www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/03/2016 - 16:29
Pohovor je pro většinu z nás taková ne moc příjemná nutnost. Jdeme do nového prostředí, chceme udělat dojem, dáváme si záležet na tom, jak vypadáme a co říkáme. Ženy si kromě oblečení vybírají také doplňky, které by měly pozvednout jejich osobnost a především ladit se zvoleným outfitem. Jak ale vybrat ty správné šperky a nesáhnout vedle?

Které šperky jsou ty pravé?

Oblečení a šperky, které si berete na pracovní schůzku, vytvářejí dojem o vaší osobě. Platí zde staré dobré pravidlo, že méně je někdy více. Jde přece především o vaše zkušenosti a znalosti, ne o to, kolik máte doma ve šperkovnici zlatých prstenů. Na pohovor tedy se šperky raději šetřete, ideální budou dva tři kousky, které decentně doplní váš outfit.

Pokud nosíte více náramků najednou, nebo delší náušnice, mohou tyto šperky vydávat zvuky, které by nepříjemně odváděly pozornost od toho, proč se vlastně o práci ucházíte. Cinkající šperky tedy raději nechte doma a místo náramků zvolte raději elegantní hodinky, ty působí profesionálněji.


šperky

Co se týče designu šperků, volte spíš šperky jednoduché a elegantní. Pokud se budete ucházet o kreativní pozici, máte samozřejmě větší možnost se svými doplňky blýsknout, ale v ostatních případech držte raději svoji kreativitu na uzdě a volte něco jednoduchého. Perlové napichovací náušnice budou vašimi dobrými společníky, stejně tak jako jemný přívěsek na řetízku.


Jestli nosíte snubní i
zásnubní prsten, je to samozřejmě v pořádku, jen více než dva prsteny už by mohly být zbytečně okázalé. Prsteny by se měly hodit k vašemu celkovému stylu a neměly by být příliš výrazné. Pokud máte nějaký hodně extravagantní a drahý zásnubní prsten, možná by bylo lepší ho nechat doma a vzít si něco nenápadnějšího.

Nezapomeňte na čistotu

U oblečení je čistota samozřejmostí, na svoje šperky ale občas zapomínáme. I ty ale potřebují jednou za čas vyčistit, protože špína je na nich vidět stejně jako na oděvu. Zčernalé stříbrné šperky a upatlané hodinky si na pohovor rozhodně neberte. Věnujte svým šperkům předem dostatečnou pozornost, aby splnily svůj účel.

 náušnice
 

Nezapomínejte, že vaše doplňky jsou u pohovoru jen takovou třešničkou na dortu, důležité je to, co máte v hlavě. Vaše znalosti a zkušenosti, tím se snažte zaujmout, protože to vám nikdo nevezme.

 

reklama: