo zvíře klid a zároveň nerušilo při spánku ani vás. I pokud plánujete mít psa nebo kočku, která bude moct do vaší postele, přesto pelíšek pořiďte a uvidíte, že zvíře bude spát část noci na svém místě, případně si zde bude hrát.

Krmení na prvním místě

Do výbavy pro domácího mazlíčka patří, v první řadě, pomůcky určené pro krmení. Sem patří misky pro psy, pro kočky i pro hlodavce. Do klece morčatům, křečkům, ale i papouškům pořiďte různě velká pítka, případně misku s vodou navíc. Kromě nádob myslete i na konkrétní druhy krmiva. Vybírat můžete ze široké nabídky granulí pro psy, granulí pro kočky i výživově cenných konzerv. Je na vás, čím chcete svého domácího mazlíčka krmit, zda mu plánujete vařit jídlo nebo kupovat již hotové.

Odměna v podobě laskomin

Jako odměnu pak můžete pořídit různé ochucené taštičky, funkční pamlsky pro mazlíčky, které čistí zuby, případně obsahují potřebné vitamíny. Při trénování psa se hodí například malé piškoty, určené pro zvířata. Případně jiné druhy laskomin, s nižším obsahem cukru a složením vhodné pro konkrétního mazlíčka.

Hračky a zábavné hry

Aby si vaše zvíře mělo s čím hrát, pořiďte mu hračky. Vhodné jsou ty, které se nedají rozbít a rozkousat. Vybírat můžete pískající hračky, případně interaktivní hry, které budou bavit, jak psy, tak kočky. Kočky navíc ocení i různá škrabadla, případně hračky, které mohou lovit.

Pravidelné venčení

Pokud si pořizujete psa, nezapomeňte na pomůcky k venčení. Sem patří hlavně vodítko, obojek a v neposlední řadě také náhubek pro psa. Ten je povinný nejen v MHD, ale také v městském parku a na dalších veřejných místech.

Základní péče o domácího mazlíčka

Při pořízení nového domácího mazlíčka počítejte také s kosmetikou pro základní péči. Vyzkoušejte psí šampon, případně kosmetiku, která je určená přímo pro vašeho mazlíčka. Zajímejte se také o obojky proti parazitům a repelenty proti klíšťatům. Skvělou volbou jsou i bylinné doplňky pro domácí mazlíčky.

reklama: