www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 09/18/2020 - 22:36

V posteli strávíte třetinu svého života, a proto byste neměli lůžko jako takové podceňovat. Zaměřte se na zdravotní matraci, která poskytne páteři dostatečnou oporu, rošty s dostatečným pružením, ale i lůžkoviny. Právě na povlečení se v následujících řádcích zaměříme a poradíme vám, jak při jejich výběru postupovat, abyste neprohloupili.

U povlečení hraje obrovskou roli materiál, jenž by měl být zdravotně nezávadný. Pokud máte nějakou alergii, například na prach, na materiálu a jeho kvalitě by vám mělo záležet o to více.

Bavlněné povlečení si drží prvenství

Oblíbené je především bavlněné povlečení, které vás nezklame po žádné stránce. Bavlna je měkká a příjemná na dotyk, ovšem velice snadno se pomačká, takže vyžaduje žehlení. Uvedenou nevýhodu však vyvažují výhody jako odolnost vůči vyšším teplotám. Při praní tak můžete zvolit i vyšší teplotu, aby byla látka dokonale pročištěna. Při výběru se zaměřte na to, aby bylo povlečení vyrobené ze stoprocentní a dlouhovlnné bavlny.

Specifickou kategorií je krepové povlečení vyrobené také z bavlny, ovšem je upraveno tak, že vypadá neustále jako pomačkané. Odpadají povinnosti s žehlením.

Povlečení z mikrovlákna dobře izoluje

Další variantou je povlečení z mikrovlákna. Oceníte ho během každého ročního období. Zatímco v zimě zahřeje, v létě zase nepodporuje přehřívání. Vyznačuje se také snadnou údržbou a vysokými absorpčními schopnostmi.

Povlečení, dekorace a další věci si můžete objednat přímo přes internet, protože v e-shopech jsou přijatelnější ceny.

Kde si objednat povlečení?

Velice oblíbená je internetová galanterie Mikaton.cz, kde najdete pestrou škálu produktů, nikoliv jen povlečení, ale také potřeby na šití i pletení. Samozřejmě nechybí kovová a plastová galanterie, krajky, nůžky a další doplňky.

Více informací a kompletní nabídku najdete na Mikaton.cz.

reklama: